Troufly jste si přivydělávat v době rodičovské dovolené?

90janka
15. únor 2017

Ahoj, je tu prosím někdo, kdo si troufl přivydělávat v době rodičovské dovolené?
Četla jsem spoustu témat, kdy to maminky nezvládají a naopak, kdy zvládají. Moje kamarádky mě strašně odrazují a říkají mi: "Nebudeš stíhat, budeš spát, prát, vařit, uklízet, žehlit, starat se o dítě" - je zajímavé, že to říkají ty, které nikdy nepracovaly a doma nemají nikdy uklizeno. A to nejsem žádný pintlich.
Já si toho jsem vědoma, ale taky mi dochází, že vzhledem k výši rodičovské, hypotéce a přítelovu příjmu, nám finance nebudou stačit. A já nechci být "finančně neschopná."

Ráda bych si přivydělávala, jde o to natáhnout si domů přístup k programu do práce a alespoň chviličku denně něco udělat. Já si jsem jistá, že to zvládnu, protože ta práce není nijak náročná a k mému pracovnímu tempu by mi stačilo udělat třetinu, abych si ty peníze zasloužila.
Ale ráda bych slyšela i jiné názory, spíše těch pracujících maminek.
Přece jen, vařit budu jednou za dva dny, prát budu také tak, pokud nebude třeba jinak ale stejně na to nemusím dohlížet. Žehlím jen některé prádlo a jelikož je přítel pořádkumil, je doma stále uklizeno, a i kdyby, úklid mi zabere do půl hodinky.

Možná potřebuju jen podporu, u rodiny ji mám určitě, ale přece jen, rada a přímá zkušenost nad zlato 🙂
Díky

whitelilith
19. únor 2017

Delam od prvniho tydne po porodu. Jako maly jezdil tak do cca pul roku do prace se mnou (na 4-5h/4xtydne), od pul roku-roku z domova par hodin denne a od cca 16mesicu delam v podstate full time. Hlida jen manzel, dela na smeny, ja si praci napisu, jak muzu. Moc se nevidame 😀 malemu budou v cervnu 3roky. A btw, stale kojim, takze se vsechno krasne da, kde je vule, tam je cesta.

brunetka11
19. únor 2017

@90janka U mladší dcerky jsem se vrátila ke své práci týden po porodu. Bylo to náročnější, ale zvládlo se to.

kimh
19. únor 2017

@gingergia U nás se s tím trošku hůře vyrovnavala rodina, měli k tomu ze začatku řeči, ale když ted vidi, jaky super vztah ma syn k tatinkoj, je vic zavislej na něm než na mě :D tak už jim to taky nevadí. názory o tom že doma ma byt maminka a tatínek vydělavat, to už je vážne zastarale, když ma člověk hypoteku, chce jet na dovču v lete a v zimě na hory, každa koruna se hodí 🙂

sowelo26
19. únor 2017

Určitě se to dá zvládnout. Já pracuji z domova na pc a jde to, když byla malá menší a většinu dne prospala, zvládala jsem toho víc, teď jak je větší, potřebuje si povídat a hrát, už jsem trochu zvolnila, a pracuji jen po večerech, ale pořád se to dá zvládnout.

alenavy
19. únor 2017

Ono záleží, jaké bude miminko. Moje bohužel nespací, hodně plakací, takže to nešlo. Nebo takhle - vůbec jsem na to neměla náladu - možná by to jinak i šlo!

reinne
19. únor 2017

Práce se zvládnout s dítětem dá, tedy pokud dítě nemá nějaký zdravotní problém. Začala jsme se pomalu vracet do práce ve 4 měsících dcery. Nejprve na pár hodin, postupně se intervaly prodlužovaly. Malá si zvykla bez problému. Já jsem si doma nepřipadala izolovaná a finančně závislá, takže psychicky mě to povzbudilo. Neztratila jsme pracovní návyky a kontakt s okolím. Ve 2 letech jsem se vrátila do práce kompletně na kratší úvazek a spokojenost. Jen občas má někdo z mého pohledu neadekvátní komentář typu chudáček dítě, musí chodit do školky. Takové komentáře ignoruji. JE na každém co mu vyhovuje. Já prostě nejsme domácí typ.

