Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Paragraf pro manžela - doma dvouleté dítě a já jsem s miminkem v nemocnici

pavla555
17. čer 2018

Ahoj holky, nevite prosim zda si muze manzel vzit psragraf kdyz se ted misto me stara o 2lete dite a ja jsem v nemocnici s mimi? Diky moc...

lv
17. čer 2018

Řekla bych, že ano - na tebe.

alcar
17. čer 2018

Bud si muze vzit paragraf na tebe a nebo (za predpokladu, ze pobiras materskou nebo rodicak na mimco) z dvouletaka ”udelat nemocneho” a vzit si paragraf na nej, ale to by nesmel chodit do skolky.

leniczka23
17. čer 2018

Na tebe..protoze na dite na ktere je jine osobe vyplacen rodicovsky prispevek nedostane uz penize za paragraf. Takze musi vystavit setrovak tobe doktor kde zaskrtne ze se nemuzes starat o dite o ktere jinak pecujes.

pavla555
autor
17. čer 2018

Diky

ahyt
17. čer 2018

Pokud je člověk v nemocnící,tak se o něj ta nemocnice stará,takže logicky si na něj nikdo nemůže vzít paragraf🙂.Lze tedy si ho vzít na toho dvouleťáka a napíše pediatr.

alcar
17. čer 2018

@ahyt manzel si bral paragraf na me, kdyz jsem byla v porodnici, aby se mohl starat o dceru. Logicky...kdyz jsem v nemocnici, tak jsem nemocna a nemuzu se starat o dite, ktere je doma.

calvac
17. čer 2018

@pavla555 urcite ano

ahyt
18. čer 2018

@alcar Není to logické,omlouvám se.naopak naprosto nelogické.Musel si tedy brát paragraf ne na Vás,ale na dceru.Na člověka,který je hospitalizován,nelze brát paragraf,to je přece logické.Toho ošetřují a starají se o něj v nemocnici.A pokud to tak napsali,tak to bylo špatně a byla klika,že si toho v práci nevšimli a proplatili nebo nějak/ i když nechápu jak/ zahmouřili oko.Jsem praktická Dr. a vím to 10000000 procentně.🙂Naprosto chápu,že se musí o prcka někdo postarat a že je na paragraf nárok 🙂,ale musí to mít pravidlo, viz výše.

alcar
18. čer 2018

@ahyt nebudu se hadat. Ja jsem si zase na 100% jista, ze paragraf muz dostane na manzelku (nemocnou, hospitalizovanou), aby se mohl starat o dite, o ktere se bezne jinak stara ona. Ja v tom paragrafu figuruji jako hlavni akter.

leniczka23
18. čer 2018

@ahyt nemas pravdu..muze si vzit osetrovak na manzelku i kdyz je v nemocnici..prave z toho duvodu, ze ta osoba se muze starat o dite. A prave proto je na osetrovacce primo kolonka pro tyhle pripady a ta zni Nemuze pecovat o dite o ktere jinak pecuje. Misto kolonky potrebuje osetrovat.😉
Plati pro to odstavec o paragrafu: 3. fyzická osoba, která jinak o dítě pečuje, onemocněla, utrpěla úraz, nastaly u ní situace uvedené v § 57 odst. 1 písm. b) nebo c), porodila nebo jí byla nařízena karanténa, a proto nemůže o dítě pečovat.
Takze nez tu zacnes rozhazovat milion procentama, mela by ses proskolit. Protoze jestli si doktorka a tohle nevis tak potes koste.

ckei
18. čer 2018

@ahyt tak jako praktická Dr. máš v tomto znalosti na prd. Samozřejmě, že je možné si vzít paragraf na manželku, jak píšou ženy výše..... 🙄

lenbela
18. čer 2018

Dcera byla akutně hospitalizována v nemocnici, následně operována, já tam byla s ní. Manžel byl doma a staral se o našeho ročního syna, na kterého pobírám RP. Nemocnice (dokumentační sestra) mu vystavila ošetřovák. A tím si jsem jistá.

camillaq
Autor odpověď smazal
Zobraz
camillaq
18. čer 2018

Ja jsem byla v nemocnici a manzel se staral doma o dvouleteho syna, jsem s nim na RD. V nemocnici mu vystavili paragraf.

Sem začni psát odpověď...

Odešli