Anémie. Jaké jsou příznaky?

kikisa311
27. lis 2022

Chci se zeptat jaké sou příznaky anémie? Může se objevit i bolest svalů na nohou? A které patří už mezi příznaky těžké anémie? Děkuji

kikisa311
autor
27. lis 2022

@uzivatelkapetra Hmm super díky. To sem samozřejmě četla. Měla sem na mysli spíše osobní zkušenosti. A nee zkušenosti googlu;⁠-⁠)

uzivatelkapetra
27. lis 2022

@kikisa311 no dá se vyčíst, že bolest svalů se k anémii neváže, ale třeba hořčík by stál za zvážení

kikisa311
autor
27. lis 2022

@uzivatelkapetra děkuji. Ten sem si pořídila před týdnem. Tak uvidíme...

kikisa311
autor
27. lis 2022

@uzivatelkapetra jinak tedy u mě hlavně únava, s m tam bolesti hlavy, padání vlasů, a zimomřivost, studené končetiny..

handulkak
27. lis 2022

@kikisa311 já mám třeba hrozne studené všechny akralni části tela, padají mi vlasy, bolí mě hlava, únava, ale bolesti svalu nemam.

kikisa311
autor
27. lis 2022

@handulkak jj tak to máme stejné. No ono ty bolesti nohou a svalů můžou být i od zad.

kikisa311
autor
27. lis 2022

@handulkak a máš nějaké železo v tabletách?

handulkak
27. lis 2022

@kikisa311 Jj. Měla jsem už snad všechny druhy. Teď mám už delsi dobu maltofer. Za mě nejlepší.

kikisa311
autor
27. lis 2022

@handulkak maltofer užívala tedy dvouměsíční dcerka. A pomohl. Já sem v těhotenství brala sorbifer ale vůbec mi nedělal dobře. Po porodu už železo bylo v normě tak sme tablety vysadily. Nyní skoro 3 roky od porodu a cítím se hrozně unavená, ta hlava pobolívá, vlasy šíleně padají. Musím si to železo zase nechat zkontrolovat