Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

senja
31. srp 2010

@sussanah Jo, silene 😠 A to jsem to mela jako predposledni predmet pred uzavrenim indexu a uz jsem mela temer napsanou diplomku. Ale slo o to, ze jsem tomu vyucujicimu byla uz od zacatku osinou v zadku, akorat me nemohl z zadneho predmetu vyrazit, tak me nakonec vyhodil na administrativnich zalezitostech (a pritom predmet ani nebyl profilovy).
@k.ate Ja se ted prave vracim po preruseni do rozdelaneho Mgr., snad to nejak pujde, i kdyz nas maly je raubir za vsechny prachy ☹
@blka Tak aspon se nepronese, my mame opacny problem a moje zada uz tezce stavkuji, nemohu se vubec narovnat a to zviratko neustale vyzaduje noseni ☹

blka
31. srp 2010

@senja A kolik váží?
Určitě to nějak zvládneš. To ale naštve, těsně před dokončením tě takhle vyrazit 😠

senja
31. srp 2010

Holky prmyslely jste nekdo o kojeni do 2 let? Ja ted prave resim dilema, zda budu kojit dal nebo odstavim.

k.ate
31. srp 2010

@senja já o tom přemýšlím, do dvou let si myslim, že vydržíme kojit určitě, dál nevim, uvidime 😀 Sama jsem zvědavá, ale zatím odstavovat nechci 🙂

hankazamecnikova
31. srp 2010

@butt @blka AIO mám ozkoušené a chci objednat další od Close Parents, http://www.mamaja.cz/latkove-pleny/pop-in/ 😉
Slyšela jsem sice i negativa, ale ty jsou asi u všeho. Sice se ten povrch trošku ožmolkuje, ale co, hlavní je, že s těmahle plínkama manžela nepřestane přebalování bavit 😀 No a ještě zkouším Bamboo i Organic z http://www.plienka.sk/. A pak teda ty pastelky, co jsou tak široký 🙂 Jsem z toho docela nadšená, akorát teda čč mě nenadchly... jsem pohodlná, no 😅

hankazamecnikova
31. srp 2010

@senja Ahoj, ještě jsem tě tu neviděla, tak tě vítám 😉 Lahvička jednou za čas, no dobrá, když nebude jiná možnost, tak jo. Ale vzhledem k tomu, že budu ve škole/ve městě asi každej týden několikrát (už teď jsme), tak chci malýho brát radši s sebou kamkoli to bude možný, být s ním co nejvíc a kojit ho taky kdekoli to bude možný. Zatím to nikde nebyl problém 🙂

sussanah
31. srp 2010

@hankazamecnikova kamaradka pouziva jen ty pop-in a je maximalne spokojena. Ma jen asi o tyden mladsi holcicku nez ja a plinky vypadaji slusne, jen ten ozmolkovany povrch. Velikostne taky jeste dobre sedi a to ma jeji mala dobre pres 10kg. Jednu nevyhodu to ale ma, protoze je tam smes bambusu, tak po 10m pouzivani smrdi jak v pavilonu opic.. Mela jsem je tu na par dni a skladovaly jsme pliny spolecne a ja potom musela dvakrat vymyvat kybl, abych ten puch z toho dostala 😅 Ale jinak super volba, zkousela jsem je i na toho naseho ucuranka a drzely pomerne slusne 🙂

sussanah
31. srp 2010

@hankazamecnikova tojo, je to super, ze chces s nim byt takmoc, ale zas pocitej s tim, ze zacne zima a nevlidno a maly jeste nebude tak velky. Ale drzim pesti, at vam to jde, jak jsi si naplanovala

senja
31. srp 2010

@k.ate Take bych nechtela odstavovat, maly je na to zvykly dost. Akorat mam sileny atopicky ekzem na prstech a dlanich, nekolikrat uz jsem je musela promazat kortikoidy, sice za dohledu detske kozni, ale stejne je to velke svinstvo ☹ Nevim, zda bych prckovi takovym mlickem spis neublizila.
@hankazamecnikova Misto AIO bych ti doporucila kapsovku BumGenius, pokud jsi jeste nezkousela. Vyborna vec. A misto cc zkus vicevrstve, na snappi jsou jako kalhotovky. Kalhotovky jsou pak skvele Imse Vimse BioFrote, zkouselas je? Jinak myslim, ze Jarek u latkovani urcite vydrzi, jak ho znam 😉

hankazamecnikova
31. srp 2010

@sussanah Mam to ve skole domluveny, ze budu chodit sice individualne, ale ted ze zacatku kazdy tyden a jak se potom ochladi, tak chodit prestanu, protoze uz to budu mit stejne odchozeny (individualne se chodi jednou za 14 dni, takze tak na zacatku listopadu skoncim) 😉

hankazamecnikova
31. srp 2010

@senja No počkej, počkej, kterýho Jarka znáš? 😕

sussanah
31. srp 2010

@hankazamecnikova tak to je super, ze ti vysli tak dobre vstric 🙂

blka
31. srp 2010

@senja Já ještě kojím. Jenom večer ráno a v noci - co 2 hodiny (už od 5. měsíce 😝 ). Uvažuju o odstávce, ale zatím čekám na výsledky krve.

