Zase ta rodičovská. Jak zjistím maximální částku?

danvitka
7. lis 2019

Krásný den přeju, řeším teď výši rodičovské a její maximum protože plánujeme mimi. Samozřejmě vyšší by se hodila už kvůli výbavě a abych stihla vše dobrat. No nicméně než začnu běhat na nejaký úřady (nechci nic zakřiknout) chtěla bych vědět jak tu maximální částku zjistím. Protože před mateřskou jsem byla na neschopence déle (cca 5měsíců), pak pobírala mateřskou, poté rodičovskou, nevím z čeho se počítá průměr. Někde jsem četla že nejvyšší částka=výše mateřské. Děkuji za rady. +bonusova otázka, kdy se musí zajít na úřad než se porodí další mimčo aby nebyl nějaký problém s přechodem na další rodičovskou

vikinkav
7. lis 2019

Maximum je vyse materske. Rodicovsky prispevek si muzes resit az po dobrani druhe materske, nic neprosvihnes, jde to i zpetne

danvitka
autor
7. lis 2019

@vikinkav problém je, že na druhou mateřskou již nemám nárok, protože mi mezi tím vypršela prac. smlouva :/ tak aspoň s tou výší to teď vím děkuji

vikinkav
8. lis 2019

@danvitka chapu, taky to tak mam. Ani do ochranne lhuty se nevejdes?

klllarinka01
8. lis 2019

Jestli nebudes mit na druhe dite materskou, ale rovnou rodicak, myslim, ze je vyse rodicaku asi 7600. Ale jista si tim uplne nejsem. Zajdes se zadosti, op, rodnym listem na up. Ukoncis stary rodicak a zacnes novej. Co se tyce bonusove otazky. Jedna urednice mi rikala, ze az se clovek zmatori z porodu a kdyz tam clovek sel v utery s tim, ze me ve ctvrtek v poledne pustili, v patek pro rodny list na matriku ( byl svatek takze rodny list mel zdrzeni) bylo to pro ne skoro pozde..tezko rict. Zpetne to lze taky dostat

eviicka
8. lis 2019

@klllarinka01 Autorce jde o rodicak na první dítě, a tam by to předpokládám mělo cca do výše mateřské být, ne?