Podpora v nezaměstnanosti po RD, z čeho se počítá?

diamanta
23. čer 2016

Ahoj, nevěděl by tu někdo, podle čeho se vypočítává výše podpory v nezaměstnanosti po skončení RD? Zda z platu před nástupem na MD nebo je to jen nějaké úplné minimum vzhledem k tomu, že člověk měl za poslední roky jen ten rodičovský příspěvek? Jinak zaměstnání mi skončilo během pobírání MD. Ne před začátkem MD, ale během, což možná je právě to důležité. Nevím. Ví tu někdo?

lv
23. čer 2016

Je to nějak 3500, 2700 po 2 měs a pak 2500 1měs

diamanta
autor
23. čer 2016

Takze ne z platu 😞

kessa
23. čer 2016

@diamanta Není to z platu, pokud se přihlásíte na ÚP více jak 2 roky od ukončení zaměstnání. Počítá se to pro vás z průměrné mzdy- viz http://www.mpsv.cz/cs/18587 jen ta částka je letos o něco málo víc.

diamanta
autor
23. čer 2016

Jo, tak dekuju za informaci.

mlynkova85
23. čer 2016

Pak mi dejte prosím vědět mi totiž úřednice před rokem říkala, že narok na podporu v nezamestnanosti nemám. Že můžu akorát na socialku. Ale pak to nakonec bylo všechno jinak ale čeká to zachvilku známou tak ať jí můžu informovat. Děkuji

kessa
23. čer 2016

@mlynkova85 Já se hlásila v dubnu, nárok máte, příspěvky jsou podobné jako je v tom odkazu- nevím to přesně, ale je to o něco málo víc. Prostě po rodičáku vzniká nárok na podporu automaticky díky tomu rodičáku. Je to přesně jak je to popsané vtom odkazu výše.

mlynkova85
23. čer 2016

Děkuji za info tak to možná bylo ze strany úřednice pouze odstrašující 😀
Naštěstí jsem dopadla trochu líp a vzali mě na 3 dny zpět do zaměstnání a dávky se mi pak počítali jako kdybych pracovala 🙂

siiia
24. čer 2016

stačí odpracovat 1 den a bude se to počítat z platu, pokud máš možnost se domluvit se šéfem, zaplatila bys mu jen odvody třeba za ten měsíc, úplně minimun, co se platí za zdrav. a soc.

vercasimik
10. únor 2017

maminky, také bych měla dotaz. bude mi teď 31.3.2017 Končit RD na které jsem byla 33 měsíců. mám nárok na podporu? Malou mi vemou do školky od září tak jsem z toho trochu vyděšená ☹ děkuji za odpovědi 🙂

xpila
10. únor 2017

@vercasimik Opravdu ti končí RD? Nebo jen RP?

vercasimik
10. únor 2017

tak asi RP jsem už z toho uplně zmatená 🙂

xpila
10. únor 2017

@vercasimik Tak to je dost podstatný rozdíl. Pokud by to byla RD (= rodičovská dovolená), tak to znamená, že jsi zaměstnaná, tudíž na podporu samozřejmě nárok nemáš.
Pokud RP (=peníze od státu), tak se samozřejmě můžeš nahlást na ÚP a pobírat podporu.

vercasimik
10. únor 2017

@xpila a to se počítá z RP nebo Ze zaměstnání před ?

xpila
10. únor 2017

@vercasimik Ani jedno, počítá se to z národního průměru.

vercasimik
10. únor 2017

ale na podporu teda budu mít nárok?

xpila
10. únor 2017

@vercasimik Ano, budeš.

vercasimik
10. únor 2017

@xpila děkuju 🙂 Příští týden si tam zajdu 🙂 tak Už jsem klidnější 🙂

breberka
2. bře 2017

@siiia můžu se zeptat, kde se o tom píše? nikde jsem to nenašla. díky

mmaarrkkeettkkaaaa
2. kvě 2017

@siiia mate to prosim něcim podlozene? četla jsem skoro všude ze den nestači....

vercasimik
2. kvě 2017

@xpila děkuju měla jste pravdu podporu dostanu už to mám vyřízené 🙂 děkuju 🙂