Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
2. dub 2008

To je vždycky nejlepší, jak už máte něco promyšleno a do toho někdo vleze, že už to dávno zařídil jinak, to miluju 🙄
Tři koláčky? Ale prd, oni jsou družní... S hostama byla kláda, měli jsme zajednanou restauraci, kde byla kapacita tak max 60 hostů. Z toho jsme byli domluvení, že odpo přijede 10 našich kámošů, z kapely a tak, kteří tam pak budou na večeři... takže strop byl 50 hostů na oběd. Tak jsme obě familije vytvořily seznam, a ono se zdálo, že já si snad pozvu jen rodiče a svědka, protože jejich první seznam čítal těch hostů přes 40 a nějak se žádných moc nechtěli vzdát... Já měla celkem něco málo přes 20 lidí (asi 14 rodina, kámoš svědek a dalších 5 kámošů) , zbytek teda oni.
A s koláčkama taky dílo - to jsme se dohodli na jedné paní, co je z vesničky kousek od nás a peče výborné koláčky. No a že si to objednáme najednou, abychom to odebrali v jeden den (jinak měla už plno, taktak jsme to stihli). Její strop byl, že je schopna upéct nejvýš 1050 kusů. To se nám zdálo v pohodě a dost... Jenže když se manžova family vytasila se seznamem adeptů na koláčky, zas se zdálo, že já nedám ani svojí nejlepší kamarádce, protože 4/5 měli v plánu odebrat oni...
No prostě celkově komedie, jak na to teď vzpomínám. Naši by radši tehdá menší skromnější svatbu, já taky nejsem na nějaké megalomanské akce. a manžova rodina zas když už, tak už... Takže jsem přijela k nim, tam plány na x chodů k obědu, večeři, tolik flašek pití, tolik kusů dortu, k tomu zákusky, poháry... pak jsem přijela domů, přetlumočila to našim a ti se chytali za hlavu, proč ještě zákusky, když je dortů dost, proč 2 teplé večeře, když to pak stejně nikdo nejí... No měla jsem z toho fakt hlavu v pejru, ale jinak jsem si ten den jakž takž užila 🙂
Tak ti budu zítra držet palce, určitě to dáš 😉 jedničky jsou stresující, to je fakt, proto na ně nejedu 😀

tanuki
3. dub 2008

Tak jsme dnes byli na screeningu 🙂 Pan doktor byl vážně skvělý, pokecal s náma, fotku vytiskl hrozně blbě, tak nám vypálil 16fotek na cd, takže máme i řezy mozkem a tak 🙂
Teda nevím, zda je to možné, ale přišlo nám, že tam vidíme pinďoura! Tak to jsem teda zvědavá, jak to nakonec dopadne... Jinak taky to asi bude úplný taťka 🙂 - já hysterka, mám tepovou frekvenci hlavně teď v těhu ke 100, Martin má tak 45a to teď nějak extra nesportuje, ale má natrénováno z mládi a mimoušek měl 155, což je na plod taky trošku pod průměrem (ale v normě) 🙂

janeyzelvicka
5. dub 2008

Já bylä včera na OGTT - test na cukr... no ty bláho... praxe je že teda přijdeš na lačno, odeberou ti krev, pak vypiješ nějaký sladký hnus, počkáš dvě hodiny a zas ti odeberou krev...
no komedie... první odběr jsem přežila, jdu teda sedět do čekárny (nevětrané, spousta lidí) a začalo se mi dělat blbě... Pak už mi bylo mdlo dost hodně, takže jsem vstala, šla do ordinace a pamatuju si, že jsem říkala: promiňte, ale je mi nějak špatně... no a pak už si jen vzpomínám, jak mě probrali na nějakém lůžku 😀 Prvně jsem myslela, že mi jen zabylo mdlo a oni mě na tu postel nějak doprovodili, ale podle toho, co ty sestřičky říkaly, jsem tam sebou chtěla švihnout o zem a zachytávali mě spolu s nima i další dva chlapi... večer jsem na těle objevila pěkných pár modřin, asi jak mě postupně chytali 😀 tak jsem tam ležela jak lazar a chtěli mě poslat domů, ale já je přemluvila, ať se mnou pokračujou, že mi často bývá zle. Dali mi vypít tu glukózu, dvě hodiny jsem tam ležela a pak další odběr... NO zas se mi udělalo zle, ale už jsem neomdlela 😀 a pak přijel manža, aby mě odvezl domů, protože jet tramvají, to by byl můj konec 😀 tož tak s cukrem. Ale mám ho dobrý, v normě 😀
Hihi ve 13 týdnu? Tak to ho musí mít výrazného 😀 a co zkouška?

