Petice za navýšení rodičáku

gnozka
18. bře 2019

Maminky tak odsouhlasili navýšení rodicaku , ale ne úplně fér . Jak k tomu přijde maminka co porodí předčasně i když měla termín v roce 2020. Zkusíme s tím něco udělat ????

https://www.petice24.com/zvyeni_rodiovskeho_pis...

ninive211
19. bře 2019

@jajulin Hlavně těch Babišovců, ČSSD už tak volilo čím dál méně lidí. A v podstatě právě ČSSD chtělo ten původní návrh pro děti do 4 let bez výjimek, ale museli přistoupit na kompromis s koaličním partnerem, ANO. Bohužel se obávám, že do dalších voleb je stále daleko a do té doby najde Andrej nějakou další předvolební "koblihu", kterou lidem zacpe ústa a ti ho jak ovce budou opět volit...

kittyy17
19. bře 2019

Mě třeba se*re, že jsem před mateřskou šest let pracovala, vydělala si, našetřila, mela vysokou životní úroveň, můj chlap vydelává, platí daně, a po narození dětí máme míň peněz než ti co v životě nepracovali a ani nezačnou.
Já bych rodicak vyplácela jenom těm, co mají nárok na mateřskou, a tuto změnu avizovala rok předem. Pokud je holka v 15ti dost dospělá na sex, měla by mít i dost zodpovědnosti a chránit se... To by se ušetřilo... A zároveň by se rodilo více perspektivních dětí

jajulin
19. bře 2019

@ninive211 Bohužel máš pravdu, Andrej si zas nějakou koblihu najde. A socani - ti rozhazují a přitom jen zvyšují státní zadlužení. Celý ten systém sociálních dávek mi přijde nějak blbě nastavený a o politicích ani nemluvě. Je to k pláči. Naštěstí jsem to nějak přestala sledovat, takže jsem ani nevěděla, že to navýšení rodičáku mělo být tak jisté. Teď koukám jak puk, jaká se tady na MK strhla mela 🙂

jajulin
19. bře 2019

@kittyy17 Pokud má někdo vysokou životní úroveň, tak má snad prostředky na to, aby si našetřil dopředu na horší časy a nemusel pak fňukat, jak se má blbě, ne? Svět není jen černobílý, jak se ti zdá. Třeba já do 25 let studovala dvě VŠ, pak jsem pracovala jen rok a od té doby jsem už 10 let na RD. Na PPM jsem měla nárok jen při prvním dítěti. Z těch 10 let jsem 7 let OSVČ a předpokládám, že když odroste nejmenší dítě, budu dál pracovat a odvádět daně. To jsem měla jen kvůli nějakým pseudodůvodům čekat a pracovat dalších x let a nechat si tak utéct nejlepší věk pro početí a porod? Svět je fakt mnohem barevnější a nedá se všechno napasovat do jedné šablony.
No nic, za pár minut vezu nejmenší roční dítě na hlídání k babi a dědovi a mažu na dopoledne do práce. Přijde mi mnohem lepší si těch 80 tisíc vydělat prací než tady fňukat, že mi je nedá Babiš. 🙂

asojakova
19. bře 2019

Což o to, já bych ráda pracovala..ale dítě mi od září do školky nejspíš nevezmou, babičky přes 100 km daleko, takže hlídání je pasé (jak to jednou budem dělat při nemoci, nevím). Takže nejspíš budu muset byt doma o rok dýl. Na to by mi těch 80tis. navíc bohatě stačilo. Soukromá školka nic neřeší (co si vydělám, to pomalu všechno uvalím tam- to radši budu s dítětem doma). Jako štve mě to slibované nenavýšení, ale víc mě štve ten těžký nedostatek míst ve školce. Co jako máme udělat s tím dítětem, když chceme pracovat, ale prostě jej fakt nemáme kam dát?

journals
19. bře 2019

Ta petice je fakt smesna... hlavne mnozstvim chyb 🙊🙈 vzdyt ji po precteni ani nemuze brat nikdo vazne 🤦🏻‍♀️

lastovenka
19. bře 2019

@jajulin hranice být nemusí, přesně jako u důchodců. Nebo snad peníze přidali jen těm kteří jdou do důchodu v roce 2020????? Když zvýšení tak pro všechny. Anebo snad pleny pro děti budou pro ty co dostanou vyšší připevek dražší?!?!? Nebudou.

