Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Z RD na MD ke konci měsíce, budu RP vracet?

mamiiinnaa
23. led 2018

Ahoj, asi to tu nekde je, ale prosim o radu/nazor, nez pujdu k te neprijemne pani, ktera na urade bohuzel sedi... V únoru by mi mel prijit posledni RP, ale od 26.1. Nastupuji na MD, nevite, jak to je, budu vracet cely RP za leden, nebo jen určitou cast za ty dny od 26, kdy nastupuji na MD?
Děkuji moc za odpověď.

2kluci2
23. led 2018

A ja myslela že se nastupuje až porodem. Budu to mít podobné ale v červnu. Tak se připíchnu.

ludanlu
23. led 2018

Mám to stejně, jen nastupuju na MD 24.1. na pracáku už jsem byla navýšit na max a rovnou se mnou sepsala nějaký protokol, že budu nastupovat na PPM a že jim dodám potvrzení z OSSZ (k tomu mi dala papír), ale ten mi bohužel potvrdí až pošlou první částku.. rikala že do té doby mi ten poslední RP nepošlou, ať zbytečně nevracím.. Ale přišla mi paní trošičku i nejistá...tak možná to tak být nemusí..

mamiiinnaa
autor
23. led 2018

@ludanlu tak to bude asi neco podobneho jako u nas... posledni RP mi mel prijit v lednu, ale protoze byla kapku zmatena, tak proto mi prijde jeste v unoru... akorat mi to zkomplikovala 🤔

karolly
23. led 2018

Já jsem tedy byla na úřadu práce řešit něco podobného, ale s tím, že rodičovský příspěvek mi měl končit až v červnu, ale v květnu budu nastupovat na PPM. Navýšila mi rodičovský příspěvek na max a stihnu ho do května celý vybrat. A říkala, že tím jsme spolu vyřízené, že další už si budu řešit s OSSZ. O žádném potvrzení nic neříkala. Tak nevím....

muchomurkazelena
23. led 2018

S dovolením se také připíchnu, jsem na tom podobně. Za únor mi přijde malá zbývající část RP a na konci února nastupuji na MD.

rebe
23. led 2018

Pokud vím, tak součet části mateřské za daný měsíc a rodičovského příspěvku nesmí překročit pobíranou výši rodičovského příspěvku. Spočítají ti tedy mateřskou za těch několik dnů od nástupu a zbytek do výše rodičáku ti vyplatí z něj až do jeho výše.

mamiiinnaa
autor
23. led 2018

@rebe dekuji, myslela jsem si to, ale nebyla jsem si jista

ludanlu
23. led 2018

@karolly jo když ho stihneš vybrat, tak je to bez potvrzení, já ho celý vybrat nestihnu..