Alergie na mléčnou bílkovinu. Čím nahrazujete mléko do kávy?

hankasva
2. črc 2022

Holky prosím vás čím nahrazujete mléko do kávy? Zjistili mi tuto alergii a na kávu s mlékem sem prostě zvyklá.
Nevím čím nahradit.

eiliko
2. črc 2022

@hankasva Rostlinná mléka - sójové, kokosové, rýžové, mandlové, ovesné - asi zkusit, co ti bude chuťově sedět. Nejznámější je Alpro, al Tesco i Kaufland (asi i Billa a Albert) mají své značky rostlinných mlék, jogurtů a smetan a jsou znatelně levnější, skvělá je drogerie DM, také mají své výrobky

neomenia
2. črc 2022

Alpro rostlinná nebo jiná rostlinná mléka.

slecnami
2. črc 2022

Ahoj, popravdě, já na to za půl roku nepřišla - teda čím PLNOHODNOTNĚ nahradit mléko v kávě a to jsem vyzkoušela snad všechny dostupné alternativy, vč.baristických. Nejlepší ale asi pro mě bylo Alpro čokoládové (pokud ti nevadí sladká káva).

kacka1994
2. črc 2022

@hankasva Já nahrazovala sušeným kokosovým nápojem, to jediné mi chutnalo v té kávě podobně jako obyč mléko ;)

hankasva
autor
2. črc 2022

Zkoušela jsem od Alberta mléko to mandlové i rýžové a fuj

cherie24
2. črc 2022

@hankasva za mě úplná bomba je vanilkové mandlové mléko. 😍 má ho i kaufland, v jejich verzi ho mají ovesné, ale alpro mi přijde lepší. Jen bacha, aby nebylo sójové, protože soja je dost podobná mléku a proto to bývá přidružená alergie k ABMK. Alpro dělá čokoládové a vanilkové a obě ve 2 verzích - sójové nebo mandlové, obě jsou moc dobré do kafe. ☺

carameels
3. črc 2022

Já si oblíbila Alpro baristu ovesného. Dělá i Billa pod svou značkou. Projíždím to přes kávovar s tryskou, takže mám napěněné kafé a je to fakt dobré. Jediné mléko, které mi chutná a to jsem jich vyzkoušela snad 20 :(

trilien
3. črc 2022

Alpro barista 👍

klarkablaha
4. črc 2022

já si dělám odtud: https://www.nutramilk.cz/recepty/, pak teda taky Alpro 🙂 jsou dobré