Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

sussanah
30. srp 2010

@hankazamecnikova jak pise Butt, rozhodnuti je samozrejme na tobe 😉 Ja teda flasku taky zavedla, respektive jsme to zkouseli pres strikacku, ale maly byl sileny pijan a proste to neslo. Flaku hnedka a v pohode (ja pouzivala novo dirku v postate porad, tj do cca 8m). Pokud by to nebylo denne, tak bych se nebala mu ji jednou za tyden dat. Muze se treba stat, ze potom bude u prsa trochu protestovat, ale pak radim vydrzet a flasku nedat, proste jen kdyz neni mlekarna po ruce ;) Nas byl na obcasne flasce asi od 2m, ve 3m asi 4dny v kuse, potom plno kojo a od 4m jednou denne na vecerni dokrm a jedine drama jsme meli az po tom 4m, kdy jsem ho nechala se u prsa vztekat alepson 15min a az potom dostal flasku s dokrmem, aby si moc nezvykal, ze to dostane pokazde. Ale je to fakt, kazde dite je jine, to s cim jedno dite problem nema je pro jine konec kojeni..

tanuki
30. srp 2010

U nás bral Veru na přednášky muž v kočárku, zrovna spala..a když ne, tak koukala okolo, ona byla v té době extrémně hodná 😀 Všichni nám jí záviděli 😀 a když bylo potřeba, prostě jsem odešla.. Ale kamarádka si brala mimi běžně. A nejlepší story- učitel se zeptal, "pochopili jste to?" a Eliška řekla "ne" a on "tak znova.." situace byla taková, že to většina nepochopila, ale báli se to říct..a Eli měla "nenene" období 😀 😀 😀

@blka Mé pokračující studium by se asi líbilo Hance, co Hani, za 5let bychom mohli na pár týdnů do Číny, co Ty na to? Chci chodit na kurzy jejich medicíny 😉 Ne, že bych chtěla dělat jen to..ale být komplexnější, což současná medicína tím, jak jde do hloubky v jednotlivých oborech dost zabíjí. A bohužel spíš jen pacienti, co pak vyhledávají něco "aletrnativního" jsou schopní něco na sobě opravdu změnit. Spousta lidí jde jen pro léky...

Jo a pokud jde o malé mimi, já si myslím a i se mi to potvrdilo na Verče, že první 3-4měsíce jim jde o základní potřeby, které když dostávájí od "kohokoliv", jsou spokojené. U nás to byl táta, babička a spolužačky... kteří se jí nebáli a přebalili hned..atd.

@butt jak jste spokojení s látkováním? 😉

butt
30. srp 2010

@tanuki krasny dalsim stuidum sis vybrala 😉

s latkovanim jsem spokojena strasne 🙂 desne me o bavi, ja totiz strasne rada peru 😅 a ted si to uzivam dostatecne 😀 a ted jen cekam, az mi dojde porodny a rodicak a nakoupim dalsi plinky 😀

tanuki
30. srp 2010

@butt Jo? no já naopak lituju, že jsem za to neutratila míň- mám ráda hlavně čč.. 🙂 a bambusové/konopné vkládačky..

tanuki
30. srp 2010

ale minule jsme si vzpomněla na švagra, jak se divil, že jsem za to dala 6000, že to oni s jednoprdkama ani omylem, ale on asi na nočník jen tak nepůjde, tak je to celkem bude stát tak 26 000? Ale v mém případě to o penězích taky není 😉

tanuki
30. srp 2010

divil se v době, kdy bylo malýmu tak 4měsíce 😀

karmenta
30. srp 2010

Ahojte, můžu se zeptat, je normální že malé začne kopat vždy když se začnu učit? Myslíte že pozná že to maminku neba? 😀

blka
31. srp 2010

@tanuki Krásné studium sis vybrala. To budeš určitě vyhledávaná lékařka 🙂

blka
31. srp 2010

@karmenta Ahoj, měsyn taky kopal na nudných přednáškách 😀 . A pak, když mě prof. u jedné zkoušky vyhodil. Asi nesouhlasil 😀

