Náhražka kávy. Čím?

vendyo_o
15. dub 2021

Ahoj maminky,
potřebuji rady zkušenějších. Byla jsem zvyklá pít kávů 2x denně, i když přímo nezvracím, vadí mi některé pachy a na kávu vůbec nemám chuť.
Takže jsem přes den dost unavená, do toho ta lehká nevolnost. No nechce se mi nic upřímně...
Nemáte nějaký tip, čím nahradit kávu, ať mám víc energie?

Děkuji mooc

Hezký den

cherie24
15. dub 2021

@vendyo_o že jsi na začátku ospalá a unavená je úplně normální. Já bych tenkrát nejradši prospala celý den. Naštěstí to přejde. Do druhého trimestru už budeš fit. Slabší kávu normálně můžeš, ale mě po ní třeba bylo dost zle, tak jsem v těhu úplně vysadila. Ale chyběl mi občas ten rituál si sednout ke kávičce 😁 pila jsem proto bezkofeinové kafe z oxalisu nebo si dávám Caro.

zelenaesmolda
15. dub 2021

@vendyo_o
ovoce nebo hroznovy cukr?

mamikry
15. dub 2021

@vendyo_o Ja misto kavy pila kakao. Ale ne Granko, normalne Holandske a trosku cukru. Kazdopadne hrnecek kafe si dat muzete. 😉

vendyo_o
autor
15. dub 2021

Děkuji Vám, já vím, že můžu, ale opravdu teď na něj chuť vůbec nemám a ovoce se snažím jíst každý den.. Budu muset přečkat 🙂

klokanka31
15. dub 2021

@vendyo_o Ono se to může změnit, já na začátku těhotenství kafe nemusela, ale na konci jsem se po něm mohla utlouct 🙂

zrzeckas
15. dub 2021

Me pomahaly i vitaminy pro tehotne. Na kavu jako takovou jsem chut v tehu ani nemela, ale capucino jsem si dala. Taky v male mire, preci jen je to z kavy ze 😁 ale tvori ho vice mleka, mlecna pena a pak kava. Nebylo to proste kafe v pravem slova smyslu. A pak jak psaly holky 🙂 hroznovy cukr.

nagojka
15. dub 2021

@vendyo_o ja pila cekankove kafe bez kofeinu🙂bylo to vynikajici a jako kava to neni vubec citit...od zacatku druheho trimestru si davam jedno rozpustne denne🙂

jipe
15. dub 2021

Caro, kapučíno

martinau5
15. dub 2021

Matcha čaj je fajn.

kepu
17. dub 2021

@vendyo_o já pila Caro ...ale i to mi začalo vadit takže teď si dělám čaj ..

evsi88
17. dub 2021

Nebo bas nakopni maté ale nejsem si jista udá se muže v tehotenstvi 🙂

ejmate
17. dub 2021

@vendyo_o já myslím, že ti žádná náhražka nepomůže. Já bych tenkrát první trimestr nejradši celý prospala 😅

jamalka23
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beruska132
18. pro 2023

@vendyo_o já jsem v těhotenství (2. a 3. trimestr )pila Inku je to obilninove kafe.pila jsem to i když jsem kojila

kajaros
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kubesovaadelka
19. pro 2023

@vendyo_o taky mi přestala chutnat káva, vlastně to bylo první znamení těhotenství, ještě než jsem si udělala TT. Zezacatku jsem se toho rituálu nechtěla vzdát a pila menší a menší hrnky, když jsem zjistila těhotenství, přešla jsem na bezkofeinové ale furt mi nechutnalo, takže jsem ho vysadila úplně. Od té doby ho nepiju vůbec. Nahrazovala jsem to sklenkou koly, která mi pomáhala i na nevolnosti

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru