Přivýdělek na RD, budu platit zálohy na daň a pojištění?

eviczka85
1. říj 2017

Ahoj, nastupuji na dohodu o pracovní činnosti. Mám pracovat 10 hodin týdně a brát 140 Kč na hodinu. Poradíte mi, jestli budu platit zálohy na daň a pojištění a kolik, když ještě pobírám rodičovský příspěvek? Prohlášení na slevu na poplatníka mám podepsané.

j.a.n.i
1. říj 2017

@eviczka85 Zalohy na dan ne, to ti pokryje sleva na poplatníka, ale socialni a zdravotni normalne ano, jen nebudes mit povinnost doplatku zdravotniho do minimalni mzdy.

janawaes
2. říj 2017

Zdravotni a socialni normalne platit budes, ale ostatni ne. Tim ze jsi na rodicaku se ti to strhavat nebude. Jen pozor jestli je ditko mladsi nez dva roky, taky aby ve skolce nestravilo vice nez 48 hod mesicne, abys neprisla o rodicak. ALe to ti pri tvem uvazku asi nehrozi, zalezi na pripadnych prescasech.

j.a.n.i
2. říj 2017

@janawaes Jaké ostatní? Krom sociálního a zdravotního už se strhává akorát záloha na daň a ta s tím, zda je či není člověk na rodičáku, nemá vůbec nic společného, to se řídí pouze tím, zda má či nemá podepsané prohlášení poplatníka.

janawaes
2. říj 2017

@j.a.n.i Jo JO to mas pravdu, to jsem blbe napsala. Myslela jsem zalohovou dan, ale mas pravdu, to s tim rodicakem nesouvisi. Omlouvam se za to, ze jsem to blbe napsala.😇

eviczka85
autor
2. říj 2017

Dobře, díky za zprávy.