miss_lednacek
19. únor 2017

Ja jsem zacala v roce male pracovat na pul uvazku. Hlidala rodina a i kdyz to nekdy bylo narocne, vidim v tom same pozitiva - podle me byt s ditetem 24/7 je pro dospeleho neprirozene, dite ma prece celou rodinu. Takze nejenze ted ma super vztah k tatinkovi a k babickam, dedovi a ostatnim, ale me to neuveritelne pomohlo udrzet si zdravy rozum. Uzivala jsem si praci i dite. Chtelo to vic planovani, napr. vecer jsem predpripravila obed, aby to jenom ohrali a obedvali jsme jako rodina dohromady...bordel byl samozrejme slusny, ale to slo stranou. Male dite se proste chova jako nezavreny mixer...co si o tom mysli okoli je mi jedno. Manzel byl na zacatku trochu skepticky, ale jeho rodicovske sebevedomi je ted uplne jinde. Myslim, ze bych byla pripravena pracovat i o malinko driv, ale uvidis, jak to bude tvoje dite zvladat...prechod od mlika k pevne strave, zoubky, cokoliv...kazdopadne si myslim, ze by bylo skoda to s navratem prilis uspechat. A stejne tak by byla skoda do toho vubec nejit...

78marcela
19. únor 2017

@90janka ja mela celkem slusne rozbehlou firmu, mela jsem v planu pracovat hned co nejdriv po porodu. Nakonec mela mala prvni rok dychaci potize, nemohla byt ani na minutku sama a nikomu bych ji na hlidani nesverila. Pracovat jsem chodila pouze dve hodiny v tydnu, kdy mi kamaradka hlidala v sousedni mistnosti a.mohla me kdykoliv privolat kdyby neco.
Zbytek jsem delala doma, kdy nad malou bdela babicka..
Vic pracovat jsem zacala az po jejim roce. Ted to uz jde. Ale predtim tedy moje predstavy byly jine nez byla skutečnost.
Jinak fandim, myslim, ze kdyz je clovek schopny, da se spousta veci zvladnout i pri mimcu.

simone5
19. únor 2017

Ahoj, já hodlám při rodičovské pracovat, protože můj obor mi příliš neumožňuje na 3 roky "zmizet" + toho můžu hodně udělat z domova, ale počítáme s pomocí mé maminky, která je v důchodu a která mi to nabídla a taky budeme mít 1x týdně zajištěný úklid.

patrusa
19. únor 2017

Byla jsem doma vzdy jen po dobu materske, po te jsem jiz na 2 dopo tydne chodila do prace. Aktualne mam deti 2 a 4 a chodim do prace na 6 hodin. Zvladam bez problemu

90janka
autor
20. únor 2017

Moc Vám děkuju, moje sebevědomí začíná růst, i když mě některé maminky odrazují. Opravdu mě zaráží, že to jsou bud ty, které měly dvě a více dětí po roce a fakt nestíhaly, nebo ty, které v životě nepracovaly. Já mám super docela nenáročnou práci a díky online systému se můžu kdykoliv připojit. I kdybych přes den nemohla, až přijde přítel domů z práce, ráda mu mimčo přenechám, aby si ho taky užil 🙂 přece jenom mám pocit, že i jemu se zvedne sebevědomí, když uvidí, že nejsem jedna z těch maminek, co se bojí nechat děcko i s jeho vlastním otcem o samotě. - I takovou maminku znám.

zoyka
20. únor 2017

@90janka Tak on to má každý prostě jinak. My jsme záměrně nechtěli děti hned po sobě - jsem fakt líná na to řešit pět let v kuse nádobí, prádlo, plíny a dětské rozmary, zato nejsem líná chodit do práce. Ale mám kámošky, co si zas libují doma a děsí se návratu do práce. Každá jsme jiná a tak je to v pořádku. Hlavně neřešit ostatní a být spokojená sama 😉