hankazamecnikova
31. srp 2010

@butt Takže fakt látkuješ? Super 🙂 A co používáš za plíny? My máme HaipaDaipa Pastelky, ale jsou zatím dost široký, tak budu objednávat jedny AIO, co už mám odzkoušený, ve větším množství. Je to sice dražší, ale mě to se čč moc nebaví a manžel s nima přebalovat vůbec nechce 😀 Zatím chodím každý den na stránky, kde je prodávají, a slintám, už se mi o nich i zdá 😀

hankazamecnikova
31. srp 2010

@tanuki Jasně, jen studuj, studuj, tlumočit ti sice o medicíně nedokážu, ale jinak až pojedeme teda za těch 5 let do Číny, můžu tlumočit takový ty normálnější věci cestou 😀 😀

sussanah
31. srp 2010

@hankazamecnikova tak doporucuju kouknout sem http://www.babykind.co.uk mivaji docela slusne akce a postovne je myslim tezce v pohode 😉

crawler
31. srp 2010

ahoj studentky 🙂

tak já se "usilovně" připravuju na zkoušku, co mě čeká za týden 😅 aspoň, že je poslední v řadě a teda doufám, že budu úspěšná, páč další (2. nebo 3.pokus) nepřichází v úvahu, protože 2 dny na to už musím odevzdat index ke kontrole...tak snad to aspoň na 3 udělám...

jinak se musíme pochlubit, že už jsme dorostli do úvazu buddha, takže spokojeně šátkujeme🙂

jinak nedočetla jsem vás celé - jen jsem postřehla, že Hanik přemýšlí, jak krmit mimo prsa? já mám zkušenost se stříkačkou přes prst - krmila jsem tak 3 týdny a úděsný - odnesla jsem to bolavýma zádama a každé jídlo trvalo zatraceně dlouho, pak jsem zkoušela lžičku- příšerný- neuměl to spolknout...víc toho bylo všude kolem než v žaludku až jsem se nakonec odvážila pustit do lahvičky - savičky anatomicky tvarovaná (jako bradavka) a malej krásně bumbal, takže zkoušky jsem absolvovala takhle. ztráty mlíka se můžeš bát, když nebudeš přikládat - tak to bylo u mě - jak jsem měla zničený prsa (ragády), tak jsem jen odsávala a myslela jsem, že odsávačka naopak tvorbu mléka podpoří, ale ono prd...a teda z lahve mu to teklo pomaleji (lahev má jednu dírečku narozdíl od bradavky, z které teče mlíčko z 9 dírek), takže nebylo zalykání, odtahování a musel se snažit a o to lačněji se vrhal na prso, z kterého mu to šlo snáz. Takže podle mě je základ vybrat správnou savičku a samozřejmě stále krmit dominantně z prsou a žádná ztráta mlíka nehrozí 😉

blka
31. srp 2010

@hankazamecnikova Jaké AIO sis vybrala?

@sussanah ty tam nakupuješ? Já z těch zahraničních stránek mám respekt a manžel myslím ještě větší než já.

@crawler Budu držet pěsti, aby zkouška dopadla úspěšně 🙂 . ten úvaz vypadá zajímavě, jen mi přijde, že tam Išek visí jako by byl v klokance 😔

sussanah
31. srp 2010

@blka jj jednu objednavku jsem uz mela a v pohode.Proc ten respekt? Jakoze se bojis, ze to nedojde?

butt
31. srp 2010

@tanuki no ja mam asi taky nejradsi pres den ctverce, hlavne je super, ze rychle schnou...ale pro hlidace a manzela chci vic plinek, s kt, se jednoduseji manipuluje..a taky na noc mi jen ctverce, i kdyz treba s vkladackama bambusovyma, nepirjdou dostatecny...no a i ja si obcas rada malou zabalim do neceho jiyho nez jen do ctverce 🙂

@hankazamecnikova jj, co jsem prisla z podorky, tak latkujeme 🙂 jak jsme psala vys, ctverce mam celkam rada no a pak mam spustu plinek vetsinou tak po jedne, abych si vyzkousela, co mi vyhovuje...tak mam pastelku, i obyc hapiadaipu..jsou sice siroky, ale ja jsem zvykla z toho sirokyho baleni, takze je normalne pouzivam 🙂 pak mam imse vimse flanelky, kissaluvs, ellas house konopku, aio bg, bamboo extra, airhour a navu na snapku. snad sjem na nic nezapomnela 😀 a taky vicevrstvy pouzivam... jaky ty aio sis oblibila?