tanuki
6. dub 2008

ahoj, tak zkouška byla z těch velmi lehčích, ten dědek je náladový a náš kruh ho chytnul v dobré 🙂 Stačilo to okecat, coz na našem oboru je velmi zřídké 😀
A kolik ti je? Já myslela, že OGTT se dělá až u trochu starších! To si dovedu představit, že to je pěkný humus. Já teď nějak bojuju s pitím obecně- jak jsem byla nemocná a pořád čajíčkovala, tak se mi teď hnusí + minerálky jsou moc drastické, ochucené mají divnou chuť, čistá voda taky nic moc, prostě hrůza!
Teď jsme byli na chalupě, vybírali jsme místo na hostinu. Taková škoda 😠 v té jedné restauraci, kterou vybrali rodičové je místnost, taaaaak nádherná - bílá, klenby a samé staré masivní dřevo - trámy, dveře. Prostě kouzelná, žádný kýč. Jenže... vejde se tam jen 25lidi a nas je ke 40. Takže to asi bude ve vedlejší místonsti, která není zdaleka tak hezká, hlavně my budeme čučet na bar a skleněné východové dveře ☹ No a standartní menu je samozřejmě šunková rolka s křenem, knedlíčková polévka, svíčková. Jinak tam ale dělají hlavně steaky a pod. Škoda, že je zvykem, že jedi všichni to samé ☹ mně by přišlo nej vybrat tři jídla a rodině to předem nabídnou a pak jim prostě říct 20x tohlle, 10x tohle a 10x tohle... Já bych si totiž ráda dala rybu - svíčková se mi zdá obyčejná, navíc jí máme každý zidealizovanou z domácí kuchyně. No a po flákotě masa jsem tak unavená, že mi ryba přijde nej. Takže jsem si říkala, nabídnout třeba pstruha/lososa + kuřecí + svíčková/steak. No a jako předkrm mám ráda mozarelu s rajčaty, šunková rolka s křenem mě nebere 😉
Pak byla varianta ještě jedné restaurace, ale naštvalo nás, že rodičům řekli menu za 1100 (což byli ochotní zaplatit) a přitom ceny za jídlo i s přílohou max 200. Byla řekněme luxusnější - polstrování atd, a mezi okny s načančanými záclonami byla plochá televize 🙄 Prostě nám nebyla sympatická, ale mrzí nás ta krásná místnost v té naší...
Dnes jsme dostali další nabídku na oblečení pro holčičku 😠 Mrkni mi do alba - ta úplně poslední fotka - taková chlapská noha, no jestli to bude holčička, všichni budou překvapení (já samozřejmě stále doufám 😀 ale už jsem se docela smířila s Matějem.. 😉 přeci jen, vlastní dítě je... hlavně, aby bylo zdravoučké)

