Cysta Bartholiniho žlázy, byly jste na operaci?

dagmarj
7. bře 2015

ahoj holky, zakládám, protože jsem už zoufalá. už u porodu 2.syna- už rok, jsem měla cystu ucpanou ale malou a nezlobila. ted byla schopna se naplnit za tyden a ještě se vytvořil zánět. volala jsem dr a ten že mi to v pondeli rozřizne ale zrovna včera jsem to dostala a už to bolelo tak, že sem nemohla chodit, stat ani sedět. jen v leže to bylo v klidu. nakonec sem to ve vaně nahřála a propíchla sama, vytekla bílá tekutina a okamžitě se mi ulevilo. v po jdu pro atb a dr to chce vidět. jelikož se mi to pořád vraci a je to čím dál horší asi fakt budu muset na operaci. byla jste na tom některá? jak to probíhá.. a nešetřete mě, chci opravdu vědět do čeho jdu. díky.

desencanto
20. čer 2015

@annama ne ne jako při gynekologické prohlídce na koze. Bylo to nepříjemné ale ta úleva...

annama
20. čer 2015

@desencanto no tak přesně toto mi dělali několik let před tím než jsem šla na operaci pod narkózou. Takže se mi to po několika letech vrátilo ☹ a teď s tím mám problémy zase :'(

annama
20. čer 2015

@desencanto na stejném zákroku jsem byla v roce 2008 v roce 2013 na operaci a teď asi rok už ji tam zase cítím 😖

desencanto
20. čer 2015

@annama aha.. Takže nemám vyhráno.. Může se kdykoliv objevit znovu.. To není povzbudivé 🙂 dr mi řekla že to může být i chlapem, když není pořádně umyty, zanese nečistotu při sexu do žlázy a je to

dagmarj
autor
20. čer 2015

@desencanto Ježíš no fuj teda. To mi dr nikdy nerekl z čeho to je. Já doufám, že mi to v ten ct odstraní, chci mít už pokoj. Ve středu jdu ještě na kontrolu k dr a pak vám dam vědět.

dagmarj
autor
20. čer 2015

@annama tak trvej na odstranění celé žlázy a pokud by to neudělali u vás, šla bych jinam. Je to otrava, to chlapi ani neznají.

buka39
20. čer 2015

Tak se taky přidávám se zkušeností.... Natekla, sama se vypustila a tak několikrát... Jednou mi ji Dr. říznul, vypláchl, zadrénoval- do pěti minut drén vypadl. Do týdne se opět naplnila,tak mi poslal na odstranění. Vyřízli mi celou žlázu při jednom výkonu, že když není zanícená a asi ani nikdy nebyla- tak bez kamínku. Výkon i s uspáním 15 minut a kdybych neměla modřinu přes celou "spodek", tak jsem šla druhej den domů.( Modřině jsem asi pomohla sama, protože v tom baráku pracuju a nebavilo mi ležet, tak jsem si vždycky vyběhla tři patra na drb a víc seděla než ležela). Tak jsem šla až třetí den. Cítila jsem to ještě týden-škubalo to v řezu. Pak mi Dr. na kontrole doporučil na oplachy 1-2x denně Rosalgin-ten myslím pomohl hodně. Jsem rok a půl po výkonu a mám klid. Sexovat jsme začali po čtyřech týdnech.

buka39
20. čer 2015

@desencanto To mi teda Dr. neřekl, jen že je to celkem nepotřebná věc, která se prostě některým ženským ucpává... 😀 A že po odstranění jedný strany se ti klidně může ucpat strana druhá 😝

dagmarj
autor
20. čer 2015

@buka39 díky za zkušenost. Taky ji nemám zanícenou. A bolelo té to po výkonu hodně?

desencanto
20. čer 2015

@buka39 mi řekla dr že to je žláza která zvlhčuje poševní vchod třeba při styku..

buka39
20. čer 2015

@dagmarj Já jsem teda bolestínská, ale Paralen a Ibalgin a dobrý 🙂 Střídala jsem to po čtyřech hodinách.

buka39
20. čer 2015

@desencanto No to sice jo, ale prej je to tak 10% toho zvlhčení. A já bych teda neřekla, že by to po odstranění bylo nějak znát.

