Cysty na vaječníku a Depo-Provera

lucisuska
17. zář 2018

Injekční antikoncepce Depo-Provera... Máte prosím aktuální zkušenosti?
Zařekla jsem se, že hormonální antikoncepci už nikdy nechci brát (brala jsem 2004 - 2009 prášky). Po druhém porodu (září 2017), od té doby, co mi naskočila MS (únor 2018), řeším každý druhý měsíc na levém vaječníku prasklou cystu, která neskutečně bolí, za cca 2-3 dny bolest přestane. Tu bolest bych přirovnala tak konci 1.doby porodní... V květnu mi gynekoložka doporučila brát vitamíny pro těhotné, kde jsou vitaminy skupiny B, které prý brání tvoření cyst. Já jsem je brala měsíc a opravdu v červenci jsem ty problémy neměla, ale brát několik let vitaminy pro těhotné asi není řešení, když je mi třicet a do přechodu doufám daleko.
Minulou středu mi praskla znovu cysta a ukrutná bolest. Doktorka mi řekla, že pokud nepřestane, mám dojít. Díky práškům ta bolest přešla, ale od včerejška mě při každém pohybu strašně bolí v podbříšku, vlastně jen ležím, nejsem schopná se postarat o děti (3,5 a 1 rok). Odpoledne jsem šla k dr. a podle utz mi cysta prokrvácela, je za dělohou a už by to bolet nemělo. Když mě začala vyšetřovat, tak jsem se začala svíjet bolestí. Zítra mám přijít na odběry (byla jsem poslední pacientka, proto mi je nemohla nabrat rovnou, v laboratoři bylo zavřené) a znovu na sono. Pokud se to zhorší, tak rovnou do nemocnice. A od včerejška dopoledne mám horečky.
Dr. mi řekla, že by mi doporučila antikoncepci. Já jsem jí řekla, že jsem s ní chtěla probrat tělísko nebo nitroděložní kuličku. Řekla, že to je podle ní ta nejlepší antikoncepce, ale jestli se chci zbavit těch cyst, tak prý by mi doporučila HA - tělísko, prý po císaři (2.porod), může někdy dělat problémy nebo injekce Depo-Provera. Ty jsou pro mě prý z jejího pohledu nejvhodnější. Prášky prý pro mě nejsou moc vhodné (jsem silná). Sama mi řekla, že si to mám nastudovat na internetu a ještě to probereme. Jaké máte prosím zkušenosti? Já bych nejraději udělala opravdu cokoliv, aby cysty navždy zmizely. Třetí miminko neplánujeme. Hlavně mi prosím nedoporučujte vložky TianDe, ty už mi doporučila kamarádka, takže o nich vím. 🙂
Moc děkuji.

ankaa25
13. lis 2021

ahoj ja měla tu depo povery 3 roky jsem ji brala ... hruza uz nikdy vic spatna ms cikly vse spatny ... cysti to mela jsem taky a odti doby co ji neberu tu ha nemam problemy nic ms normalni presne ten den cysti nemam už .. s pamatuji jak jsem mela cystu takova bolest ježiši .. akurat se snazime o dite ale nejak to nejde ..🙂 ja kdyz nela cystu šla jsem na vyvolacku dala mi a hnedka praskla jednou az dve jsem měla cysti jedna praskla druha ne a taky furt na levem jsem mela ty cysti