Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Čerpání dovolené po mateřské. Jak to je?

beatty
6. kvě 2020

Žádala jste teď některá o vybrání dovolené mezi MD a RD?
Pořád platí, že když je žena v kalendářním roce déle než 60 dnů na MD, má nárok na dovolenou za celý rok?
Snažím se v tom zorientovat a ujasnit si svá práva. 🙂
Zaměstnavatel nic takového totiž nezmínil, aktuálně řešíme dovybrání dovolené za loňský rok, než nastoupím na RD.
Takže by to bylo samozřejmě příjemné.

Je k tomu potřeba nějaká speciální žádost?

Děkuju všem za postřehy.

j.a.n.i
6. kvě 2020

@beatty je k tomu treba klasicka zadost o cerpani dovolené. A jinak nemusi to byt vzdy cely rok, ale pokud to myslis tak, zes byla od zacatku roku doted na md, pak narok na celou dovolenou mas.

pipi_puncocha
6. kvě 2020

Ano, nárok máš, MD mi končila 14.4. a aktuálně čerpám 45dní dovolené (25 za letošní rok a 20 mi zbylo z loňska). U nás na personálním na to měli jednoduchou žádost, kam jsem jen dopsala data, určitě bude někde na internetu vzor.

beatty
autor
6. kvě 2020

A náhodou odkaz na nějaké oficiální znění zákona někdo nemáte?

j.a.n.i
6. kvě 2020

@beatty oficiální zneni je zakonik prace.

vaeo
6. kvě 2020

Můžu se zeptat, nevíte někdo, jestli těch 60 dnů na MD, které jsou potřeba na nárok na dovolenou za celý rok, jsou pracovní a nebo jdou to kalendářní dny? Jsem totiž tak na hraně.

j.a.n.i
6. kvě 2020

@vaeo Pracovní, plus svátky, pokud připadají na jinak pracovní den.

malenka3
7. kvě 2020

@beatty jsou to víceméně tyto paragrafy v zákoníku práce.
par. 212, odst. 1
Par. 216, odst.2
Par. 217, odst. 5
Par. 223, odst. 1

janule0123
10. kvě 2020

@beatty mě se objevilo ve vyplatnici, ze mám nárok na 49dni dovolené(naskocila mě dovolena za letošek) a ještě mě mzdova psala mail s počtem dni, které mám k čerpání ať donesu podepsanou zadost a nahlásim do kdy napsat trvání RD ...😎 Shrnutí : Mateřská mě končila 29.4. a nárok mám na cely rozsah

dejvitka
12. kvě 2020

Prosim, vyzna se v teto oblasti nekdo blize ? Mne konci materska nekdy ke konci dubna. Mzdovka uz mi psala, ze mam narok na dovolenou 25 dni. Moji kamaradce konci 3.4. a mzdovka ji napsala pouze 6 dni dovolene. Jak je to mozne ? Obe jsme prece stejne splnily 60 odpracovanych dni diky MD nebo se pletu ? Diky.

malenka3
12. kvě 2020

@dejvitka a nemá ukončen pracovní poměr?nebo smlouvu na dobu určitou? Pokud ne, měla b mít plný nárok, obrátila bych se na účetní a chtěla vysvětlení.

dejvitka
12. kvě 2020

@malenka3 ma na dobu neurcitou prave. Kazda spadame pod jinou mzdovku v ramci 1 firmy (jsme velka firma). Mzdovka ji argumentovala kracenim za kazdych 100 neodpracovanych dni, ale ani to nesedi. Dala ji pouze dovolenou za 3 mesice. Taky se mi to nezda spravne, jeste kdyz to mame tak podobne a mne uznala narok.

malenka3
12. kvě 2020

@dejvitka psala jsem tu ty paragrafy, tak ať se optá, je to divné, protože určitě používají nějaký mzdový program a ten by to měl vyhodit automaticky, ta mzdovka to nepočítá ručně.

dejvitka
12. kvě 2020

@malenka3 na to jsme se divaly prave a prochazely to. Zitra ji zavola a prepta se.

dejvitka
12. kvě 2020

@malenka3 jinak prave, to jsem presne rikala, ze to jen hazou do systemu...

malenka3
12. kvě 2020

@dejvitka mohl někdo do toho systému hodit špatně vstupní údaje. Jinak mě nenapadá, proč by nárok neměla. Pokud má na dobu neurčitou, klasický úvazek, tak 60 dnů to od ledna dalo, nárok na plnou roční výměru by měla mít.

dejvitka
12. kvě 2020

@malenka3 uvazek plny, doba neurcita, ve vypovedi neni. Dam vedet co ji zitra rekne hlavni mzdovka.

dejvitka
14. kvě 2020

@malenka3 tak opravdu ta mlada ucetni udelala chybu, ve mzde ji to opravili. Jesteze se na to prislo a sama se prihlasila 😀 !

malenka3
14. kvě 2020

@dejvitka no tvl 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ to by bylo peněz 🙈

dejvitka
15. kvě 2020

@malenka3 to teda 🤔. Ona tam z nepochopitelnych duvodu zadala jeji dovolenou rucne, proto to vychazelo na 6 dni a slus.

Sem začni psát odpověď...

Odešli