Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
16. led 2009

tak jak? Já mám 😵 teda na potítku jsem se opravdu zapotila, protože jsem si vytáhla děsný otázky (mohlo být teda ještě o trochu hůř) ale ani jedna ze tří mi nesedla. Ale měla jsem příležitost jít k super zkoušejícímu 😉 a bylo to velmi maligní, jak se u nás říká.
Jiank, včera večer jsem chtěla opakovat a Veru řvala. To bylo teda něco. Holt nesmím nechávat NIC na poslední chvíli

janeyzelvicka
16. led 2009

Gratulace 🙂 já čekám akorát na výsledek té poslední zkoušky furt, asi nemaj čas na opravu, pač se státnicuje...
dneska jsme si s kristýncem zabasovaly, asi večer zajdu na zkoušku kapely 😅

tanuki
16. led 2009

Tak konečně 😉 Martin má teď půjčenou i elektriku, tak tu vypadaáme jak nějaká zkušebna - 2aparáty, kytara a basovka 😀 Konečně, kdyby nás někdo vykradl, našel by něco hodnotného 😉 kytáry jsou každá za 20tis 😅
Jo a mám super plán, jak donutit Martina šetřit (vůbec nezhasíná a pod) řekla jsem mu, že případné přeplatky půjdou na nákup elektriky 😉 ale aby nakonec spíš nebyly nedoplatky 😅

Koukla jsem před týdnem na ten mimibazar a aukci a našla jsem si tam hrazdičku a vyhrála jí. 😵 http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=2497007 je fakt úžasná, teď jsme jí složili, jsem zvědavá, co an ní řekne Veru 🙂

janeyzelvicka
16. led 2009

Hmmm tak nepojedem, nějaké svině nám ukradly zadní kola od auta... jarek už hoďku a půl čeká na cajty...ach jo ☹ 😢 😢 ☹

hrazdička pěkná 🙂

tanuki
16. led 2009

😕 to jsou ty, jak jsi ho na ně přemlouvali, takže celkem fungl nové, ne? 😠

já teď peru prostěradlo- ráno vynervovaná ze zk, nedůsledně jsem verču dala do svrchňáků..a hrooozitánsky se nám okolo nožičky vykadila do postele. Tak mám pocit, že ejdiný, kdo potřebuje chránič matrace jsme my-ona ho má a nehody nemá 😉

janeyzelvicka
16. led 2009

Ne, teď to jsou se zimníma gumama, taky ale poměrně nové... nechali nám tam kola od felicie na podložení - zřejmě někdo ukradl ty z felicie, zjistil že se mu nehodí, tak je vyhodil u našeho auta a vzal si naše 😠

s tím chráničem na matraci - naprosto stejné... když se stalo že se pročurala, nebo ty její slintání / blinkání - vždycky u nás...

tanuki
16. led 2009

jsem to říkala M. a že nechápu, že je u toho někdo ennachytal..a on, jestli sjem někdy viděla závody Formule 😠

Hm, tak asi teď nebudu chodit do školy, neb to s hlídáním vypadá bledě 😝 potřebovala bych každý den 10-12:30 😢 zrovna je tam 100% účast. teda..sem tam se to dá domluvit. Např M. dnes hlídal, když jsem byla na zkoušce. Co, že bych to jí poslala Pendolinem? 😉

tanuki
17. led 2009

tak na mé 2.MK diskuzi se ted fakt hodně rodí 🙂 Ta jedna bohužel vyvolávaně a neměla tolik štěstí jako ty..už je tam od včerejška od rána ☹
My jsme dnes zas byli v tom bazaru nábytku. Tam je to tak úžasný 😀 Máme zas pár úlovků, včetně dárku pro tchána k narozká.. Sice je má až na začátku března, ale lepší, než být těsně před vystreslý a nevědět. 🙂

janeyzelvicka
17. led 2009

Od včera od rána? chudák...
Dnes taťka snad doveze nová kola, hned je tam namontujeme, at nám ho nerozeberou celé... chjo, takhle jsme do auta za poslední týdny vrazili přes 8500, + ty kola ☹
Hehe já bych ti pohlídala, škoda, že jsi tak z ruky...

tanuki
17. led 2009

tak už se to s hlídánm začíná trochu rýsovat, tak asi do školy půjdu.
To ej síla s tím autem. A co vlastně máte? Já jsem dnes Veru koupila hračku..takovou blbinu a byla tak drahá 😝
a taky celokaučukový dudlík. No hrůza, když jsem ho otevřela, byl nalubrikovaný a "voňavý". Spíš než jak dudl to působilo jako kondom 😨

janeyzelvicka
19. led 2009

Máme favorita 😅

dudlík síla... třeba se spletli 😅 Kristýnka dudlík neměla ani nepamatuju... vůbec jí nějak nechybí a když jí ho zkusíme dát, buď ho vyplivne, nebo ho vyndá, prohlíží a nacpe si ho do pusy držátkem 😀

janeyzelvicka
19. led 2009

Ach jo, tak tu poslední zkoušku jsem nedala 😖 no nic no, budu se muset šrotit znova.... ☹

tanuki
19. led 2009

to mě mrzí, to je riziko povolání 😉 ale stejně jsi hvězda 🙂
Tak ty vv jsou popo. Přijdou mi velmi fajn, tak nevím, proč jsou "tam nahoře" 😀 považované za nejhorší.
Mně dnes přijde kamarádka, budeme se spolu učit. Konečně máme manducu, Veru se v ní docela líbí, dokonce přes ní zapnu i goráčovku, tak mám radost. akorát mi neposlali fakturu, což mě dost sejří, takže jim napíšu, ať jí navalej 😉 kdyby bylo potřeba reklamovat..!

janeyzelvicka
19. led 2009

Já dneska šla s Kikou vyzvednout fotky, a protože bylo dost teplo, neměla jsem zimní bundu a ona neměla kombinézku - a nesla se úplně skvěle 🙂 když jsme obě navlečené, tak je to horší... jakou barvu manducy máš?
Mě ty popo taky přijdou fajn, nikdy jsem s nima neměla problém...

tanuki
20. led 2009

tak dnes opět noc buzení áhod.. Dnes spí v Pampersce 😝 jsem zvědavá, zda to bude lepčejší 😉 Páč takovéhle noci nejsou vhodné pro mé studijní ambice 😀 Zítra hlídá poprvé prababička (jinak už párkrát byla s kočárkem) To jsem zvědavá, jak to dopadne.

janeyzelvicka
21. led 2009

Dobrý, tak to u nás by prababičky nehlídaly 🙂
u nás je teďka noc zhruba taková - usíná jakž takž ochotně, ve svojí postýlce, chvíli spí (tak 2 hodky) a pak se budí, občas má hlad, občas jen asi požužlá, tak putuje k nám do pelechu a tam chrníme všichni 🙂 takže já jsem vyspaná fajně 😉

tanuki
21. led 2009

tak já právě jen á hod nastavím v posteli prso, takže krom toho, že sjem se chtěla učit jsem taky celkem ok, ale doufám, že je to jen přechodné. Babička vozí..má vypnutý mobil, doma to nebere a Veru jedla naposledy v 9:10 😕

janeyzelvicka
21. led 2009

Kristýnec ještě spí... jdu budit, to snad není možný 😀
tak maximálně babča přihrká s cirkusem 😕

tanuki
21. led 2009

babča na tom není zdravotně nejlíp 😖 ale taky se moc ráda prochází.. (srdce hrozný, ale udělá 25kliků 😅 )
no, že bych díky tomu měla klid na učení, když tu Veru není, to říci, nemůžu..už koukám z okna, kdy přikvačí ten malý naštvaný obličej s hlasitým "lelele" 😀
Takže se celé dopoledne ádně učíš, jo 😉

tanuki
21. led 2009

dobrý, no..už jsem se pohádala s M., pak jsem se jí ve 13:45konečně dovolala... takže Verča ve výsledku 5hod nebude jíst..ne, že by po té noci enměla rezervy, ale už jsem měla strach, navíc jsem babi řekla, že mám školu do 12.a počítala jsem, že jí zavolám na mobil..

janeyzelvicka
21. led 2009

Uf, nějak jsem to učení zas zasklila...
Malou jsem probudila, tak tu teď drandí na dece, asi si dám nějakou lekci frániny a budu uklízet, vypadá to tu fak děsně 😀

janeyzelvicka
21. led 2009

Tak jsem objednala na mmb dvoje tepláčky na dodření, za 10 a 20 Kč, až zachvíli bude lézt, tak to bude ideální 🙂

tanuki
21. led 2009

to je teda kauf 😀 to dáš víc za poštovné, ne? no já koupila na zkoušku jeté bamboo extra, páč jsme platili zkušebnu, manducu, trochu nábytku a musím šetřit 😀 a taky čekám na balíček z MMB s p' tit 🙂 já to nechápu, že toho manžu nakupování plenek vůbec nebere 😀
Hele, za těch 8500, nebyl by nový favorit 😉 😀 Já mám nějakou evselou náladu, asi to bude tím, že mám zítra zk, neumím to a vůbec mě to netrápí.
Martin teď odjel se řvoucím zajícem (označení podle kombinézky) za tchýní na skok, ať mám klid na učení.. Tak si jdu dát sprchu a dohnat, co se dá. Dokonce jsem povolala mojí mamku, ať tu přespí, páč si potřebuju dát noční šrocení. Měla jsem na to čas od pátku..a začala jsem v pondělí..
Dnes jsem přišla do školy o půl hodiny později - o 15s mi ujel bus.. fakt bezva.

janeyzelvicka
22. led 2009

jo, za poštovné dám víc, ale i tak to je dobrý 😀
jasně že za ty prachy by bylo nové auto... ale co znám lidi, co si kupovali nějakou ojetinu, vždycky byli nespokojení a sypalo se jim to... což nám taky, ale alespoň víme, co na něm kdy bylo opravované, jak bylo bourané a tak...
Já se musím začít šrotit na tu středu, nebo to zas nedám. Pozitivum je, že se kámoška nabídla na hlídání.
Tak jak dneska, zkouška ok?

tanuki
22. led 2009

jojo, mám, sice poznamenal, že sjem se etda moc neučila 😉 😝 😀 A hurá šprtat na pondělí 🙂
Dnes byla kontrola, tak 62,5cm a 5,79kg. Jsem si myslela, že bude mít víc, od pohledu hodně ztloustla 😀 ale prý patří mezi štíhlejší mimi, tak jsem byla upřímně překvapená, koik měla Kika? Má 6teď, ne?

janeyzelvicka
23. led 2009

Nás neměří, ale má tak 65 cenťáků, co jsme ji zkoušeli měřit my, a při posledním vážení v půlce prosince měla 6300...

tanuki
23. led 2009

Tak jsem se dnes dozvěděla o holčině, co otěhu při učení ve třeťáku- vyzvracela tabletu..a teď v šesťáku začala řešit antiko, že už by měla začít něco zobat..a už nemusí 😀 😀 😀
Nejpikantnější je, že údajně tenkrát zvracela i po zk, tak už jí chtěli hnát na gastro..a jednou večer jejího tatínka gynekologa napadalo 😀 tak jí ještě večer odvezl do své ordinace a bylo to tam 😀 tak jen doufám, že jí dělal transabdominální a ne vag. UZ 😉

janeyzelvicka
26. led 2009

uff co je transabdominální? 😅
Jaký byl víkend? U nás docela pohoda, byli jsme za mojí babčou v DD, babča má toho alzheimera, tak poznala mě, ale divila se, že jsem vdaná a tak...přitom nám byla na svatbě.

tanuki
26. led 2009

Tak to muselo být psychicky náročné. Kamarádky babička má taky..a byla docela sranda o Vánocích - z každého dárku se hrozně radovala..a druhý den znova..a byla hrozně překvapená, co že to dostala 😉 Když už ale ten člověk přestane poznávat vlastní děti, je to psycho.
mně včera bylo tak blbě, že jsem se vykašlala na dnešní zkoušku ☹ A ještě mi psal kamarád, kterému jsem dnes držela palce, že mám držet i příště. Státnice z interny..udělal dnes jen jeden člověk. To bude takový průser příští rok..
Veru se pořád budí, tak jsem konečně objednala plenky. ale myslím, že to není tím. Máme asi kojící krizi, fakt se mi celkem málo nalevaj. asi ten stres. Musím si dát do kupy domácnost a začít se průběžně učit, jinak se z bludného kruhu nedostanu 😉

janeyzelvicka
26. led 2009

Taťka, ještě když babča byla pohyblivá a byla doma a on se o ni staral, tak říkal, že to je čím dál víc jako když se já starám o Kiku... no a teď fakt - nakrmit, přebalit, když chceš posunout, musíš přenést...

Už nám dali rozvrh na další semestr - vypadá to pohodově... dva povinné předměty z žurnalistiky i se seminářema jsou pěkně za sebou v jeden den, takže budu v brně pěkně každé úterý, a ještě si vyberu nějaký nepovinný předmět + jeden povinný, kde taky nemusím být. Nevýhoda je, že to začíná už v 8 ráno, takže vlak jede v půl 5... budu vstávat před půl 4, no to bude moje smrt 🙄

Ty vado, tak se dávej dokupy 🙂