Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Co mě štíplo?

nikoulinka
21. črc 2021

Holky, dotaz. Jsem teď na zahradě, tak nevím, zda letět někam nebo ne. Něco mě štíplo do nártu. Absolutně netuším co. Nic jsem neviděla ani necitila. Takže nedokážu specifikovat. Jen mě začala tlačit bota (cukle) a začal mě štípat celý nárt. Sundala jsem fuseklu a tam toto. Noha oteklá až do malíčku, a cítím, že to jde do dalšího prstu. Na dotek je nárt horký. Při přiblížení jdou vidět malé tři tečky. Zkoušela jsem před hodinkou ledovat a chvíli byla úleva. Ale opět "najíždí" pálení a pocit, že mi ten nárt snad praskne. Nejsem alergická na žádná štípnutí. Mám teď po těle i komáři Štípance a úplně ok. Normálni malé "pupínky". Tak nevím, zda třeba jen nějak infikovaný komár? Nebo zda jet na pohotovost raději.

amazonkajanik
28. črc 2021

@nikoulinka no ty kráso. Ale tohle měla mamka od vosy. Lezla jí pod nohavicí,tak plácla a bylo to. V noze pak díra jako blázen, přesně jak popisuješ, rozklad tkáně. Atb měla snad 14dní. Děda kdysi po útoku taktéž, babička mu vyskrabavala hnis lžičkou 🤢a mazala domácí mesickovou mastí

nikoulinka
autor
28. črc 2021

@lv
@novamamina
Mudr na to koukala a mast hned zavrhla, že toto už nepomůže. Nasadila mi ATB (amoksislav 1g), k tomu jsem nafasovala ještě nějaké jedny prášky a framykoin. Musí se to do pátku zlepšit. Jak se to do pátku nezlepší, mám okamžitě přijít. Sama říkala, že letošní rok je to hrůza. Že za posledních 14 dní tam měla 5 pacientů s reakci po kousnutí hmyzem. Letos údajně řàdí hodně infikovaného hmyzu no. Čekám do pátku jak na trní. Snad to bude ok.

nikoulinka
autor
28. črc 2021

@amazonkajanik ty jo, babička musela mít hodně dobrý žaludek a děda teda hodně vysoký práh bolesti 😅 mě natahuje, když si ty rány musím teď mazat. Je mi to jednak hodně nepříjemné, a druhak mi to vůbec nedělá dobře no.

amazonkajanik
28. črc 2021

@nikoulinka oba vojáci, resp děda pplk v záloze a babička vystudovala dustojnickou, ale hned po škole otěhotněla,takže oba žádná másla oproti dnešní generaci. Ale my to máme nějak v rodině, páč mě by tohle nevadilo, jen by mě sr.lo, že mě nějaká taková "blbost" omezuje . Dědu dodnes pamatuji, jaké mu zůstaly díry v těle. A mimochodem, ten měsíček fakt pomáhá. Kdysi ho používali lidé na ošetření bolaku po moru.
Ale jsem třeba srab na šití, raději si rány ošetřuji sama a že jsem mohla mít na sobě už cca 40stehů ...

nikoulinka
autor
28. črc 2021

@amazonkajanik ty jo, tak to smekam před tebou. Mě zase nedělá problém ošetřovat druhé. Už jsem dělala i první pomoc u otevřené zlomeniny. Úplně bez problémů. Ale jakmile to je neco na mém těle, tak mě hned poleva pot a zvedá se mi kufr no 😅

amazonkajanik
28. črc 2021

@nikoulinka u druhých mi taky neva, dokud po mě nikdo nechce,abych pichala jehlu. Chlap mě hecuje do kurzu, kde bych měla právě ovládat i aplikaci medikamentu pomocí stříkačky a to se mi příčí, jinak bych šla z fleku ...a úplně nejlépe si udělat zdravku dálkově 🙄 ale zastavit u nehody, kde leje krev po litrech, v pohodě. Mám za sebou 2 asistence u nehody a jeden epilepticky záchvat a jednoho těžce zraněného opilce s otevřenou ranou na hlavě ...

nikoulinka
autor
28. črc 2021

@amazonkajanik ty jo, ty jsi hustá normálně (myšleno v dobrém) 😅 Víc takových lidí jako ty 🙂 jak vidím, kolem sebe, co se všude (ne)děje, tak je to hodně smutné no.

amazonkajanik
28. črc 2021

@nikoulinka já to beru, jako že to tak má být a klobouk dolů dávám před svým chlapem (záchranář) a otcem (profi hasič,3rokem v důchodu).

novamamina
29. črc 2021

@nikoulinka Tak dej v pátek vědět jak to vypadá. Přítel měl před pár týdny atb na borelku. A taky vůbec nevíme kde k ní přišel. Asi je toho letos fakt hodně..

novamamina
29. črc 2021

@amazonkajanik hasiči jsou dle mého úplně největší borci. Před těmi klobouk dolů

nikoulinka
autor
29. črc 2021

@novamamina no, ATB na borelku jsem měla v květnu že... A teď toto. Jako žádná sranda letos.

novamamina
29. črc 2021

@nikoulinka Být tebou už bych se stříkala při pobytu venku nějakým antihmyzím repelentem 😀

nikoulinka
autor
29. črc 2021

@novamamina 😅😅😅 já mám, namíchaný od známého. Každý rok. 12 let jsem neměla už ani klíště, a výjimečně štípnutí od komára. Letos ale mám snad už všechno 😅

amazonkajanik
29. črc 2021

@novamamina a stejně se najdou idioti,co do nich prudí, že proč si stěžují na plat,atd. Táta do toho dělal a dělá SDH, takže kolikrát měl výjezd ve svém volnu. Takže 24 služba,za den x bouraček a pak v noci výjezd na požár lesa,druhý den dohašovací práce ...

novamamina
29. črc 2021

@nikoulinka Ježiš 😀, ty jim nějak chutnáš letos teda. Asi to bude chtít nějaký alkohol i zevnitř
@amazonkajanik No, já tohle nechápu. Hasiči by měli mít platy nejvyšší

nikoulinka
autor
29. črc 2021

@novamamina no, letos toho ke fakt až až jako. Snad mám zase na pár let vybráno 😅😂

luu25
30. črc 2021

@nikoulinka ježíš! drž se to je hrůza :(