janeyzelvicka
7. dub 2008

Já taky myslela že mě na to OGTT vůbec nepošlou, ale v té ordinaci, kam chodím, na to asi posílaj každého. Jinak je mi 20.
Škoda s tou místností - my jsme taky nakonec neměli nic moc, a přitom 2 jiné restaurace se nám dost líbily, jenže jedna už byla zadaná a v druhé byla ta velká místnost až v patře, kam se šlo po příkrých schodech a já mám babičku, která se taktak šourá, takže by ji tam asi museli vynést, a wc zas bylo dole, a ona taky furt lítá...
To je dobrý nápad - nabídnout každému, ať si vybere. My měli pro všechny to samé, taky dost tradiční... předkrm - šunková rolka 😀, nějaká polívka kuřecí s játrovýma knedlíčkama a pak kuřecí rolku plněnou a bramborovou kaši... a na večeři něco s rýží, nějaké maso, ale to jsem absolutně nemohla pozřít. Se svíčkovou taky jedna zkušenost - já moc nemusím houskové knedlíky. A jednou jsme jeli na svatbu bratrance, cesta trvala přes 6 hodin celou republikou, vstávali jsme ve 4 ráno... já měla totální hlad a nejvíc se těšila na jídlo, nejspíš nějaké maso a brambory... no a jak mi donesli svíčkovou s těma 4 knedlíkama, tak jsem myslela, že budu vraždit 😀
Ty jo, tak ta noha je drsná 😀 😀

tanuki
7. dub 2008

no já někde četla, že se tam posílá až od 25ti... Ty jo, 20, to je super 🙂 to mě už je 23 😀
No já bych tam tu svíčkovou raději někdy zkusila - já zas moc nemusím ten kusáneček hovězího, co tam bývá... Prostě se mi zdá taková obyčejná... brambory bych si tam asi nedala, i když..jak jsme tam byli v pátek na večeři, měla jsem nějaké švýcarské medailonky, dala jsem si k tomu americké brambory, moc jsem se na ně těšila. Hm, no výsledek mě moc nepotěšil, byly jakoby předpřipravené a asi dělané ve friťáku 😒 Martin si dal krokety a byly super - nezdravost když už tak už 🙂 Véča už bude na chalupě - těstovinové a bramborové saláty, slané koláče, opékaný čuník a grilované kuřecí.. Snad si každý najde..
né, k tomu se prostě nedokopu 😉

tanuki
7. dub 2008

Spolužáci dnes mluvili o tom, že chystají 2týdenní čundr na Korsiku, no nebudu zastírat, že mi to bylo v tu chvíli hodně líto... Příští léto je mamča na týden dva ochotná mimčo pohlídat, ale já se obávám, že i kdyby byla chuť na nějakou větší cestu, nebudou peníze.
Jinak, se školou to vypadá dobře, už mám povolené, že můžu chodit na ten jeden předmět. Takže už zbývá se to pak jen naučit na zkoušku 😀 ještě teda 4 celkem mi zbývají. Ty jo, no když se teď budu snažit o stipko, pak mi to o nějakou blbou dvojku unikne, to hodně naštve! Ale snažit se budu 🙂 10000na ulici nenajdeš 😀 škoda, že nejsem víc ambiciózní, většinou si vybírám cestu nejmenšího odporu.

janeyzelvicka
7. dub 2008

Nás je na oboru hodně a utvořila se tam taková část jedinců, která věčně něco podniká - párty, výlety, sprortovní akce... někdy mi to taky zabude líto, ale tak zas si říkám, že mám nejlepšího manžu a budu mít super mimčo...
Já furt kutím co s tou školou - zas mě napadlo že snad ani nepřerušovat, ale že bych si zaregistrovala předměty, co nemají povinnou docházku. takže bych jela v podstatě dálkově, ale podle školy na denním. taky by to šlo...
Včera se sešli naši s manžovými rodiči...zas asi padaly perly... od mamky vím, že jeho rodiče samozřejmě říkali, že by bylo vůbec nejlepší, kdybychom se tam přestěhovali (oni už s tím snad počítají - takže je to taky napadlo, akorát my o těch jejich nápadech zas nic nevíme), dneska zas psala mamka mail, a u něčeho se zmínila: no, stejně tu školu budeš muset přerušit, jinak nedostaneš ani korunu... jak ani korunu, rodičovský přece budu dostávat vždycky, mateřskou sice ne... a se statutem studenta zas máš další výhody - měla bych slevu na jízdné, dostávala bych ubytovací stipendium (podmínky splňuju, a taky není zrovna malé), zůstal by mi studentský účet u banky, který má taky svoje výhody... a hlavně... nesnáším vyřizování, takže když si představím, jak bych všude musela rušit studentské výhody, jak bych lítala s papírama...brrrr... 😀

tanuki
7. dub 2008

jojo, penízkama to vychází nastejno, krom toho, že mateřská je už 6týdnů před porodem, takže něco přes 10000 (to bych se mohla vykašlat na to stypko 😀 ) Máš to vyšší ubytovací stipendium? U nás je to základní cca 300na měsíc, ale sociální asi 1800. Mě se taky všichni ptaji, jak to udělám se školou, už mě s tím trošku štvou 😉 prostě uvidíme, jaké bude miminko.

janeyzelvicka
8. dub 2008

Juj, u nás něco jako vyšší a nižší ubytovací asi není. Myslím že to rozdělujou všem stejně... A minulý semestr to bylo docela hodně, ale teď si nemůžu vzpomenout kolik...

tanuki
8. dub 2008

Jo u nás to bývalo tak 700,ale klesalo to a klesalo a teď je to na těch asi 300 😠 No a když mají rodiče nízké příjmy, dostávají přídavky na děti, máš nárok na to vyšší.
Tak jsem dnes byla v jedné půjčovně si zkoušet šaty, no jak to tak si může dopadnout? vybrala jsem si ty nejdražší 😒 Hlavně, že už mám teď pár zkušeností 😀 Jsou tam celkem solidní, upravují na míru, i těhulkám, v ceně (no, ona je už taková...) a půjčují i závoje a perličkové bižu náhrdelníky, ale ten bych klidně koupila - jen ty závoje jsou také nějaké předražené. Uvidíme, co pupík. O víkendu jsem toho hrozně snědla a přibrala - bych eněvřila, že se za 3dny dají ztloustnout 2kg 😠 😠 😠

janeyzelvicka
9. dub 2008

Já měla šaty kupodivu za solidní cenu a ještě se mi hrozně líbily - to se mi snad ještě nikdy nestalo 😀 Nechtěla jsem totiž čistě bílé, ale něco kombinované s jinou barvou, nejlíp s červenou. a fakt jsem vybrala - jestli chceš, jukni do alba, mám tam sice černobílou fotku, ale ty výšivky jsou tam dobře poznat... náhrdelník jsem myslím kupovala, závoj byl v ceně šatů, ale ten jsem ani nechtěla brát, moc se mi nelíbil a celkově jsem si s ním připadala jak blb. Jenže mamka s kámoškou mě donutily, a existuje spousta fotek z před obřadu a po obřadu, když mi do něho foukal vítr a on mi vlál všude možně a já se tvářím značně nakysle, protože mě to neskutečně štvalo. pak jsem ho vrazila kámošce do ruky, ať ho hodí do nejbližší popelnice 😀 a už nikdy mi s ním nechodí na oči 😀
A kolik už jsi přibrala? Já už to nikomu ani neříkám.... Já měla totiž před těhu tak 60... no a teď mám... taky 60 😠

tanuki
9. dub 2008

No o fotkách mi ani nemluv - mamča mě fotila v té půjčovně, tvářím se na 50% fotek ne blbě, ale příšerně, dost bych se styděla, kdyby něco takového vyplulo na veřejnost! Asi dám ostatním zákaz focení nebo když mi slíbí, že můžu cenzurovat 😀 Máme v jednání ejdnoho profi fotografa, pacineta tchýně (jiný pacient zajišťuje maso a uzeniny na zahradní párty, pacientka peče koláčky... pořád se nabízeli, tak je teď oslovila 😀 😀 😀 ) Pacientka koláčková přinesla i ochutnávku a hádej!? Na mě nějak nezbylo 😅 ale prý jsou dobré...
Dnes jsem do školy přinesla svatební časáky, tak se holky rozplývaly... A já jsem nakonec nejvíc nešťastná z prstýnků! Já nejsem prstýnkový typ- když už, tak dřevěné, kožené atd. Na krku nosím ráda různé korále a korálky, řetízky ne...Takže je to pro mě dost nepříjemné 🙂 Dnes jsme byli juknout v jednom zlatnictví a vážně se mi tam skoro žádný nelíbil - buď moc široké, nebo moc rýh - vypadají jako cetky z pouti a stojí jeden i třeba 5000. Vůbec nejsou něžné a já dostala něžný zásnubní. Takže zítra jdeme k nějaké známé zlatnici od babičky a ta by mi udělala návrh podle toho zásnubního, snad se podaří... když už to má být na celý život 😀 😀 😀
Takže se ti váha vůbec nehýbe? Já měla před těhu 61, pak jsem měla těžkou zkoušku+začátek těhu a 58- což bylo do minulého týdne a teď jsem se ráno vážila a měla jsem 59,5. Takže nic dramatického, ale o ty 2kg lehčí jsem si připadala fakt líp- teď mám takovou pneumatiku dokola, fuj.. Kdyby aspoň byla jenom dopředu 😉

