• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

1. ledna 2016 
Ahoj...

blka: přidávám se ke gratulacím...

Já jsem hotová, ale samozřejmě vše O.K. začínají nás zoubky a K. je hodně plačlivý, no asi si to dovedeme představit. Diplomka stojí, ale nevadí, už to vypadá opravdu na to pozdější odevzdání (nic něhoří).
Navíc jsme se rozhodli jet na hory, na 5 dní...prostě vypadnout, odpočinout si, já se cítím po státnicích stále "vyflusaná", manže si odpočine od práce a Kuba se nadýchá čerstého horského vzduchu.
28. únor 2010 ve 12:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Renat, tak s těma horama je to fajn nápad :slight_smile: :slight_smile:
28. únor 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janey: děkujeme, fakt to potřebujeme, asi všichni. Vypadnout, nemyslet na práci, na školu... :slight_smile: jedeme na Tanvadksý Špičák, manžel našel super akci :slight_smile:

teriska: já teda už odstříkávání neřešila, malý se narodil a já už měla půl roku ukončenou školu, čekala jsme na státnice, ale určitě bych to řešila jak oholky, zavřit se na WC a hotovo (výhoda byla, že někde byli přímo kabinky celé, takže nikdo nic okolo neslyšel :slight_smile:
28. únor 2010 ve 14:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak nám včera přivezli kočárek! :slight_smile: Přišel asi o měsíc dřív než sme ho čekali, vlastně hned za týden po objednání :grinning: Nějak mi to přijde jako velká super hračka, nedokážu si představit to mimčo v něm...
28. únor 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanka, a jaký máte?

renat, paráda :slight_smile:
28. únor 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
a to jsem se chtěla taky zeptat? Jaký máte?
28. únor 2010 ve 14:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Roan Maritu, vzor 513. Ani jsem netušila, že je to hnědá se světle modrou, na fotkách to vypadalo jako bílá. Ale protože čekáme chlapečka, je to skvělý překvapení :slight_smile: Dám si pak fotky do alba :wink:
28. únor 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jenom v rychlosti nakukuju.
Mám hotovej zimní semestr :slight_smile: :grinning:
Paráda,na to že jsem toho chtěla nechat.Díky vám za podporu.
Renat, zoubky?Filípkovi jsem objevila před pár dny 4!Bílý tečky pod ásněma a oteklý dásničky.Tak už máme asi důvod toho hysterikýho pláče jak jsem thdy psala.To bývá skoro každej večer.Plus se budí každý dvě hodiny v noci na kojení.Jsem mrtvá,nevyspalá.Snad to jednou skončí, aby si nezvykl už do konce kojení takhle v noci jíst :confounded:
2. bře 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kukuca, moc gratuluju :dizzy_face: :dizzy_face: tobě i malému k zubům :slight_smile:
2. bře 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky Janey, ale začínám být nervózní u toho, že mu jde všechno tak rychle.Aby to neodneslo jeho tělíčko.Už 14 dní se zdvihá o sedě,jakoby dělal sklapovačky..Jak ho zpomalit? :sweat_smile:
2. bře 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kukuca, já myslím, že kdyby na to jeho tělo nemělo, tak by to nedělal... mnohem horší by asi byl opačný případ, kdyby třeba neseděl a vy jste ho posazovali.
2. bře 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to mi povídej!Treila ses do černýho..Kvůli tomu se rozčiluju neustále.Hlavně tchýně a manželova prabička jsou experti, jak má F. ten ,,velikej,, zadek z látkovek,takmají tendenci ho pořád posazovat.A nechápou že takhle ještě ne..Tečou mi nervy..
2. bře 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kukuco, tak to je super, gratuluju :slight_smile:
A teda zoubky, tak brzo :confused: ? My ještě nemáme žádnej :slight_smile:
2. bře 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuku, velká gratulace, fakt, to je bezva :slight_smile: Tak jim vysvětli, ať ho naopak jakoby posazují víc - úplně "do klubíčka", stehýnka k hrudníčky, to je totiž správně. Já se to teda dozvěděla pozdě.
My jsme teď odeslali první 2mužovy životopisy, jsem z toho celá nervózní :confounded: nevím, zda jsme zvolili správnou strategii, napsali jsme na místa, kam bych chtěl tak průměrně..ne nejvíc, ne málo. :pensive:
2. bře 2010 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
kukuca, taky jsme občas museli usměrnit, naštěstí ne moc... ale to, co navrhuje tanuki, zní dobře :slight_smile:
tanuki, a místo, kam by chtěl nejvíc- tam jste nepsali zatím?
3. bře 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak z jednoho nám už napsali, že mají plno, tam, co by chtěl nejvíc je za 1,5měsíce výběrové řízení a prý nejnižší plat :pensive: :cry: takže tu teď na sebe celkem vrčíme a rozmýšlíme co dál..možná začneme se švédštinou :pensive: si to teda nedovedu představit to tu opustit, ale nechceme žít ze 14000+3800rodičák při té zodpovědnosti..
4. bře 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tanuki, to je blbé s tím místem.
A proč se švédštinou? Že by jste jeli do Švédska?
4. bře 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nestíhám, zvbládám tak jednu diskusi a musím letět.
Řešila jsem hodně příkrmy...a už jsem dnes měli první mrkvičku a bájo, Kuba je dobrý strávník... :grinning: (radila jsem se i s dr. na jeho nároky mlíko prostě něstačí, ne kvantitativně, ale kvalitativně).
Bohužel jsem po očkování chytli angínu, takže máme "veselo" :frowning2: ach jo. Prdýsek malý. Ale už to vypadá, že je lepší.

