Po 3leté RD 2. dítě. Chci stejnou PPM jako při prvním

dostyna
16. únor 2013

19.5. 2014 mi končí 3-letá MD a chtěla bych si naplánovat druhé dítě. Jedná se mi o to, abych pobírala u druhého stejnou PPM jako u prvního. Dokdy se dítě musí narodit. Je tu ještě jedna věc. Můj zaměstnavatel (Vodafone) prodal prodejnu na které jsem pracovala soukromníkovi a ten převzal závazky. Dále jsem šla na nižší pozici s nižším platem,ale to dle všeho až během mé mateřské, respektive v době, kdy jsme byla na rizikovém těhotenství. Má to nějaký vliv? díky moc

eficenka
16. únor 2013

MD? asi spíš RD? udělejte si prosím už v tom pořádek...
záleží, jestli máš nárok i na mateřkou dovolenou, nebo ne....

lulii
16. únor 2013

eficenka - jseš nějaká "vostrá", ne? 🙄 Sice zakladatelka diskuze napsala špatně začátek, ale jinak myslím, že se ptá "trefně" a z příspěvku je jasné, že měla nárok na PPM a ptá se, jestli se změní její výše, když v průběhu minulé PPM se snížila její pracovní pozice. Takže tvůj příspěvek je docela nepřiměřený.

Jinak dostyna bohužel nevím, musíš si počkat na někoho z oboru 😉

llluckaaa
16. únor 2013

Já myslím, že by měla nová mateřská navázat na rodičák s prvním dítětem. A nebo bys mezi tím musela být na nemocenské.
To je jedno, že tě zařadili na jinou pozici, důležité je, jaký plat jsi měla, když jsi ještě pracovala.

datela
16. únor 2013

Urcite se vychází z platu,který jste měla před odchodem z práce,ale jak je to s PPM nevím,ale zdá se mi,že paní z úřadu teď rikala kamarádce,že by musela mít druhé do 2 let,ale co je na tom pravdy nevím. Eficenko,co vám vaše poznámka dala?Maminka se slušně ptá a nechce po vás opravovat chyby.RD nebo MD nebo MHD.Mě je to upřímně jedno.Hlavně,že dotaz chápeme

honzulka
16. únor 2013

Nevím,jak je to teď,ale za mých porodů to bylo tak,že se druhé dítě muselo narodit dříve,než vypršel rodičák prvního..což u tebe by znamenalo,že se musí druhé narodit nejpozději 18.5.řekněme.. 😉 Ale nevím,jestli je to teď třeba jiný.. ☹

vycu
17. únor 2013

Pokud se ti dítě narodí do 4 let prvního, tak ti bude PPM vypočtena ze základu před první PPM, bude-li vyšší než ten, ze kterého by se ti počítal po nástupu zpátky do práce.

miri77
24. črc 2013

Dostyna ahoj řeším ted podobnou situaci jako ty-moje dcera se narodila 6.5.2011 a sem na 3letém rodičáku,nevím dokdy by se mělo narodit druhé dítě abych měla stejné penízky jako u prvního,muj prac.poměr je zcela v pořádku...Už si našla odpověd na svou otázku?