Poraďte na co má nárok (finanční podpora)

jitulka87
28. říj 2018

Ahoj. Moje sestra se rozchazi s otcem svych dvou dcer. Zajimalo by me, zda ma narok na nejake pridavky (na bydleni apod). Jeji situace je ted takova, ze je na materske, maji 2,5 letou a rocni holcicku, bydli s detmi stale v byte sve tchyne a otec deti by chtel energie na byt platit..urcite bude davat i nake penize na deti. Ale zatim maji vse dohodou, zadne soudy...jinak pridavky na deti (odpocet z dani nebo jak se tomu rika) ma na sebe psane otec. Ma sestra na neco dalsiho narok? Samozrejme se pujde vyptat na socialku, ale zajimaji me i vase zkusenosti. Diky za rady.

misakri
28. říj 2018

@jitulka87 já myslím,že dokud nemá podnájem a energie na sebe,nedostane nic.. ale snad ostatní holky napíšou víc 😉

zelenaesmolda
28. říj 2018

Aby dostala prispevek na bydleni tak by se mela odstehovat,on se totiz pocita prijem cele domacnosti...

makronka222
29. říj 2018

Musi si udelat TP v miste bydliste a pak po 3mesicicj jit na urad o pridavek na bydleni, pak muze pridavky na deti (500), muze zkusit i hmotnou nouzi. Chce to ale vse soudne. Frajer jednou nezaplati, nebo pozde a ona bude bez jidla? To neni fer.