nikahavel
19. bře 2019

@monika76301 tak ony ty hormony nás těhotných vyvolaly především tu emocí této vlny. My jsme doma prožili malou krizi asi po 3 letech která změnila negativně i moje emoce v diskuzích ( manžel jen řval co jsem čekala a já ani nevěděla ještě co si o tom mám myslet takže o to černého jsem to viděla. Navíc jsem zvyklá vydělat víc než on a je pro mne strašně těžké být na někom závislá, domácnost moji přítomnosti na MD a RD přišla asi o 35 hrubého počítaje do toho to co mám z RD. A můj největší problém, řeším ostatní, jak se oni budou mít i přes to že zrovna my se máme jak prasata v žiťe a pak mě o to víc štve když lidí v lepší situaci necítí stejnou empatii ale to je můj pro lem mám se na to vy***"

nikahavel
19. bře 2019

@jajulin ty to dítě máš ale kde dát víš a chováš se pak jako by to byl standart. Nikdo tady nefňuká jen vyjadřují své pocity a tobě není stydno být tak neempaticka.

nikahavel
19. bře 2019

@ninive211 zcela a tebou souhlasím ať nemám ráda Socany tady figuruje jiný kouzelník. Socani jen kývají aby mohli péct s ANEM a udržet se. Což je nijak neomlouvá Babiš přesně ví proč dosadili Maláčovou do takové funkce, aby všechnu zlobu spolklo právě to ČSSD a přidalo to voliče ANO.

mischella225
19. bře 2019

Neco takoveho se dalo presne cekat, nekdo nabidne prst a vy hned chcete celou ruku. Vzdycky si bude nekdo stezovat a psat "petice", at uz maminy co maji narozene deti pred rokem 2020 a nebo kdyby to udelali podle prvotniho planu tak si stezuji zase maminy co maji deti a budou jim v prosinci 4 roky 😒. Proste od nekdy to platit musi, lepsi jak jak kdyby s tim nedelali nic ne?! 🤷 Prejte to trosku ten budoucim maminam a nereste kraviny 😒

saminomimino
19. bře 2019

@vercik83 prachy na platy politiku jsou a na přidání vězňům 1200 měsíčně taky je ale není na jednotné vyplácení stejně částky matkám na RD s dětmi do 4 let??zajímavé,stejný příspěvek různé částky to není fer

petulejan
19. bře 2019

@anita003 Pokud se mluvilo o doplácení do čtyř let věku dítěte a o tom se také mělo jednat,tak je jasné,že to maminky naštve,když zjistí,že se odhlasovalo úplně něco jiného. Kdyby se řeklo hned,že se bude jednat o zvýšení a ne žádné doplácení zpětně,asi z toho žádná histerie nebude že?

journals
19. bře 2019

@petulejan jednani je jedna vec, schvaleni druha

petulejan
19. bře 2019

@journals to asi nevím.... Mluvím o tom,co slibovali a jak to dopadlo

journals
19. bře 2019

@petulejan neslibovali prave nic. Neco se navrhlo a projednavalo. Jen mistni damy z toho udelaly slib na zivot a na smrt

anita003
19. bře 2019

@petulejan Problém je v tom, že to matky začaly brát jako hotovou věc ještě dřív, než se něco začalo projednávat... Politika je o nalezení dohody, takže to, že měl někdo takovou vizi neznamená, že to tak skutečně dopadne...

klidopido
19. bře 2019

@jajulin to si hrdinka kdyz mas hlidaci babicku s dedou to bych taky umela jit do prace a jak rada! Bohuzel kazdy takovou moznost nema. Na slibene navyseni jsem se tesila, chtela jsem si protahnout rodicak az do zari kdy pujde malej do skolky. Takhle budu 5 mesicu doma bez penez.. Leda kluka vzit do prace sebou. Stve me ze neco slibi a pak to nesplni. Nemaji to vubec vypoustet dokud to neni schvalene.

normalnimatka
19. bře 2019

může si to ten tvůrce petice aspoň opravit? tu češtinu? to je fakt ostuda akorát. ale nepodepsala bych ani tak. někdo by moh vytvořit petici pro zvýšení slevy na dani na dítě. to bych podepsala.

journals
19. bře 2019

@klidopido nic se neslibovalo! Kdy to uz konecne pochopite?

treasurka
19. bře 2019

Kdo máte potřebu ventilovat svůj názor "nahlas", tak napiště do Blesku, hledá příběhy na toto téma: Čekáte ještě letos miminko, na které se nebude podle rozhodnutí koalice ANO a ČSSD vztahovat navýšený rodičovský příspěvek? Máte doma malé dítě mladší čtyř let a těšili jste se, že dostanete peníze navíc také? Připadáte si podvedení nebo naštvaní? Tak nám napište a podělte se o svůj příběh a názor na mail tip@blesk.cz (https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/600...)

sudylichozrout
19. bře 2019

@treasurka omg... A jeste v Blesku 😀

treasurka
19. bře 2019

@sudylichozrout Jojo, tak je to tam napsaný ;)

nefertiti20
19. bře 2019

zase výkřik do tmy.. tak si nedělejte děti, když na to nemáte... to vám fakt jde jen o ty prachy..? :o celou dobu to bylo 220tis, a najednou máte problém, že se jednou vykřiklo že se to možná zvýší a nezvýšilo.. bože,vzpamatujte se

saminomimino
19. bře 2019

„Za spravedlivější považuju navýšit rodičovský příspěvek všem, kteří ho v rozhodnou dobu (tj. k 1.1.2020) pobírají....Piráti překvapili
takhle mi to příjde úplně fer,kdo ho pobírá k 1.1 2020 ten ho bude mít navýšený,ale proč ho k 1.1 navýšit jen někomu??

treasurka
19. bře 2019

@saminomimino Jojo, já jsem ten návrh celý nečetla, ale to se budou navyšovat důchody taky jen těm důchodcům, kteří do důchodu nastoupí od 1. 1. 2020, nebo všem?
Jako my bez těch peněz přežijeme celkem v pohodě, ale chápu, že to lidi štve. Už jen to, že vedle sebe budou rodiny s odlišnou výší RP je divný. Podle mě to ale stejně do voleb neprojde ;)

saminomimino
19. bře 2019

@treasurka přesně o to tu jde,když se tedy musí nějak začít,tak at i důchody navýší jen lidem co k 1.1 2020 nastupují do důchodu,že jo,proč matkám dát jen některým ale důchodcům od 1.1 všem,dvojí metr úplně na vše,jsem ráda že staří lidé si polepší ale není to poprvé kdy se jim přidává matkám na RD se nejže nepřidalo ale v roce 2012 dokonce vzalo,a když už se má něco zmenit tak si mají polepšit jen některé rodiny,jak kdyby tu stát stále jen někoho znevýhodnoval ,věškeré penžité pomoci stále jen nahrávají cigánům a sociálním rodinám a ted ještě stát rozdělí na dva tábory i pobiratele rodičáků a já to prostě považuji za ne fera, ne a děti si akt nedělám kvůli penězům,to bych fakt trhla terno s 6tis na rodičáku 😀

saminomimino
19. bře 2019

@treasurka navíc takto debilně to chce ANO a ano bude mít zřejmě poslední slovo a když to podpořili socani,jsme zřejmě už v pr….

treasurka
19. bře 2019

@saminomimino Já tomu nevěřím, že to projde, je to děsněj paskvil =) Ještě to musí projít přes vládu, parlament a Zemana, a to do voleb nestihnou... Osobně bych byla pro větší daňové slevy, když už teda...

petulejan
19. bře 2019

@nefertiti20 kdo tady píše,že na to nemá? Kdo se má vzpamatovat? Jako pardon,ale je tu spousta matek co mají i více dětí,uživí je a určitě by 80.000 tisíc navíc neodmítlo.... Ale vy určitě ano že?