Po mateřské nastoupím na pracovní dovolenou?

pigletin
5. led 2018

Dobrý den,

07. 03. 2018 nastupuji na MD. V práci mám smlouvu do roku 2020 - takže konec mě zatím netrápí. Zajímá mě jak je to s čerpáním dovolené. Někde jsem narazila na to, že pokud odpracuji 60 dnů v tomto roce (počítá se i čas na MD, což splním) - mám nárok na výběr plné dovolené v tomto kalendářním roce, ale jak to doopravdy je? Nastoupím na MD a po jejím skončení na pracovní dovolenou a ta dovolená se počítá jako bych normálně pracovala? Pondělí-pátek bez sobot, nedělí a svátků? Jak ji doberu tak nastupuji na rodičovskou?

Snad jsem to napsala k pochopení mého dotazu.
Předem děkuji za objasnění🙂

ladyhacek
5. led 2018

až ti skončí mateřské (nebo před koncem) zažádáš o čerpání (vyplacení) dovolené (kolik přesně dní to je už nevím) Pak nastoupíš na rodičovský příspěvek > ale dovolená se může čerpat zároveň i s rod.příspěvkem - tam omezení není > takto jsem to měla já. Dovolená se počítá když jsem na neschopence nebo na mateřské nevím zda celý nebo e tam nějak krátí.

zmrz_lina
5. led 2018

Budeš mít nárok na plnou dovolenou za rok 2018, požádas zaměstnavatele o čerpání v návaznosti na ukončení mateřské dovolené. Současně budeš řešit RP, který můžeš brát buď souběžně s dovolenou, nebo si jeho vyplácení nastavit až v návaznosti na dovolenou.

pigletin
autor
5. led 2018

díky😉

pxtulka
5. led 2018

@pigletin ahoj, jsem ve stejné situaci, jen na MD nastupuji 6.1.2018, tak moc děkuji za tvůj dotaz. Já jsem ani nevěděla že mám nárok na proplacení dovolené🙂

pigletin
autor
5. led 2018

@pxtulka není vůbec zač😀 já to taky přesně nevěděla - tak ať ti uteče poslední den, užívej MD a přeji jen to nej do nastávajícího rodičovství❤

lenicka2323
12. říj 2018

Dobry den,obracim se na vas s radou ohledne dovolene v praci po materske.Na rodicak mam nastoupit 1.12 ale ucetni rikala at si zazadam o cerpani dovolene tak nevim kdy tedy o rodicak zadat a jak je to s dovolenou kdyz jsem na nesneschopenku nastoupila 24.10.2017 a na materskou 19.5.2018 zda se mi teda pocita i tech 20 dni novych?Ted se akorat bojim aby me teda behem toho cerpani nevyhodily.

pigletin
autor
19. lis 2018

@lenicka2323 ahoj, mela by jsi mit narok na proplaceni (cerpani) zbyle dovolene za kalendarni rok 2018. Ja sem jiz na rodicovske a s tim i cerpam penize za dovolenou na kterou mam ze zakona narok (rodicak a cerpani dovolene se muze v pohode prekryvat). Vyhodit by te urcite nemeli v tomto obdobi, jeste sem o tom teda neslysela. Jinak sami od sebe Ti ji malo kdo vyplati, o proplaceni dovolene si musis zazadat. Ja sem sefove napsala dopis. Nevim jestli sem vlastne zodpovedela to co si presne chtela, dystak se klidne ptej, co budu vedet poradim ja a nebo snad nekdo jiny🙂

lenicka2323
20. lis 2018

@pigletin moc děkuji 😊také jsem posílala žádost na doporučení naší účetní která mi právě i o tom proplaceni řekla. Jsem zvědavá jaká bude ta částka a kdy to prplati od 1.12 už budu také na rodicaku 🙄