Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Změna majitele a názvu firmy během RD

ptacektweety
30. led 2018

Ahoj, jsem na RD, která mi končí letos 8.3. S manželem jsme se rozhodli, že malému pořídíme sourozence, v práci mám stále platnou smlouvu, ale v minulý rok na podzim majitel firmu prodal, takže vlastník je někdo jiný a máme jiný název. Ke smlouvám jsme dostali dodatky o změně názvu. A ke mě se teď dostala informace, že abych měla nárok na PPM, tak musím nastoupit a odpracovat těch 270 dní, je to pravda?

klllarinka01
30. led 2018

Ja myslim ze je to blbost. Ze narok normalne mate. A smlouva u te nove formy je n neurcito?

ptacektweety
autor
30. led 2018

@klllarinka01 ano, mám na dobu neurčitou.

stuplakova
30. led 2018

@ptacektweety Kdo ti to říkal? Já myslím že je to hloupost, ty nemůžeš za to že jí majitel prodal. A máš původní smlouvu, máš v ní jen dodatek. Pokud to bude ale pravda, tak ppm můžete vyřídit i přes tatínka, pokud splňuje podmínky na čerpání.

ptacektweety
autor
31. led 2018

@stuplakova kamarádka a že to má od paní ze sociálky. Ale ta paní je už 3 roky v důchodě...

anetka1701
31. led 2018

je to blbost. zalezi ale jak velkyho mas prcka a jak mas dohodlou dlouhou rodicovskou dovolenou, protoze pokud ti konci 8.3. tak to porodit druhyho prcka nestihnes... ale pokud nastoupis a budes tam drlat par mesicu tak opet bude narok na mateřskou nezavisle na tom, jak dlouho budes pracovat.

ptacektweety
autor
31. led 2018

@anetka1701 no porodit nestihnu, malý má v březnu 3. Momentálně jsme ve fázi snažení, takže počítám, že pokud teď otěhotním, tak půjdu rovnou na neschopenku a když ne, tak nastoupím dokud se nezadaří.

iiilinka
31. led 2018

Mě to přijde jako blbost, že kvůli prodeji firmy a změně názvu bys začínala jakoby odznovu. Každopádně musíš odpracovat 270 kalendářních dní v posledních 2 letech a je jedno jestli u 1 firmy nebo u 20. I kdybyste dostali úplně nové smlouvy (že by jste staré ukončili dohodou a uzavřeli s váma nové pracovní závazky), tak přece 270 dní odpracovaných za 2 roky máš. Prvně u jedné firmy a teď u druhé (potažmo stejné, jen s jiným názvem). Nicméně jelikož změnili jen název a žádné ukončování pracovního poměru nebylo, tak oni sobě i vám usnadnili administrativu, co by s tím vším bylo (nahlásit na pojišťovnách ukončení pracovního poměru a zase nahlásit nástup atd.).

tulikiss
31. led 2018

to ze firma zmenila majitele pro tebe nic nemeni. na PPM to nema zadny vliv.

stuplakova
2. únor 2018

@ptacektweety Tak pokud je to tři roky stará informace, tak bych si jí teda ověřila. Pak jedině mě napadá napsat si mateřskou přes manžela to taky jde.

Sem začni psát odpověď...

Odešli