janeyzelvicka
10. dub 2008

Tak jsem se koukla na to ubytovací stípko a minulý semestr mi přišly necelé 3000...
Ti pacienti se vyplatí co? 😅
U nás to s prstýnkama proběhlo docela rychle, obešli jsme 3 zlatnictví... ve dvou se nám pomalu nelíbil ani jeden, v dalším jsme uvažovali, a řekli že si to necháme projít hlavou. jeden se nám líbil už od začátku, no a když jsme tam za 14 dnů přišli, bylo jasno... nejsou moc jemné, ale nám se hrozně líbily... kombinace bílého zlata a zlatého zlata 😀 , jeden pruh bílý, druhý zlatý a dobre. já na ty rýhy moc nejsem... akorát nám zblbli vyrytí na zadní stranu, chtěli jsme datum svatby a jméno... samzřejmě datum zapomněli vyrýt a pak už to nešlo spravit, mám malé prsty tudíž malé prstýnky a ono už by se tam nevlezlo... ☹
Včera jsem se smála v droxi... řekla jsem si že když tam mají nějaký ten baby club, tak proč to nevyužít a šla jsem si vyzvednout přihlášku. ta prodavačka něco kecala a pak že si to mám nechat potvrdit u gynekologa nebo ... dětského lékaře... "A vy už máte miminko..." Nemám! Kurnik, furt to na mě nejde poznat a to jsem už v 7. měsíci...ach jo 😀 v poradně, těhule břicho xkrát větší než já, ale podle testů, co jí řekli že budou dělat, byla tak o měsíc a něco mladší... no nic no...
teď furt vybíráme kočárek - a zjistili jsme, že budem určitě nakupovat přes net a možná i z německa... tam ty kočárky jsou nesrovnatelně levnější... a když nám ta koruna posiluje, tak snad se bude držet 😅

tanuki
10. dub 2008

a nechceš sem hodit nějakou fotku? Jsem zvědavá! 🙂 Neboj, až budeš v letních šatech, tak budete s Kristýnkou nepřehlédnutelné 😉
zapomněla jsem si u Martina ty svatební časopisy, tak jsem se sem teď pro ně vrátila a byly otevřené, na stole..je vidět, že tu taky vzbudily zájem 😀 spolužačky si stěžovaly, že je zas nemám ve škole, že si chtěly listovat 😀
Dneska jsem nějaká grogy, v noci jsem se budila s tím, jak je to nespravedlivé, že jsem si splnila dětský sen - mít v pokoji dřevěné velké patro..a že se musím stěhovat 😠 jsem si ho užila jen rok! Chjo...
Tak ja musim vyrazit směr domov, uvařit něco k obědu a začít se pomalu učit - pondělí mě čeká zk a taky bych konečně měla zavolat do autoškoly - nejradši bych se na to vykašlala, ale už jsem tam přihlášená ☹

bershka
10. dub 2008

ahojte kočky. chcem sa pridať do témy. ani sa ma nejak netýka - štúdium na vš, ale tak trochu aj ano. plánujeme stavať dom a terajší predať. mám trochu strach, že by sme nemali peniaze a dieťa neuživili, resp. ani seba. neviem, či sa pustiť do tehotenstva, alebo čakať ešte aspoň dva roky. ☹

