Maso v těhotenství. Čím jej nahrazujete, když ho nemůžete ani vidět, cítit...?

eellushka
26. říj 2021

Chtěla jsem se zeptat. Kdo v těhotenství nemůže maso ani vidět ? čím nahrazujete a jestli to tedy máte taky.? Stačí když jen cítím a je mi na zvracení. Maximálně co pozru jsou male kousky hovězího v polévce. Ryby teda jím ,ale prostě kuřecí, vepřový,a jakékoliv maso nez hovězí v malých dávkách nedávám... nevím jak moc je tedy důležité maso v těhotenství a chci aby moje malý mělo v tehu vsechno co by melo mít... Snažím se jíst zeleninu hodně ovoce, těstoviny luštěniny a můj hřích je sladké, většinou perníčky 🤤🙈🙊 to se snažím nahradit mlékem protože je sladke a strašně mi teďka chutná 🤤... Poraďte prosím jak tohle zvládáte pokud to máte stejně popřípadě čím nahradit ...

klokanka31
26. říj 2021

@eellushka Taky jsem nemohla maso ani vidět,a zůstalo mi to i 17 měsíců po porodu...🤔 nijak to na mém těhotenství nezanechalo následky...🙂

eellushka
autor
26. říj 2021

@klokanka31 zajímavé bylo u mě to ,ze v prvních 5 týdnech jsem měla chuť jen na maso... Pak mi zacalo být špatně a od te doby maso už nemůžu ani videt... Snad to tedy nebude mít žádný špatný vliv...

jjasmina
26. říj 2021

@eellushka měla jsem to tak do 8mes, neřešila jsem to, mamka mi tehdy řekla, že čekám holčičku jak vysitou a měla pravdu ❤️🤣

jako_mala_holka
26. říj 2021

Já popravdě na jídlo moc nehleděla, i když jsem měla předem jinou představu, jak budu jist 😄 jenže nejdřív mi bylo strašně zle, takže jsem nejedla snad nic, a pak jsem snědla asi tunu hovězího, nejradši guláš, svíčkovou, tu jsem pak naopak po porodu rok nejedla... Ke konci těhotenství pak jela hodně čína 😄 z ovoce a zeleniny snad jen mandarinky, banán, červenou řepu... Mléko vůbec, to mi dělalo zle ať už zůstalo nebo mě během chvíle opustilo, fuj 😅 osobně jsem jedla to, co jsem prostě snesla, není to jednoduché

eellushka
autor
26. říj 2021

@jjasmina tak ,ze bych taky měla v sobě kočičku ?🤔🤣

barcamoravcova
26. říj 2021

@eellushka mám to teď úplně stejně. Maso, šunku a jakýkoliv produkt z masa nemůžu vůbec ani cítit. Mám daleko větší chuť na sladká jídla ale stejně po většinu dne mi je zle. Jsem v 12 týdnu. Jinak maso nahrazují sýry a mlikem.

maaaadlaaaaa
26. říj 2021

@eellushka Mám pocit, že vegetariáni si musí hlídat vitamín B12 a železo. Ja měla období, kdy jsem třeba měsíc neměla chuť na maso, tak jsem si koupila femibion a byla jsem klidnější, že doplňuji. Na konci těhotenství jsem naopak jedla hovězí nonstop chtě nechtě, protože mi železo chybělo a musela jsem doplňovat v tabletách a to bylo teda peklo.

jjasmina
26. říj 2021

@eellushka kdoví, třeba jo❤️

michaela666
26. říj 2021

Já maso ( až na ryby) nejím vůbec a nahrazuju ho hlavně luštěninami ( cizrna, mungo fazole, černá a červená čočka), tofu, tempeh a různé oříšky, mandle, chia nebo konopné semínko. Špenát, brokolice,... prostě zelená zelenina. Plnotučné mléčné výrobky.
Hned při potvrzení těhotenství jsem hlásila, že bude potřeba pohlídat železo a jiné minerály, protože dlouhodobě nejím maso. Železo mi napsala doktorka až měsíc před porodem, do té doby nebylo potřeba.

klarkablaha
26. říj 2021

jo přijde mi, že jde ted nahradit mnoha způsoby, což je fajn 🙂

klokanka31
26. říj 2021

@eellushka Já mám taky holčičku,takže třeba nesnášenlivost masa = holka 😊

areh
26. říj 2021

@eellushka kvůli bílkovinám si dej párkrát do týdne vajíčka (pokud je sneseš). Jinak, když jíš ryby a luštěniny, tak je to super a pokud to budeš střídat,tak bys měla mít komplexní aminokyseliny 😉

littlebee124
26. říj 2021

@eellushka Byla sem dva roky vegan, takže maso lze nahradit úplně vším, teď v těhotenství poslouchám telo a jsem semivegetarian 🙏🏻 Jednak z luštěnin lze dělat ruzne placicky, ale v obchodu seženete rostlinné plátky, vegan mleté maso, sójové kousky, tofu, tempeh, takže kouknout určitě po tomhle a dělat z toho jídlo jako z masa 🙂

prejeta_zaba
26. říj 2021

Jde o železo a B12, to nahradí tmavá zelenina (řepa, špenát, saláty), luštěniny a ořechy. Jinak, leckdo přežije první měsíce na Coca-Cole a taky se to zvládne. Však to ani nevíš, jestli to bude trvat do konce těhotenství nebo tě to za týden přejde.. Dítě si bere potřebné látky od tebe, spíš pak ty budeš mít nedostatek - můžeš být víc unavená, bledá, náchylnější k nemocem.

gracinka7
26. říj 2021

@eellushka mě strašně vadilo, když jsem to maso cítila při přípravě. Pak jsem ho nemohla sníst. Ale třeba v restauraci, kde jsem ho dostala až pod nos hotové, sníst jsem ho mohla. Zkus to.

chumlee71
26. říj 2021

@eellushka dvě těhotenství ,celých 9 měsíců bez masa a děti v pohodě. Ničím jsem nenahrazovala.

chumlee71
26. říj 2021

@klokanka31 nn nesnášela jsem maso 2x a oba kluci 😄

michelle_01
26. říj 2021

Ja nemohla maso videt ani treba v TV, hned se mi delalo zle 🤣 Je teda fakt, ze i pred tehotenstvim jsem byla vegetarian, ale ty stavy v tehotenstvi staly za to. Jen z obrazku na zvraceni 🙈 Jo a je to kluk 🙂

cilkat
27. říj 2021

Já věřím, že si tělo v tom těhotenství řekne. Mezi 8 a 16 tt jsem byla na suchejch těstovinách, rohlíku a litrech mléka, kefíru a tvarohu. Po všem ostatním mi bylo blbě. Pak ve druhým to celkem šlo, i když litr mlíka denně zůstal nutností... A na začátku třetího přišlo období sádla a tucnyho masa...
Prostě pokud je to pár týdnů, kdy ti něco smrdí,tak to neřeš 😉 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru