Bodla mě vosa a nic nepomáhá. Nějaké rady?

katerinanell
6. zář 2023

Zdravím. Dokázal by někdo poradit? Ráno mě bodla vosa do dlaně. Celá dlaň mi natekla a nemohla jsem moc hýbat prsty. Dlaň jsem okamžitě namočila do studené vody a udělala jsem si octový zábal. Už dlaň nateklou nemám a už i prsty mohu hýbat normálně. Ale dlaň mě pořád bolí ( bodavá bolest a svědění zároveň) a bolí mě i prsty ( slabší tupá bolest ). Odpoledne jsem zkoušela cibuli i různé chladivé gely ale bolest pořád trvá. Nemá někdo nějaké rady co by mohlo pomoct? Mám doma 9 měsíční dceru a bojím se jí vzít abych jí třeba nepustila. Alergická bych být neměla. V minulosti už mě bodla vosa několikrát ale nikdy mi nic nebylo a bolest byla za chvíli pryč. Za případné tipy , rady nebo i zkušenosti moc děkuji

petulkadodo
6. zář 2023

@katerinanell vzít si zyrtec nebo něco na alergii a na bolest paralen nebo ibalgin.

lv
6. zář 2023

Cokoliv na alergii, Claritine, Zodac, Dithiaden, Fenistil..

drep
6. zář 2023

Ledovat, elevovat, antihistaminika, event. Ibuprofen

konidana
6. zář 2023

Od vosy bezne boli stipanec 2 dny az tyden. Zejmena kdyz kousne po delsi dobe, po roce nebo po vic. Kdyz mne pak kousla treba za mesic tak to bylo mnohem lepsi

sorboni30
6. zář 2023

@katerinanell vzít si Zodac, natřít místo fenistil krémem..

elsy3
7. zář 2023

@katerinanell Taky radim léky na alergii, při zhoršení otoku doktor. Mne stipla před par lety vosa do prstu na ruce, během dne otekla celá dlaň, bolela mě celá ruka a po par dnech i na hrudi. Nakonec jsem skončila na pohotovosti, otok nesplaskl a musela sem dostat injekci + brát zvýšené množství léku proti alergii.

katerinanell
autor
12. zář 2023

Zdravím. Všem moc děkuji. Byla to alergická reakce. Nikdy mi nic nebylo ale prý záleží i na tom kde ta vosa seděla před tím než mě píchla apod. Na Vaše rady jsem si vzala Zodac a mazala jsem Fenistilem a už je to zase dobré. 😇