Změna rodičovského příspěvku

kamia30
23. led 2019

Dobrý den, maminky, prosím o radu zkušenějších. 🙂 Aktuálně jsem na rodičovské dovolené a v půlce dubna bych měla jít na mateřskou s druhým dítětem. Musím si tedy změnit výši rodičovského příspěvku, abych ho stihla dobrat (nebo alespoň dobrat co nejvíce). Zajímalo by mě, jak dlouho trvá, než úřad práce stihne tuto změnu provést - kdy nejdříve bych mohla dostat zvýšený příspěvek a zda mi mohou poslat příspěvek i v dubnu, když v průběhu dubna budu oficiálně na mateřské. Moc děkuji za odpovědi.

jaja01k
23. led 2019

Změnu provedou okamžitě. Vyplácí se zpětně, takže když tam půjdeš teď, změnu můžeš chtít už od ledna.

kamia30
autor
23. led 2019

@jaja01k tak to by bylo skvělé, moc děkuji! 🙂

zrzeckas
23. led 2019

Hlavne do konce mesice.... Jakmile jen den pretahnes, uz ti to dojde az dalsi mesic.... S tim zpetne nevim..... Ja když tam byla, tak me dik jedne babe prachy ted chybi a prisla jsem o dost a jen proto, ze jsem to chtela od rijna a dosla tam 1.10. A uz me to poslali az v listopadu, jinak by to bylo v rijnu

kamia30
autor
23. led 2019

@zrzeckas dobře, děkuji, půjdu tam zítra.

lolam10
23. led 2019

Rp se vyplaci zpetne,pozadejte co nejdriv.materska a rodicak nejdou brat soucasne.mne v jeden mesic prislo oboji a musela jsem rodicak vracet a jeste mi bylo vycteno ze jsem novou materskou nenahlasila vcas,tedy treba mesic predem ale az par dnu predtim nez mela nastat...

kamia30
autor
23. led 2019

Děkuji všem za odpovědi. Ještě mě napadá další dotaz - mateřská by mi měla přijít už v dubnu, když cca v půlce dubna nastoupím na MD? A nevíte, jaké dokumenty budu dokládat k žádosti o zvýšení rodičovského příspěvku na nejvyšší možnou částku? Tedy do výše PPM? Děkuji! 🙂

berna90
26. led 2019

@kamia30 nejvyšší částka je podobná jako co jste brala mateřskou,je možné zažádat navýšení i na manžela (pokud má vyšší plat než jste měla vy)........ Jinak jít opravdu co nejdříve, já přišla o 30 000....a hlavně si to nechce vyplatit spíše vše do konce března, kdyby jste rodila dříve, musíte jím to vrátit.... Ono že zákona měsíc za vás platí stát, tak když dáte rodicak do konce března a na mateřskou nastoupite v půlce dubna, těch 14 dni za vás sociální a zdravotní bude platit stát