bershka
10. dub 2008

nikto??? ☹

janeyzelvicka
10. dub 2008

Juj tak zkusím nějakou fotku vyhrabat a hodit sem... nebo řeknu manžovi ať mě vyfotí...
já se taky v noci budila 😠 chodila jsem na záchod jak koroptev, snad sedmkrát 😠 na břiše ležet nemůžu, na zádech se mi to zachvíli nelíbilo a na boku jsem ležela asi divně, malá snad bude fotbalistka nebo já nevím 😖 😀
takže do té autoškoly budeš chodit? 🙂

janeyzelvicka
10. dub 2008

bershka - no nevím co s tebou... 😉 otázka taky je, za kolik byste prodali nynější dům, kolik chcete investovat do nového domu... kolik by vám pak zbylo... jestli vám pak vyjde na měsíc zoufalá částka, tak bych ještě asi počkala... otázka je, jestli máte třeba rodinu, která by vám případně finančně vypomohla... a tak...

tanuki
10. dub 2008

JOjo, štědrá rodina se hodí 😉
Jsem zvědavá na fotečku, snad to zrealizuješ 🙂 Já se teď nějak nemohu udržet s jídlem, mám pak tak nafouklé břicho, že se mi blbě chodí, leží i dýchá, ale nemůžu si pomoci. Asi je to tím, že jsme minulý týden nebyli nakoupit a já paběrkovala zbytky a teď tu ej pár dobrot a já se prostě neudržím 😀
Martin je na brigádě- má jí fajn - v šatně v divadle, takže v době představení se může trochu učit, když zrovna nejde kecat na bar🙂 ale myslím, že až bude mimčo, bude rád za chvíli klidu na učení 😀
Jinak, zprávy o mimi a svatbě se začínají šířit už i mezi mé spolužáky z gymplu, všichni jsou hrozně v šoku 🙂

janeyzelvicka
11. dub 2008

zkusím nějaké foto přes víkend 🙂
já se zas nemůžu udržet konkrétně se sladkým... někdy mám dokonce takovou krizi, že sním i lžičku cukru jen tak 😀 no, aspoň že jsem ten cukr měla dobrý, tak se můžu cpát, v opačném případě nevím 😀
manžovi zas prorokujou, že pak bude rád, když bude chodit "odpočívat" do práce 😀
Jakto v šoku? Jsi první, co do toho praští? 😉

tanuki
11. dub 2008

jedna holka, co jí vyrazili od nás z gymplu (byla u nás ve třídě)už mám mimi, pak jeden kluk je taťka - až po maturitě, ale asi po třech měsících vztahu 😉 Jinak se všichni snaží studovat - více či méně úspěšně, pár se jich jen tak plácá.
Tak jsme dnes byli zas v jednom salonu, tak mame vytipovane dalši dvoje šaty, o trochu levnější, ale ne o moc 🙂 no jo, holt Praha... Tak už abych se rozhodla. Tyhle oboje jsou vzadu na šněrování - mě se nikdy moc nelíbilo, ale na nich je roztomile a hlavně je to děsně pohodlné, zvlášť, když některé partie budu potřebovat povolit - dost pravděpodobně 😉
A kam budeme chodit odpočívat my? 😀
No u nás se teď ještě řeší budoucnost Martina v kapele- ostatní jdou do toho naplno... a nám by se hodilo, aby to měl jen jednou týdně - buď zkouška nebo koncert, ale aby to měl 2-3krát týdně jako doteď, to by bylo hrozné.
zatím to vychází totiž tak, že je 2večery v práci, jeden večer na norštině a kdyby k tomu byly ještě dva večery s kapelou, tak je to 5večerů v pytli :-/ Já bych ráda začala chodit na volejbal, až to půjde, ať jsem chvíli v jiném prostředí. No..a kdy se uvidíme, to nevím 😀 teda snad každé odpoledne, ale stejně- pár společných večerů by bylo fajn 😠

janeyzelvicka
12. dub 2008

Jo, kam budem chodit odpočívat my, to nevím 😠
ještě včera přišli manžovi rodiče se subgeniálním nápadem - někdy v půlce září jedou na asi 14 dnů na dovču někam pryč a babka musí zůstat sama doma. Jenže ona se sama bojí, když tam ještě bydlel manža, tak tam byli spolu, minulý rok se na ni vždycky jel někdo kouknout. No a teď je napadlo, jestli bysme se tam na tu dobu, co oni budou pryč, nechtěli nastěhovat. Tak to už jsem fakt nedala a vybuchla vzteky (teda až večer, před manžou).
Tak ona má kromě manži ještě 3 další vnuky, všichni bydlí mnohem blíž než my, já budu ještě nejspíš v šestinedělí, budu si zvykat na malou, ona na náš byt, na pro ni nové prostředí, na všechno... a když už si jakž takž zvykne, tak ji zas někam přestěhujem, aby se zas celá rozhodila, kromě toho sebou půlku bytu budem tahat, protože si dovedu představit, co všecko malé mimi potřebuje...no prostě parádní nápad... já budu unavená, chcíplá, kdoví jak mi to s malou půjde, nikdy jsem se o malé mimi nestarala (nemám ani mladší sourozence, a mimi od bratrance je daleko), a k tomu mi tam ještě kolem bude pobíhat babička, se kterou si tak jako tak nemám moc co říct, dávat "skvělé" rady a manža bude v práci... výborné 😠
Ale říkám si - jetě může být hůř. Příští týden přijdou s tím, že by se babka na tu dobu mohla nastěhovat k nám. Máme přece obrovský byt a já budu celé dny sedět doma, že?
Šněrování bych brala jako výhodu, já měla vzadu na šněrování a chodívala jsem s kámoškou pravidelně na záchod povolit 🙂 zvlášť po obědě...
To máš pravdu, společné večery jsou fajn... no uvidíte no...

tanuki
12. dub 2008

Jojo, ještě když nemáte výtah, to by bylo s babičkou fajn- ale třeba by ti pomohla s kočárkem do schodů 😠
Né vážně, tak to teda když má další 4vnuky, tak je to vážně blbý nápad! Já jsem na tom stejně, na mladšího sourozence jsem se strašně těšila, bylo mi 7, hrozně jsem si přála bráchu... ale nakonec to bylo mimoděložní, mamča málem umřela, protože jí lékaři tvrdili, že je to hormonální dysbalance. Bohužel se v té době ještě nedalo testovat hCG ani z moči ani z krve a testovalo se jen na králičích vaječníkách (celkem drsné) nějak se do toho nehrnuli. A další šance už nepřišla, nevlastní táta byl mladý (o dost mladší), chtěl ještě vlastní mimčo, což máma chápala a v klidu se rozešli. Kolikrát jsem přemýšlela, jaké by to bylo, kdyby se tenkrát sourozenec narodil...
Tu péči o miminko si vůbec nedovedu představit. 🙂

tanuki
12. dub 2008

U nás bývá dusno kvůli švagrovi - jsou fajn, hypersportovní, ale když jde o práci na chalupě, často jim do toho něco vleze..sportovního 😠 výsledkem je, že pracuje M., jako třeba minulý víkend, když má vyvrknuté oba kotníky :-/ Jenže má tu nevýhodu, že krom toho, že skvěle maká, má u toho keci 🙂 hlavně poránu, když ho nenechají nasnídat. Takže pak začnou mít řeči rodiče...a to, že pan bratr je na kolech to nic... Už je mu 30, takže si vlastně dělá co chce 🙂 ale my jsme asi pořád děti 😉 Takže má drahouš záchvaty, kdy se hrozně těší na osamostatnění.

Paní nám nabídla, že by mohla udělat dvojité šněrování, aby dole u pupíka to bylo volnější, ale nahoře se to mohlo stáhnout 🙂

janeyzelvicka
12. dub 2008

Brrr, králičí vaječníky, to zní skvěle 😒 ... ještěže už je teď aspoň medicína vyspělejší...
Tak prostě první mimi bude takové zkouškové no, snad to moc nezvořu ☹
Dvojté šněrování zní taky dobře... máš už velké bříško?

tanuki
13. dub 2008

Zvorat ne 🙂 lásku a péči jim dáme. spíš jde o to vymyslet správnou strategii, aby nebylo rozmazlené, to je v dnešní době podle mě největší problém. Když vidím ty ubrečence v obchodech, jak si vynucují tu a tu sladkost 😠
No, nakonec to vypadá na ty šaty bez šněrování - jsou nejforogeničtější 😀 Ale zas je tam upravují... Bříško nemám vůbec. Teda když ho zastrčím 😀 no, do toho června by bylo fajn, kdyby bylo drobné 😉

Musím se pochlubit, včera se mi stala super věc - vzala jsem si černou manžestrovou sukni...šáhla jsem do kapsy a říkám si - hmmm ten tvar je mi nějaký povědomý, žeby? ANo!!!!! byl to můj ISIC!!!! od listopadu/prosince nezvětsný 😉

janeyzelvicka
13. dub 2008

Páni, tak s tím isicem máš teda kliku 🙂
To, aby nebylo rozmazlené, mě asi děsí nejvíc... vykoupat a nakrmit, to snad i zvládnu, ale fakt, aby z nich nebyli spratci... existuje na to vůbec nějaký univerzální návod? asi ne... ☹

tanuki
13. dub 2008

Hihi, tos mě tu měla vidět, když jsem psala ten minulý příspěvek - " Když vidím ty ubrečené" a teď jsem asi 10minut přemýšlela, jaké zvolit podstaté jméno, protože mě napadala jen samá hrubá jako - smradi, fakani 😀😀 tak jsem to změnila na "ubrečence"
Pravidla, řád a neustupovat ☹ je to hrozně těžké - je to přirozené konejšit miminko, pořád ho chovat...ale když si na to pak zvykne a vyžaduje pořád pozornost, je to přesně ten začátek, jak z něj udělat parchanta ☹
Naši sousedi to dělají docela dobře - malá je pořád s nimi a nakovém tom polohovatelném lehátku, kouká a směje se. Sem tam jí vezou, blbnou s ní a je to paráda. Staršího syna vychovávali taky tak, ale v určité fázi se to podělalo. Myslíme si, že v létě - jsou cizinci a jeli za prarodičema a asi jak ho vidí málo, hrozně mu ustupovali a dělali vše, co mu na očíčkách viděli. Teď se občas chová fakt strašně - jak má mladší ségru a žárlí - dělá skopičiny, aby na sebe upozornil. A teď je mu 2,5 a nemluví. No je to na palici, takové dítě bych fakt nechtěla - všemu rozumí, ale je líný mluvit, takže pobíhá a volá "avi, avi...ojoj.." celý den. 😖

janeyzelvicka
13. dub 2008

Ufff doufám že najdu ten rozumný kompromis... jak tady na Koníku pozoruju, taky tu jsou různé skupiny a každá vychovává jinak. Škoda, že to jsou všecko maminy, které ty děti mají ještě malé a nejde říct, co z nich třeba vyroste... Jedni chovají pořád, druzí skoro ne, u jedněch spí v posteli (ale to bych nechtěla), u druhých ne, jedni mají režim, druzí ne...
Pro srandu jsem si od našich půjčila nějaké knížky, kde jsou taky rady, jak "vychovávat" - jsou to knížky tak z roku 1975, podle toho asi usměrňovali mě... a to jsem porovnávala s jednou novou knížkou jisté americké autorky... většina bodů se tak nějak... lišila 😀 😠 😎 tak to bych se pak radši přiklonila k té staré české... o amerických dětech má někdy člověk svou představu... a já myslím, že to naši docela zvládli, a že nejsem nějaký rozmazlený parchant (hlavní bod jejich výchovy - skromnost 😀 ) 😀 😀 😀