Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

sussanah
12. črc 2010

@blka jo s tim stavenim baraku to znam. My kdyz jsme vyrizovali hypoteku a ja poprve videla tu sumu, tak jsem z toho snad mesic skoro nespala. Potom dalsi mesic jsem stresovala a pak jsme zacali stavet. Dalsi krize prisla s tehu a jak to zvladneme, ale uz jsem si proste zvykla na to, ze do duchodu budeme splacet barak 😉 😔

@adelka89 ahoj 🙂
A samozrejnme gratulace Hance a malemu Vaskovi 🙂 Teda je to macek, alejak pise crawler, alespon nemusi mit strach ho chutnout 😀

blka
12. črc 2010

@sussanah Nejhorší je, že dneska to jinak, než bez půjček nejde ☹

crawler
12. črc 2010

jojo holky...my jsme zatím v bytě s tchýní - má to své výhody (pohlídá když potřebuju, apod.), ale ani nevíte, jak se těším na vlastní bydlení...chtěli bychom byt nebo menší domeček s malou zahrádkou...stavět ne...chtěli bychom novomnaželskou půjču, ale manža ještě nemá odkroucenej rok v práci...a zkombinovat to s hypotékou...u jaké banky máte hypotéku? a není problém, že jste na MD?

blka
12. črc 2010

@crawler Tak bydlení s tchýní nezávidím. Já jsem vždycky říkala, že i když mám své rodiče ráda, tak bych s nimi bydlet nechtěla.
My hypotéku nemáme, takže s bankou neporadím.

sussanah
12. črc 2010

@crawler my jsme zarizovali hypoteku kdyz jsem jeste pracovala, takze v pohode, potom uz jim je jedno, ze jsem nastoupila na MD. Pokud chcete delat hypoteku ted, kdyz ses na MD, tak to nevim, to vidim blede 😒

sussanah
12. črc 2010

@blka tyjo, stavite bez hypo? Tak to teda klobouk dolu, to se nam nepostestilo ani nahodou, ze stavebka jsme sotva koupili pozemek, takze barak jedine na hypo 😖 Jsem manzovi onehda rikala, ze nesmi do duchodu, dokud se to nesplati, chudak asi bude presluhovat 😀

blka
12. črc 2010

@sussanah Zatím jo, máme našetřené, ale pozemek ne, na ten jsme si museli půjčit. Ale zatím máme jen ten plot 😅 . Manžel si myslí, že hrubou ufinancujeme, ale to pochybuju, s těma našema oknama, takže pak sáhneme na stavebka. A doufáme, že to z těch stavebek zvládneme, do hypo se nám nechce 😔

sussanah
12. črc 2010

@blka ale to budete stavet sami ne? My jsme meli firmu, manza i ja jsme byli dost pracovne vytizeni (teda manza je furt) a i tak to bylo spusta casu kolem stavby. Jinak se musim pochlubit dneska nam byli vykopat jezirko na zahrade 😵

k.ate
12. črc 2010

@butt zas mrně vyleze z 37° do 37° 😀 takže žádná změna...

Jinak u nás je to taky děs v těch vedrech, malej je přes den protivka, pak navečer usne a potom ponocuje ☹ Ještě že jsme u manžovejch rodičů, ve městě by mě v tom hicu asi kleplo :-/ i když i tady je to nic moc no... ☹

No a k té váze mrnat... Já měla strach malýho chytnout i když taky vážil k těm 4 kilům 😀 Oficiálně měl sice 3850, ale na některejch fotkách má i 3920 😀 Studentka, kterou jsem měla u porodu mu tipovala přes 4 kila, než ho zvážili 😀
Ale jinak jsme se s manžou bavili, že si Vašík vybral hezký datum narození akorát na naše výročí svatby 😀

@crawler teda sice mám Františka za manžela, ale říkat mu Išku mě nikdy nenapadlo 😕 ale je to parádní oslovení 🙂

blka
13. črc 2010

@sussanah Jo jo, sami. Kdyby bylo na mě, tak bych si pozvala firmu, ale manžel si ho chce postavit sám. A taky by nás to vyšlo o hodně dráž. Což při ceně, kterou nám projektant spočítal, že to bude stát (počítal, že si budeme najímat firmy), tak bysme to postavili tak v důchodu 😝
Jezírko, jé, ty mám moc ráda 😎

butt
13. črc 2010

@k.ate haha s tou teplotou 😀 😀 😀

no holky ja se strasne desim toho, kolik bude mala vazit...kdyz pred mesicem mi rikali odhad 3,6 kg. strasne doufam, ze se sekli 😀 😀 takze se mi nesmejte, az vam napisu, ze se mi narodilo sestikilovy dite 😀 😀 😀

blka
13. črc 2010

@butt To bude taky pěknej puclík, co 😉

sussanah
13. črc 2010

@butt u nas tipovali pres 4 kila, i PA pred tlacenim rikala, at se nachystam, ze bude velky. No a maly mel 3.65 😎

butt
13. črc 2010

dneska mi dr rikal, ze ma tak 3,8 kg..tak uvidime..jinak moje telo se tvari, ze se ho porod vubec netyka..doktor rikal, ze ted by to v podstate ani neslo vyvolavat..ze mam vysoko delohu a ja nevim co...takze jsem domuvena v nedeli na prijem a budou se snazit ze me malou nejak dostat 🙂

@sussanah presne timhle se ukldinuju, ze to jsou proste jen odhady 🙂

sussanah
13. črc 2010

@butt do nedele jeste spousta casu 🙂 Ale ja se male ani nedivim, ze se ji nechce ven, kdyz je tak silene vedro. Uvidis, ze pry se ma zitra schladit a nejake bourky, tak treba zmena tlaku zabere 😉 Jak se ma mala vlastne jmenovat?

butt
13. črc 2010

@sussanah jj, treba to nakonec dopadne dobre a telo povoli 😀 ale ten doktor mi moc sanci nedaval..no uvidime 🙂 jmeno mame vybrany alexandra 🙂

sussanah
13. črc 2010

@butt ajo, Sasa, uz jsme to tu jednou resily, nejak mi odchazi pamet 😀 Moc pekne jmeno, nasi znami ted cekaji taky Sasu, ale kluka 🙂

butt
13. črc 2010

@sussanah mam pochopeni, taky mi mekne mozek 😀 😀 diky 🙂 u nas jmena vymyslel manzel, me to bylo v podstate sumak 😀 a jak se jmenuje vas malej? to tady tajis 😀

sussanah
13. črc 2010

@butt no manzel je trochu paranoidni, takze nechce abyc nekam na net davala jmeno a fotky maleho, nedej boze vyvesovala k profilu a tak. Trochu prehani, ale je to jednou tatka, tak musim poslouchat 😉 Ale do diskuze toby snad prezil 😀 Mame Filipa 😵 Jmeno jsme docela resili, ja nejprve chtela po manzovi David, ale to on nechtel, potom jsem chtela Frantiska, to byl zase proti muj tatka (jeho druhe jmeno je frantisek, ale uspesne to taji), potom Tadeas (manza zase proti, tak jsme se nakonec zhodli na Filipovi. Ale jestli budeme mit druheho kluka, tak nevim nevim 😕

butt
13. črc 2010

@sussanah no ja manzela celkem i chapu...on dneska clovek fakt nevi a musi pocitat s tim, ze cokoliv takhle na net da je pak komukoliv dostupny...a to je pekny jmeno 😉

sussanah
13. črc 2010

@butt dik 🙂 Navic se nam to podarilo tak vybrat, ze ma narozky, za 4mesice vanoce a za dalsi 5mesicu svatek, takze to m hezky rozdelene po celem roce 🙂 To chtel zase manza, on ma chudak svatek, narozky a vanoce v jednom tydnu 😀

sussanah
13. črc 2010

Tak nevim, jestli mam toho naseho vzbudit, uz spi od pul 2 (teda vzbudil se na nakojeni a vycurani v pul3, ale pak hnedka zaspal). At mi zase vecer neskace po hlave do 10 😕

butt
13. črc 2010

@sussanah ty jo, stastny to dite, ze to ma tak rozlozeny 😉 a to je teda spac 🙂 asi ho to horko zmohlo 🙂

sussanah
13. črc 2010

@butt on prave spi uz jen jednou denne tak 1-1,5h akorat ze jak se dneska vzbudil po te hodince, tak byl jeste tak unaveny, ze jsem ho jeste uspala, tohle je nejake podezrele 😅 Jdu na neho 😉

butt
13. črc 2010

@sussanah jdi 😉

blka
13. črc 2010

@butt Do neděle je ještě čas 😉 . Ale to by ti vyvolávali, i když ti dr. řekl, že by to nemělo cenu? To mi hlava nebere.

@sussanah Hezké jméno má váš chlapeček 🙂 .
Tý jo, to je manžel chudák 😕 . Já jsem právě taky chtěla, aby neměl narozeniny a svátek blízko sebe, protože já jsem narozená v listopadu, v prosinci mám svátek a jsou vánoce a dost mě to mrzí, že pak celej rok nic 😅
Už ti spí jen jednou denně? To Mareček ještě 2x a su za to ráda. By mě kleplo, kdyby jenom jednou 😅 . Ale to je dané asi i tím, že ho zabavit je nadlidský úkon. Vůbec si nehraje sám, chviličku vydrží, když u něj sedím si hrát a pak musím něco vymýšlet. Co má ale nejradši je to, že je u mě na rukách a furt někam ukazuje a já ho tam nosím 😀 . To mě teda absolutně nebaví, on by to mohl dělat i celý den, ale dělám to "z donucení". Protože když ho položím, tak šíleně ječí a okamžitě se sápe po mně. Takže nemám ani na výběr 🙄

butt
13. črc 2010

@blka no on rikal, ze ted by se to ani vyvolavat nedalo a treba se to do te nedele pohne..proste ze se uvidi, podle aktualni situace 🙂 ale samozrejme tajne doufam, ze porodim do te doby sama 😅

blka
13. črc 2010

@butt Aha. A kdyby nebyla změna, tak tě vezmou na císař?

butt
13. črc 2010

@blka asi jo...ono asi taky zalezi, jakej doktor tam zrovna bude..no proste variant je mnoho 😀 jsem zvedava, jak to dopadne.. 🙂

jizi
13. črc 2010

Ahoj holky, měla jste některá první miminko během interního doktorátu?