@hankazamecnikova To ti vyšli krásně vstříc 😉 .
Já jsem vůbec nechtěla používat čč, ale nakonec je mám asi taky nejradši. Když se nemůžu rozhodnout, jakou plínu zrovna dát, tak jdu pro čč 😀 . Navíc to je v zimě suchý raz dva a kalhotkovky schnou i 2 dny. tak mi je líto ju sundat ze šňůry a hnedka dát na prdku a znovu na praní 😅

butt
31. srp 2010

@sussanah cim to, z eten bambus tak smrdi? a neda se s tim nic delat?

@blka v noci co dve hodiny? 😲

@senja dik za tip na ty imse vimse biofrote (ikdyz teda nebyl primarne urcen me 😀 )

blka
31. srp 2010

@butt Tak tak. Dneska v noci měl jednu pauzu dlouho 4,5 hodiny a já si připadala jak v ráji 😅 . Taky noc předtím byla po 1,5 hodinách, tak jsem si to zasloužila 😅

blka
31. srp 2010

Holky, koupily byste tohle malému na mé promoce http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36162132&tab=7 ? Mně i manželovi se to moc líbí. Ale já nejsem moc ochotná za to dát ty peníze, takže se mi to vlastně nelíbí 😀 , ale manžel by nejspíš ochoten byl. Co myslíte?

butt
31. srp 2010

@blka a neni na to uz trosku velkej, na tak kratky pauzy? 😅 to obleceni je moc pekny, ale ja osobne taky nejsem moc ochotna tolik penez davat za detsky obleceni 😕

sussanah
31. srp 2010

@blka no vypada to suprove, ale to asi neni nic pro tvoji setrivou povahu, co? 😉 😀 Taky nejsem zvykla davat za detske obleceni tolik penez, ale zas jsou to promoce a myslim, ze jsi na to makala dost, takze bych do toho sla byt tebou. A taky, nebala bych se, ze bys to potom zase neposlala pres bazarek dal 😉

blka
31. srp 2010

@butt No, velkej je. Jenže (teď bude jen moje vysvětlení 😀 ) on cucá málo, na jedno kojení určitě nevypije 100ml, což mě drží u toho zůstat, aby měl svou mléčnou dávku. Pak taky, nevím, jak jinak bych ho bez prsa uklidnila 😅 . UM bych mu ráda zkusila dát na noc, jestli bude líp, jenže musím počkat, jak dopadneme na gastru kvůli té alergii na BKM, protože kdyby mu doporučili to dietní mléko, tak to mi rozhodně pít nebude, tak musím to mlíko nějak udržet.
Už hodně lidí tady mi řeklo mu prostě nedat, ale já na to prostě nemám, ho nechat brečet, když vím, že ho to prso uklidní a hnedka usne. Mojí rodiče si ťukají na čelo, že ještě kojím 😔

@sussanah Není to nic pro mě 😀 , ale je to strašně prďácké 😎 . Ale taky se bojím, že to pak neprodám, že to budu prodávat dlouho a nikdo to chtít nebude 😒

sussanah
31. srp 2010

@blka ja bych se nebala toho, ze bys to neprodala. No jak myslis, ja bych do toho sla, kdyz uz chudak tak trpel u te tve skoly, tak at mu to na promocich poradne sekne 😉
Ad kojeni, ja jsem nedavno pristoupila k tomu, ze malemu v noci nedavam driv jak pre 4rano (on totiz taky zacalchtit tak po 2h a na to ja nejsem 😅 a sama jsem byla prekvapena jak rychle si zvykl. Vzdycky stropi trochu divadlo, ale trva mu to asi tak 5, max 10min a pak zacne usinat (teda mam ho v posteli). Sice jeste nejsme u toho, ze by do te 4-5rano spal v kuse, ale vzbudi se kolem 2, prebalim a uspime znovu. A sem tam spi celou noc az do te 5 🙂 Mozna bych to zkusila, ale je to na tobe, treba budes taky prekvapena 🙂

blka
31. srp 2010

@sussanah Jo, máš pravdu. Jenže on bude nejspíš víc na chodbě než se účastnit 😀 . I když, díky jeho výkřikům o jeho účasti budeme asi vědět všichni 😀
Já se toho fakt bojím a nejsem o tom moc přesvědčená, takže si myslím, že by to nějak vycítil a já bych brzo podlehla mu to prso dát, abych "měla klid" a mohla zase spát 😔 . Marečka mám taky v posteli. Jak byly ty horka, tak jsem zkoušela nabídnout čaj. 2x se napil, ale pak stejně chtěl prso a po 3 už tu flašku okamžitě odhazoval.

blka
31. srp 2010

@sussanah Ale Filípek se zase víc napije, ne? Já mám i strach z toho, že by strádal tím, že málo pije 😅 . Já vím, furt hledám výmluvy, jak do toho nejít, přitom bych ráda šla, ale prostě na to nejsu asi připravená.

sussanah
31. srp 2010

@blka ja si myslim, ze kdyz citis, ze jeste neni cas, tak proste jeste neni cas 🙂 Ja uz jsem na nem videla, ze si zacina vymyslet a ze hladem to stopro nebylo, tim jsem si byla jista. Kolik vypije, to netusim. On nejvic pije rano po probuzeni, vecer a v noci, to je spis takova chutovka, ale odhad fakt nemam.
Jo na promocich asi bude legrace 😀 temi vykriky on bude urcite podporovat maminku 😉

blka
31. srp 2010

@sussanah Jako po pravdě, já nevím, jestli si vymrčuje nebo ne 😔 . Ale pije vždycky. Ráno po probuzení si jen cucne. Dneska ani nežádal.
Jo jo, bude podporovat 😀 . Jsi mě s tím oblečkem nahlodala. Už jedna holčina psala, že si myslí, že to pak v pohodě prodám, tak teď na něho furt čučím 😅

sussanah
31. srp 2010

@blka ale ne ze to potom hodis na me, ze jsem te presvedcila 😉 😀 Fakt si myslim, ze se vzdycky najdou maminy, co se chystaji nekam na svatbu a podobe. Ja podobny overalek budu shanet pristi rok, tak doufam,z eby se rozhoupe jeste nekdo, at tech svateb je vic a overal se poradne vyuzije 🙂

blka
31. srp 2010

@sussanah 😀 . Ne, nehodím 😉

blka
1. zář 2010

Tak si představte, že jsem nakonec paní psala, ať mi napíše rozměry toho oblečení a ono už je prodané, ale zapomněla to smazat ☹

knobloska
1. zář 2010

Ahoj maminky studentky, od poloviny září se k vám také zařadím a jsem na to opravdu zvědavá. Jde o kombinované studium, pedag fakuta, ZČU., učitelství pro 1.st. ZŠ. Zatm mám 2,5 letou holčičku, která bude po dobu přednášek (každý 2. pátek v měsíci), v soukromé školce. Bohužel moje máma i ségra mají jednou za 14 dní v pátek volno, ale samozřejmě, že ten druhý, než potřebuju 😠 . Mám z toho strašné výčitky, jednak tam bude chudinka sama, na což není zvyklá, navíc celý den, a taky ty strašný peníze, co za to platíme....no prostě potřebovala bych povzbudit, že nejsem sobeček a že to malá dá a snad to pro ní bude i příjemná změna.
Navíc plánujeme druhé dítko a to teda asi bude úplně horor 😒

blka
1. zář 2010

@knobloska Ahoj. Já myslím, že vůbec nejsi sobec 😉 . Pro malou to bude určitě vítaná změna a snad se tam bude i těšit 🙂 . Mamka ani ségra si nemůžou to volno přehodit?

butt
1. zář 2010

@blka tak ses rozhoidla utracet a stejen to nevyslo ☹

@knobloska ahoj, urcite nejsio sobec 😉 jak rika blka, mal abude mit zmenu a i tobe to prospeje, od male si "odpocines," budes mit i jina starosti a nebudes zhloupla 😀 z materske 😉

@hankazamecnikova nevim, jak na tom jste s pribiranim, ale prisla jsem te povzbudit. nase mala se narodila s 3,38 kg, ve 14 dnech mela 3,36 a ted v sedmi tydnech 3,97 a nase doktorka se jen zajimala, jestli je jinak spokojena.a ani na nase osmihodinovy nocni pauzy na kojeni nic nerekla a ani prevazovat nemusime. proste shodnotila, ze mala proste pribira pomaleji a dokud je spokojena a ma pocurany plinky, tak neni co resit 🙂