Navýšení rodičáku. Musíte o to žádat?

15. dub 2023

Diskutuje se o navýšení rodičáku, a mě by zajímalo jak to bylo v roce 2020, kdy se taky navyšoval? To navýší rodičák ÚP sám nebo si musíte žádat?

vojkina
15. dub 2023

Navýšilo se to automaticky, jakože ta celková částka... takže se automaticky prodloužila délka vyplácení..

cherie24
15. dub 2023

Navyšovalo se to automaticky, ale bylo na výběr ze 2 možností. Buď si ten, kdo to pobíral zažádal o zvýšení měsíčního vyplacení tak, aby to vybral třeba do těch 3 let nebo to nechal být a prodloužila se tím pádem délka vyplácení. Kamarádka takhle byla na rodičáku místo 3 let 4 roky a říkala, že jí to přesně vyšlo tím navýšením.

lencaa11
16. dub 2023

Kdyby to prošlo tak se to prodlužuje automaticky všem kteri mají na to narok

pilzzee
16. dub 2023

Co tak vim, tak se spis rikalo, ze to navysovat nebudou. Rada bych se mylila 😀

autor
16. dub 2023

@pilzzee Tuhle se psalo že o tom zas budou jednat, a nejpozději by to navýšili od 1.1.2024. A já mám teď dilema, má mě končit rodičák v listopadu (to budou malé 3,5 roku) tak si to chci protáhnout do jejích 4 let. A právě teď nevím co a jak, jestli si to už teď protáhnout,nebo až bude zbývat menší částka...

mamora
16. dub 2023

A nevíš kdy o tom budou jednat? To jsem nenašla. Pořád se o tom jen mluví, ale výsledek=rozhodnutí žádný.

autor
16. dub 2023

@mamora Tak to nevím...

zuzekk
17. dub 2023

Mám za to, že je to návrh Pirátů a celkovou podporu nemá. I když ti jsou spíš pro valorizaci RP, což mi přijde rozumnější, a tohle bys nemusela řešit.

lovemusicsun
17. dub 2023

Já myslím, že navyšovat nebudou vzhledem k tomu, že všude spíše škrtají.
Ale ano, minule to bylo automatické.