Přechod z mateřské na rodičovský příspěvek. Jak to je?

bluerhine
15. pro 2022

Baby prosím vás som na materskej a má končiť o 196 dni, čiže nejakého 13.2 mi to vychádza. Bola som si podať žiadosť o rodičovský príspevok. Pri prechode dostanem Teda rodičovský príspevok už v treťom mesiaci alebo sa ten únor nebude počítať a prejdem až od 1.3 a dostanem rodicak až 4 mesiac spatne za tretí mesiac? Kedy vôbec rodicak zvykne chodiť keď teda prejdem v polovici mesiaca? Na matersku som nastúpila 1.8 a na ossz mi nevedia presne povedat kedy mi bude materska končiť…. Tak snáď som to dala do žiadosti správne

j.a.n.i
15. pro 2022

@bluerhine Tak odpočítat si 196 dnů v kalendáři snad zvládneš, na to nepotřebuješ, aby ti to ossz říkali. A jinak záleží cos napsala do žádosti jestli toho 13 či 14.2 pak ti přijde rozdíl mezi zvolenou výší rodičáku a mateřskou za tu část měsíce, tak že ti ani tak nemusí přijít nic, pokud bude mateřská vyšší. No a pokud si požádala od 1.3., tak dostaneš až celý rodičák za březen a tedy v dubnu. A chodit bude podle toho, jaký má daný UP výplatní termín, je jich několik.

bluerhine
autor
15. pro 2022

@j.a.n.i Jo ja som si to počítala ale chcela som sa uistiť, super ďakujem za info