Otcovská poporodní péče

anettta3
20. bře 2017
Uživatel anettta3 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od anettta3.

Četla jsem dneska docela zajímavou novinku, která by měla být u nás spuštěna od příštího roku. Jde o dávku pro otce, kteří mohou zůstat na týden během šestinedělí doma (bližší info jsem našla např zde https://www.bezvamoney.cz/clanky/sestinedeli-s-miminkem-od-pristiho-roku-na-jeden-tyden-i-pro-tatinky/) nyní jsem čerstvě těhotná, teprve běhám po úvodních vyšetřeních, termín tipuji, že by mi mohl vyjít někdy v prosinci, myslíte, že by se nás už tato dávka mohla týkat, když tam to bude akorát takové přechodné období, že část šestinedělí v prosinci, část v lednu, celkem by mi pomohlo, kdyby manžel mohl zůstat chvíli se mnou doma, protože už jednu princeznu doma máme a zejména po předchozím porodu jsem měla docela dost komplikace a dlouho jsem se zotavovalo, takže to riziko je tam i teď.

xpila
20. bře 2017

@anettta3 Je tady na to už X diskuzí. Jelikož to pořád není schválené, tak ti těžko někdo řekne, od kdy a za jakých podmínek to bude platit.

anettta3
autor
20. bře 2017
Uživatel anettta3 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od anettta3.

@xpila
dekuji, tak jsem to pak já špatně pochopila, protože jsem si myslela, že už to schválily

tulikiss
20. bře 2017

@anettta3 i kdyby se to stihlo schvalit a zacalo platit od 1.1. 2018 s nejvetsi pravdepodobnosti tam bude, ze to plati pro deti narozene nejdrive v den učinnosti, aby se predeslo retroaktivite prava.

betelgeuzz
20. bře 2017

@anettta3 tak oni tam v článku píšou "snad od příštího roku".

Vadí mi, jak na netu a v novinách bývají články o něčem, co se chystá, ale není tam jasně řečeno, že jsou to jen návrhy, které nejsou schválené. Nejedná se jen o otcovskou dovolenou, ale je to každý rok, s daňovými úlevami, odpočty apod. Chápu, že laici jsou pak zmatení a myslí si, že už to platí.

xpila
20. bře 2017

@betelgeuzz Ono to tam kolikrát i je, jen si toho málokdo všimne.

betelgeuzz
20. bře 2017

@xpila no oni tam třeba napíšou - vláda schválila, ale spousta lidí si neuvědomuje, že od schválení vlády k platnosti zákona je daleká cesta. I v rádiu jsme to několikrát slyšela.

xpila
20. bře 2017

@betelgeuzz No právě. Ono kolikrát mozek prostě zachytí jen to podstatný a detail, že to ještě neplatí, už vypustí 😀

lenoulinkaa
20. bře 2017

@tulikiss to přechodné období jsem četla v návrhu zákona... Když by se dítě narodilo 20. prosince a platnost by byla od 1. ledna, tak bude dítě ještě v šestinedělí a tam by se otcovská dovolená využít dala. Ale samozřejmě to ještě není v platnosti a jsou to jen dohady a spekulace.