katkaph
20. čer 2015

@annama
@dagmarj
U me to zatim porad pretrvava, takze s tou opraci už tak nejak pocitam najisto.
Jen jsem trosku nesva, nevim co cekat, zatim jsem na zadnou operaci nemusela

dagmarj
autor
20. čer 2015

@katkaph jo tak to máme stejný ale už se zacinam těšit až bude venku.

katkaph
20. čer 2015

@dagmarj
Ani se nedivim, jen jsem cekala, ze tu nekdo napise, jak takovy zakrok presne probiha, myslim jako co me (nas) ceka v nemocnici... 😒

buka39
20. čer 2015

@katkaph Popsala jsem kousek výš, jak to bylo u mě, ale někde na začátku někdo psal, že byl na dvou zákrocích- zavedli kamínek a za 48h vyndali žlázu. U mě to fakt byla jen jedna operace, vyndali celou žlázu a mám klid. Jo a na sále, než mi uspali, mě ještě rozesmívali, mám asi dobrej dojezd narkózy, chechtala jsem se ještě po zákroku jak pako🙂

dagmarj
autor
20. čer 2015

@katkaph no dr rikal, že to má hodně ženských. Takže uvidíme. Ale diskuzí jsem zakládala dávno a moc reakcí nebylo až do ted. Jsem za to rada, protoze o tu svoji chuderu mám strach.

katkaph
20. čer 2015

@buka39
To jsem cetla, jen mi to prislo takove stroehe 😉

Asi se ti budu zdat divna, ale budu fakt klidnejsi, kdz budu vedet, do ceho jdu 🙂

Je pravda, ze pred operaci ensmis 8 hodin jist ani pit? A na operacnim sale budu uplně naha?

dagmarj
autor
20. čer 2015

@buka39 no té narkozy se taky bojím. Abych jim neřekla třeba něco co mě bude mrzet. 😀

dagmarj
autor
20. čer 2015

@katkaph já vím jen že nemám od půlnoci nic jíst a pít. Úplně nahá asi ne, u nás se to dělá na salku na odd.

katkaph
20. čer 2015

@dagmarj
No a proto bych radeji, kdyby to nektera, co jiz operaci prodelal, popsala.

Ja se narkozy nebojim, ale to mluveni se spani, me zacina taky trapit. Normalne jsi mi nasadila brouka do hlavy 🙂

buka39
20. čer 2015

@katkaph Na příjem jsem šla den před, odpo přišel anesteziolog a popsal mi uspání 😀 No na sál jsem šla druhej den jako poslední v programu, oni totiž preventivně dávají tyhle diagnózy po ostatních, kdyby tam přeci jen zánět byl- tak ať se "neznečistí" sál- ten den tam bylo dost operací, tak to bylo asi ve 14h, původně jsem měla jít kolem 11:30, ale se jim protáhla nějaká operace přede mnou (a oběd? 😀 ), kdyby to prej tušili, tak by mi dali snídani. Dostala jsem premedikaci (oblbovačku), ale jen tabletu - žádná injekce, po ní jsem normálka na tři hodiny vytuhla, ale já tak reaguju i na léky na alergii. Na sále se mi všichni představili, zavedli mi kanylu (jo byla jsem total nahá, ale přikrytá, operovali mi na normál gynekologický koze, zakrytá nahoře celou dobu rouškou a dole mi odkryl až doktor, když jsem byla uspaná), než mi uspali, řekli, ať myslím na něco hezkýho, prej se s tím probudíš. Probrala jsem se za 30minut na pokoji vysmátá. Sestra mi dala led, změřila tlak a prej, jestli vím, že už mi tlak měřila před 15min, no nevěděla jsem to. Ani ne za hodinu jsem se mohla napít a večeři mi už normálně dali. Tlak mi chodili měřit asi po hodině, před šestou večer už jsem šla sama na záchod a do sprchy. Ale kolem půlnoci jsem škemrala o Ibalgin, lupla jsem dva a spala až do rána. Druhej den už jsem courala po nemocnici, akorát teda ta modřina- jsem byla fialová ještě skoro dva týdny- a Paralen a Ibalgin jsem baštila asi tři dny dost pravidelně, ale já fakt neležela. Na operaci jsem byla v úterý a další po jsem šla do práce. Ten Rosalgin na oplachy byl fakt dobrej. 🙂