kukuc: gratulace :slight_smile:

Ohledně přitahování, náš to začal taky dělat plus mínus ve 3M a 2t :slight_smile: takže buď v klidu. Ptala jsme se na to, řešila, na RHb apod. a bylo mi řečeno, že cokoliv dělají sami, tak je nechat (nepomáhat, nic), budou to zkoušet. Ale jak píšou holky, hlavně nedávat sednout...tak jako se t dělalo za nás, i když i v dnešní době jsem viděla spoustu maminek, co to tak dělal.
Já ho balím do klubíčka..:slight_smile:
I když taky ho občas někdo posadí jakoby na klín, ale po minutě hudruji, že tak ještě nemůže.
4. bře 2010 v 18:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tan, a s tím švédskem to je zatím jen nápad, nebo o tom už reálně uvažujete? 14 000 myslíš hrubého nebo čistého? Máte velké měsíční výdaje?
Není to moc závratná suma, i když... já tu kolem sebe teď vidím lidi, co mají výšku, a prostě práci nemůžou najít. Nejsou blbci, nemají velké nároky... jen to je prostě u nás bída a 14 000 je pořád lepší než nic, že.
I když v praze je to určitě jinak, tam až taková nouze o práci nebude. Ale na druhou stranu, kdyby mi někdo nabídl dobré místo v zahraničí s dobrým platem, taky bych se asi hluboce zamyslela, to je fakt.

renat, fajn že to malému jede :slight_smile: snad vás angína brzo opustí.
4. bře 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tanuki: práce v zahraničí, líp placená, hmmm, to by mě lákalo! :wink: a když si vezmu, jak ráda se učím cizí jazyky... jenže vím, jak trpí moje švagrová, která bydlí v Německu, manžel od rána do večera v práci a ona s malou sama doma, není to nic moc. Přecejenom tady v ČR máte rodinu a kamarády, ne?
5. bře 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, jak nám řekli, že čekáme chlapečka (ve 22 tt), já i manžel jsme "to" tam přímo viděli... tak mám stejně strach, že čekáme holčičku. ne že bych měla něco proti holčičkám, to ne! :grinning: ale už na bříško mluvíme jako na Vašíčka, celá rodina se těší konečně na kluka... a mně se občas zdá o miminku v růžovém a jsem úplně vyděšená pak :grinning:
5. bře 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, pinďour se snad neztratí :grinning:
Jojo, právě, rodina a přátelé..manžel v trapu, případně a já a dítě celý den v jeslích :angry: teda upřímně si myslím, že na to naše dítě má. Včera jsme se rozloučili, pak jsem se tam ještě vracela a ona se chvíli usmála, pak začala mávat..prostě mámo, už běž :grinning: (měli jsme báječný večer ve vinárně s tím nejlepším docentem pod sluncem :slight_smile: )