@crawler na zkousku drzim palce!!

blka
31. srp 2010

@sussanah Jo, že to nedojde a navíc posílat ty peníze někam do ciziny... Jako je to v podstatě stejné jako je posílat sem někomu, ale nevím no. Prostě jsem se k tomu ještě nedopracovala 😅

senja
31. srp 2010

Cau holky, je tu nekdo na dennim statni VS? Nechci nikoho urazit, ale dalkove studium soukrome skoly je prece jen o necem jinem 😉
@blka Ahoj, co jak jde latkovani? 😉

k.ate
31. srp 2010

@senja já byla (teda zatím ještě jsem, ale už to asi zabalíme) na denním studiu na VUTčku v Brně... Ale vzdali jsme to, prostě jsem školu dělala na ukor malýho a to mě štvalo, takže jsme to zabalili 🙂

blka
31. srp 2010

@senja Ahoj, co studuješ?
Já jsem byla na dálkovém na soukromé 😀 . ale vůbec mě to neuráží. Já si totiž taky myslím, že státní škola je náročnější 😉 . Sice nás učilo dost prof. co učí i na státních školách, takže nároky měli vyšší, ale myslím, že ne tak vysoké, jako kdyby jsme byli na jejich škole.
Látkování jde 🙂

butt
31. srp 2010

@senja ja studuju denne na MU 🙂

sussanah
31. srp 2010

@k.ate Ja jsem si rikala, ze jsem to tu nekde cetla, chtela jsem ti k tomu neco napsat, ale pak jsem na to zapomnela a uz nevyhledavala 😀 Co jsi na VUT delala? Ja se prave na VUT divam, protoze na hnojarne (mendlovce) me uz fakt svtali... 😖
@senja ja byla taky na dennim, ale stejne jako K.ate jsem to zabalila 😒 Ale uz zase po necem pokukuju 😀

sussanah
31. srp 2010

@blka jj chapu, ja si taky docela vybiram, ale tyhle dva mam overene : http://www.babykind.co.uk/index.htm
http://www.nickisdiapers.com/

blka
31. srp 2010

@sussanah Jo? Děkuju. Mně strašně ale štve, že tam nemají váhu v kg, ale v librách.

sussanah
31. srp 2010
senja
31. srp 2010

@blka Jsem na UK. My jsme latkovani malem zabalili. Kolik vazite (jen tak pro porovnani)?
@k.ate Take o tom trochu uvazuju, ale manzel je proti tomu, abych toho nechavala, uz jednu skolu jsem takhle zabalila kvuli tehotenstvi (silene jsem zvracela prvni 4 mesice a jisty vyucujici a jeho doktorandka to nedokazali rozdychat, tak me za neucast na polovine seminaru vyrazili, ani omluvenka z nemocnice kvuli 2x hospitalizacim 😠 ).

sussanah
31. srp 2010

@senja jj koukam,z e nekteri ucitele jsou tolerance sama... 😠

k.ate
31. srp 2010

@senja já jsem v těhu dodělala Bc. ... Ale na Ing. studiu se to fakt nedalo... malej jak začal bejt akční, nedalo se to zkloubit... Programování, dělání protokolů a do toho mrně... :-/

@sussanah já byla na FEKTu a tam už holka je docela zajímavej úkaz, natož když má dítě... 😀 Prej tam takovej případ ještě neměli 🙂 NA podnikatelce by to možná bylo lepší 🙂

senja
31. srp 2010

@hankazamecnikova Jednou za cas myslim lahvicka s odstrikanym mlikem nevadi, take jsem nechavala prcka ve 2 mesicich s babickou na jedno kojeni a zadny problem. Spis mi pak malem explodovay prsa. Nas kluk take ze zacatku dudlik neudrzel, ale jelikoz v porodnici nam detska lekarka ho vrele doporucila, tak jsme mu koupili lehci od jine znacky a u spani trochu podkladali slozenou plinkou.

blka
31. srp 2010

@sussanah Jé, to je super 🙂

@senja Pořád málo, týden před 14 měsícem měl 7010g.