buka39
20. čer 2015

@katkaph
@dagmarj
Jestli jsem jim něco za těch 15minut stihla říct, nevím, ale oni mi rozesmáli, tak jsem se asi jen chechtala, teda ať nekecám, prej jsem pak na pokoji seděla nahá v posteli a strašně se smála, ale to mi řekla sestra, proto mi prej nechali tu ohrádku. Ale pak už jsem byla úplně probraná. Oni totiž do tý kanyly na sále hned dali nějaký uspávadlo a pak dávaj masku na obličej s dalším uspávadlem, aby ti toho nemuseli dát tolik a brzy si se probrala, Si jen pamatuju, jak to dali do tý žíly, pak šla ta maska k obličeji a prej- počítám do deseti- pamatuju si, jak řekl 1,2,3 a pak jsem byla zpátky na pokoji. 😀

annama
20. čer 2015

@desencanto no povzbudivé to moc není vím ☹ to, že to může být chlapem slyším také poprvé. Ano je to vlastně žláza pohlavního vzrušení, která zvlhčuje, ale když ji odstraní nemělo by se tak moc nic dít. Mudr mi řekl, že jí stejně už nemám funkční, když mi takhle už zlobí.
@dagmarj na odstranění celé jsem trvala bohužel až až teď zjišťuji, že mi asi vzali jen tu cystu a jsem pěkně naštvaná. Mudr mi taky říkal, že to má hodně ženských. Já taky hledala všude diskuze a až nedávno jsem narazila holky na vás a jsem moc ráda, že si o tom můžeme pokecat. Díky

dagmarj
autor
20. čer 2015

@katkaph tak počkej do ČT a nápisů sem hned jak budu moct 🙂

katkaph
20. čer 2015

@buka39
diky za prispevek, presne tohel jsem myslela.

To znamena, ze rano dostanu leky na uklidneni. Az se uvolní operační sál, prijde za mnou sestra a odvede me na operační sál, tam se vysleknu do naha, lehnu si na stul, přikryjou me dekou a pomoci injekce a masky me uspi.

Potom probuzeni z narkozy a prevezou me na pooperacni. Jo? A na pooperačním budu taky nahá? Nebo už v pyžamu?

katkaph
20. čer 2015

@dagmarj
Jasne napis, budu moc rada! 🙂

dagmarj
autor
20. čer 2015

@buka39 kocko já jdu jen na malej salek na odd kde dělají i interrupce a narkóza jen do žíly, žádná maska.

annama
20. čer 2015

@buka39 modřinu přez celý spodek jsem měla taky. Jak píši myslela jsem si, že mi odstranili celou ale ono ne. Přečti si.moje příspěvky píši tam toho víc 😉 Mě v tom taky potom škubalo a sex jsme měli taky asi po 4 týdnech. Jakmile jsem se vzrušila začalo mi v tom škubat, ale uklidnilo se to. Taky mi říkali co tobě, že se může ucpat i ta druhá.
@katkaph četla jsi moje příspěvky? Taky to tam popisuji.

buka39
20. čer 2015

@katkaph Jj, mě tu tabletu dali hned ráno, asi za 15minut po spolknutí už jsem byla vláčná, tak jsem raděj lehla, no a usnula fakt na tři hodiny. Odpo přišla sestra se sanitářem, že už jedem, ať se svléknu, jela jsem teda nahá s čepicí na hlavě, ale na svojí posteli pod peřinou a u nás jen projedeš oddělení a jsi na sále. Tam mi sestra podržela hadr- teda roušku, aby na mě nebylo vidět a já si přelezla na kozu a přikryla mě, nohy nahoře, ale ta rouška mi šla mezi nohama až kus pod to lehátko. Uspávači a operační přišli, až když už jsem ležela, byla tam sestra z anesteziologie- ta zavedla kanylu, pak přišla instrumentářka s doktorem z anesteziologie a gynekologem. Ale jak jsem se se svými 80kg dostala zpátky na postel nevím, já byla úplně kožená, asi mi toho dali dost. 😀 Na pooperačním jsem nebyla. Dali mi rovnou zpátky na pokoj.