Mám kamarádku v Anglii a taky trpí..když je muž stále v práci, tak to s kamarádkama není problém, když je tam člověk sám, je to na palici.
Jinak se dnes ozval další pán "kolego, děkuji za Váš zájem" :dizzy_face: a má v pondělí přijít na pohovor :dizzy_face: Nakonec to nejspíš taky bude posgraduál s 0,2 úvazku :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže bez sloužení 11000 :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale i docent říkal, že do toho máme kdyžtak jít, že když pak někdo odejde, budeme první na řadě, komu přidají. Tak uvidíme, nakonec skončím taky na postgraduálu :grinning:
5. bře 2010 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kolik normálně zbaští dítě v jednom roce? Asi divná otázka, že jo, do toho mám ještě daaaleko, ale švagrovic malá toho zbaští na posezení skoro tolik, co já - úplně mě to udivuje :grinning:
5. bře 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Renat, ať je brzo po angíně, chudáček malinkej :frowning2:

Hani, když tam byl jasně vidět piňďa, tak tam snad zůstane :grinning: :wink:
Kolik toho prcci zbaští, netuším, ale manžova sestřenice (necelé 2 roky) taky pořád něco do té pusinky cpe, tak vypadá, že toho sní moc. Ale ona si jednou kousne, do toho ďobne, tam si dá 2 kousky, takže toho ve finále asi tak moc nesní.
5. bře 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to jo, ale tady tahle malá, ta sní svoji misku a pak ještě bere z talíře babičce. tak teda dostane další misku s tím, co jí babička, aby nepochtívala, a já jen čumím, kam to do ní může padat?? :grinning:
5. bře 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, aha. Tož to bych taky asi čučela :grinning: . Ale oni tím, jak furt někde lítají, šmejdí, tak ty kalorie spálí líp, než my :wink: . A nebo má nějakej rychlej metabolizmus. Sotva to do ní spadne, už to tráví :grinning: . Blbost, co :sweat_smile:
6. bře 2010 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tanuki, švédi ale mají docela dobře udělanou rodičovskou dovču, ne? Jak to ale je, pobírali byste rodičák podle našich zákonů, nebo jejich? A ta dovolená doma?

Hanka, tak každé dítě jinak :slight_smile: naši musíme do jídla prosit, od bratranců je zas z jídla nadšená :sweat_smile:
6. bře 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
ja mam v cizine kamaradky dve, jednu v Anglii, jednu v Nemecku. Obe jsou spokojeny s parnery, detmi, ale jinak se mi zda, ze trpi. Nemaji tam babicku, ktera by jim pomohla v prckama, nemaji poradnou kamaradku... Prijdou mi hodne opusteny a smutny:frowning2:
Jinak ta co je v Nemecku, ta se vdala za Nemce, takze rodicovskou bere tam, a ta co je v Anglii, vdana neni a rodicovskou bere tady... Ta dokonce i 2x rocne prijede na mesic do Cech, obeha vsechny doktory... V Anglii sice rodila, ale pece nic moc (asi to zalezi na penezich, nevim).

Hani: A je to tve neterince videt, kolik toho basti? Moji sestrenky syn je tedy "srotak" neskutecnej, ale taky to na nem zacina byt hodne videt:frowning2: Jinak vsechny ostatni deti, co znam, se musi spis do jidla nutit:slight_smile:

Jinak ja se vam asi jen tak s prirustkem nepochlubim :cry: Pritel byl na spermiogramu a dopadl velmi spatne. Netusim, co mi minuly mesic ty testy ukazaly a proc i cyklus byl tak zvlastni, ale Dr. rekl, ze bez IVF neotehotnime:frowning2: Ted jsme se domluvili, ze to resit nebudeme, naplanujeme svatbu a az po ni pujdeme do CAR.

Jestli nevadi, budu k vam stejne nahlizet a kochat se vasimi zlaticky:slight_smile: Mejte se krasne. Pa pa
6. bře 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rampepurda, to je mi líto s tím spermiem... budeš u nás vždycky vítána :slight_smile:
6. bře 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rampepurda, to mě mrzí :pensive: . Určitě za náma choď, rády tě tu uvidíme :wink:
6. bře 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek