Hemeroidy a anální fisura před, v i po těhotenství

bajule
28. srp 2014

Ahoj maminky i ty nastávající.
Jelikož jsem nenašla žádné téma, které by se týkalo hemeroidů, anální fisury a problému ohledně konečníku, ráda bych založila tuto diskuzi.
Pro osvětlení proč?
Je mi 26 let a již od svého útlého dětství trpím hemeroidy, od asi 7 let, mám jeden vnější a vnitřní o kterých jsem do prvního těhotenství ani nevěděla, nyní mají 4. stupeň - ten nejvyšší... Jenže těhu mi dalo co proto. Vnějších mám tolik, že už nejdou ani spočítat. Při porodu mi jich vylezlo hodně a už se nevrátily zpět. Aby toho nebylo málo, popraskal mi svěrač a vytvořili se mi anální trhliny - fisury. Mám celkem tři a dvě jsou již chronické. Bolesti, které fisury obnáší jsou tak veliké, že pokaždé lezu po zdi. Vyzkoušela jsem již první poslední a pořád se mi nedaří, aby se vše zhojilo a nebolelo to.
Rádi bychom druhé dítě a já nejsem ještě ani těhotná a už se mi orosí čelo pokaždé, když si představím co mě čeká a že to nebude tak jednoduché jako teď, že si prostě vezmu prášek na bolest a ošetřím to mastí a čípky s lidokainem... Můj další strašák je anální fistula, píštěl, vřed. Ten nemám, ale bojím se toho jako čert kříže!!!
Přítel mi řekl, že raději žádné dítě nechce, než aby to bylo na úkor mého zdraví... Já ale druhé dítko moc chci, nechci jedináčka... Tiše se modlím, aby mi lékaři doporučili císařský řez, abych si nevytlačila i tenký střevo a nepopraskal mi svěrač tak, že skončím na umělém vývodu, nebo na operaci, která obnáší veliké bolesti do konce života ☹
Hledám ty, které májí stejné problémy a dokáží o tom hovořit a ty které chtějí poradit co s tím, tak ráda pomůžu 🙂 Přidejte se a pojďte si pohovořit o tom, o čem se jen tak nechce hovořit!!!

opifka
29. říj 2014

@bajule

Tak to budete asi těch 20% 😀
Pročítám diskuze, lékařské weby a píší úspěšnost kolem 80%, takže to nějaký smysl bude mít. Koneckonců každému zabírá něco jinýho a já chci zkusit alternativu, než se hnát hned na sál 🙂

@missuulle
Zkusila bych víc možností, než jen jednu, třeba ta dubovka je dobrá, ale ještě bych to léčení nehrotila, protože ten pravý tlak teprve přijde 😀

bajule
autor
29. říj 2014

@opifka Ona ta kryalizace není nic hrozného a je to lepší než utrácet tisíce za dilatan a léky... Ale máš pravdu, že jsem se snažila řešit to všemožně jinak, než chirurgicky... Proto raději varuji předem, protože pak to fakt bolí...

katrinsob
15. lis 2014

Ahoj holky, @janapavlik @bajule @opifka .. chtěla jsem se zeptat, když se odhodlám navštívit proktologa, jaké vyšetření mě čeká, co všechno to obnáší? Díky

bajule
autor
15. lis 2014

@katrinsob Ahojky, no asi víš kam ti bude koukat, takže u mě to chtělo strašně moc odvahy... Sáhne si do tebe prstem a vyšetří tě anoskopem, něco jako u gynekologa, řekla bych. Pokud buse podezdření na jiný problém, pošle tě na kolonoskopii, ale na tý já nebyla...

opifka
17. lis 2014

@katrinsob
Mě prohlížel jen prstem, na anoskop jsem ani nešla 😀

janapavlik
17. lis 2014

@katrinsob vyšetření u proktologa trvá pár minut, nic to není. Lehneš si na bok, vystrčíš zadek, dr. tam dá takovou trubičku a podívá se tam. Kolonoskopie je více do hloubky, do střev, která se nafukují a je to nepříjemné. Já jsem byla na anoskopii před 14 dny a obavy z vyšetření byly úplně zbytečné. Nejhorší je se odhodlat, jak už tam půjdeš, tak ti to ani nepřijde a když jsem viděla, kolik na to vyšetření chodí lidí, tak ze mě všechny obavy spadly. Příští týden mě čeká operace, tak doufám, že to proběhne dobře 😉

katrinsob
17. lis 2014

@janapavlik to odhodlání je u mě na tom to nejhorší.. Budu ti držet palce!

katrinsob
17. lis 2014

@bajule @opifka @janapavlik dekuji vam.. Jen jsem potrebovala vedet, ze to nic hrozneho neni. Ono to ve finale je stejne tak, ze se clovek boji uplne zbytecne.. Preji mnoho zdravi

bajule
autor
17. lis 2014

@janapavlik
@katrinsob No já třeba musela na všechny čtyři, vyšpulit zadek.... Ale všude jinde jen na bok ☹

janapavlik
17. lis 2014

@bajule já na všechny čtyři jen na vyšetření prstem, ale pak na té anoskopii na bok a to bylo teda mnohem méně potupnější 😔 Za týden jdu na operaci, už mám z toho bobky 😖

bajule
autor
17. lis 2014

@janapavlik Držím ti moc palečky a pak nám napiš, jak si dopadla! Po mě to chtěl jenom ten proktolog, jinak potom, co jsem se na něj vykašlala, tak už vždy jen na bok a je to jak píšeš, není to tak potupný...
Jinak chápu jak ti je, já měla bobky maximální, dej si čokoládu 😀

janapavlik
17. lis 2014

@bajule čokoládu jsem před chvílí dojedla 😀 Pak určitě napíšu, jak jsem dopadla, teda jestli se proberu z narkózy 😀

opifka
17. lis 2014

Taky jsem musela na čtyři a přišla jsem si jak magor 😀 Ale sestra s doktorem to brali profesionálně a úplně v pohodě 😀

Hele a dodržujete po té operaci nějakou dietu nebo jste změnily jídelníček? Pročítala jsem snad milion diskuzí na toto téma a vesměs, krom operace, bylo řešení změna stravy.

bajule
autor
18. lis 2014

@opifka Proč dietu? Já se jen snažím vyhnout bílému pečivu a všemu co je z bílé pšeničné mouky, to údajně vůbec zadečku nedělá dobře.. No a důležitý je pořád se snažit mít měkkou stolici, hlavně nemít zácpu, takže já beru laktulosu, jenže je to za trest, protože jsem po ní nafouklá jak balón a ani prášky na nadýmání absolutně nezabírají. Hodně pít... Jenže u mě to jde ouze v případě, že vím, že budu doma a nikam se nechystáme, protože pak jsem jak čůrající panenka 😀 😀 😀
Záleží, v jakém to máš stadiu, mě už by nepomohlo vůbec nic, jen ta operace a musím říct, že to je tři týdny po operaci a já jsem šťastný člověk a hlavně bez bolestí 🙂

bajule
autor
18. lis 2014

@opifka Zkus ty dilatace, mě nepomohly, ale tobě mohou. A hlavně pokud nejsi masochistka, tak posečkej s druhým mimi, protože ty bolesti jsou pekelný a bez čehokoliv na bolest to je záhul...

opifka
18. lis 2014

@bajule
Já jsem to napsala blbě, dietu jsem nemyslela jako takovou tu klasickou, ale spíš změnu jídelníčku. Snažím se už druhý týden jíst denně syrovou zeleninu a ovoce a musím říct, že dobrý 🙂
Pečivo jsem taky omezila, jen občas si dám třeba toast (tomu neodolám), ale třeba kafe vypustit nedokážu 😀

U mě se zácpa objevila právě po porodu, co jsem začala kojit. Teď už kojení není primární, protože malý dostává příkrmy a myslím si, že to zlepšilo právě i díky tomu. Druhé bude (prej) za dva roky, slíbil táta, tak uvidíme. Teď už vím, jak na to a co dělat, když se zácpa náhodou dostaví 🙂

monnn
23. bře 2015

@bajule sice už je to trošku delší doba od posledního příspěvku,ale zkusím,tedy nikdy jsem na hemeroidy nikterak netrpěla,tedy konečník trošku vylézá,ale vše bez bolesti a jiných nepříjemností až tedy do dnešního rána,bolest jako bych tam měla žiletky,zkusila jsem tu laktulosu a mast z dubové kůry,prosím tě jak dlouho můžou být při stolici ty blbý bolesti,jsem těhotná tak mám navíc strach abych nějak neublížila i prckovi,vím,že je to nepravděpodobné,ale ráno jsem fakt myslela,že..... 😢 můžu tě poprosit o radu,jakoukoliv,děkuji !!! 😉

bajule
autor
25. bře 2015

@monnn Ahoj. No jsou dvě možnosti, proč tě to bolí, buďto tě bolí hemeroid, do kterého se nalila krev a nebo ti praskl svěrač. Jestli tě to už nebolí a tekla ti krev, tak to byl nejspíš hem. který praskl a pokud krev neteče, tak to je možná trhlinka. Ty bolesti mohou trvat klidně i do porodu, ale taky nemusí, může tě to přejít třeba po dvou třech dnech. Já měla bolesti před operaci 24hod. denně a asi 3-4 týdny v kuse.
Co hlavně nezanedbávej, je hygiena, po každé stolici poctivě omýt dětským mýdlem, otřít do sucha a namazat. Doporučuji Hema-gel, PreparacionH, Healer-gel, malá žlutá mast - ty můžou bez problémů těhotné. Potom mi lékař - gynekolog potvrdil, že bez problémů mohu užívat i jiné masti jako je Dobexil, Proctoglyvenol, Doxiproct. Faktu mi bylo mým proktologem nedoporučeno jak v čípkách, tak v masti, už to prý není to co dřív a já měla pocit, že mě to sežere zadek... Mě osobně nejvíc pomáhali čípky Hemagel a Dobexil, mast mi vyhovovala PreparacionH, ale každý je jiný a musíš zjistit, co ti bude vyhovovat nejvíc. Mast z dubové kůry je dobrá, ale tak na počínající problémy, spíš jako prevence. Stejně tak nedoporučuji chladit, protože pokud máš trhlinu, tak na to je to to nejhorší co můžeš udělat... Svěrač se ti dostane do křeče a pak už je to na operaci... Píši svou zkušenost, třeba má někdo jiný jiný názor, ale já si s tím užila opravdu peklo a opravdu rozmýšlím druhé těhu, abych tady nelezla 9 měsíců po zdi v bolestech... Jo a změkčovat stolici! Bašti švestky, jedno v jakém stavu, sušené, kompot, čerstvé, vláknina je dobrá věc, ale stolici, mě osobně to moc nezměkčuje. Takže nejlepší je dušená zelenina s máslem, to pak jde jak po másle 😀 Výborný je i olej z lněného semínka, ale je to na poblití 😀 Laktuloza je dobrá, ale já jsem po ní jak balon a to aby pak byl člověk pořád doma, protože to chce ven ty plyny 😀 Mě v těhu projímalo mlíko 😉 Jestli máš ještě nějaký dotaz, klidně napiš, opravdu mám vyzkoušené první poslední 😀

monnn
25. bře 2015

@bajule děkuji za vyčerpávající odpověď,už je to mnohem lepší mažu a snažím se i o to jídlo ,jj švestky i když mě též moc nepomáhají,ještě vyzkouším i tu dušenou zeleninu,ale dušenou já zrovna nee ☹ ještě jednou moc děkuji a přeji hodně štěstí ať tě to už neobtěžuje,já si to vyzkoušela "jen" jeden den,ale myslela jsem že fakt ......je to hnus nad hnus 😠 😠
Právě na tebe jsem v tomhle spoléhala,jelikož jsi si jich užila až neskutečně ☹ ,máš můj obdiv 😕

bajule
autor
26. bře 2015

@monnn Užila jsem si dost no ... Jinak obdiv.... Nezbyde nic, než to vydržet... Ale děkuju 😵

finaud
25. srp 2015

@bajule a jak ses dostala k té kryolizaci? A proc skalpel ne? K vilu hojení že?

finaud
25. srp 2015

@bajule ahojji. Jako u zeleninu na másle? Mám trhlinu a snažím se pit Saraticu, kefir hodně. Tim ze kojím tak je to obtížnější,...diky

bajule
autor
25. srp 2015

@finaud Ahojky, skalpel určitě ne, pokud ti tu trhlinu vyříznou, tak ti tu díru sešijí a dá se říci, že ti zase zkrátí konečník a rupne to jinde, nebo to sešijí špatně a riskuješ nějaký supr píštěl :-/ K té kryalizaci jsem se dostala díky mamce, už byla na pěti operacích, je to nejšetrnější chirurgické ošetření, ale ne všude to dělají, je potřeba se informovat v jaké nemocnici je tato technika k dispozici.
Jinak ano, zelenina na másle a máslem nešetřit... Jak moc tě ta trhlina bolí? Kup si homeopatika Arnika Montana, ty můžeš bez problémů i při kojení.
Pozor na to, abys neměla ale průjem! Je to horší snad než zácpa :-/
Já teď nejsem ani v 8tt a už mám zase problémy, mám strach ☹ Dělám první poslední a mám pocit, že je všechno na hoven ☹

martinakl
25. srp 2015

@bajule Teda, jak to ctu, tak jsem na tom jeste dobre.. Teda byla. Ted je to lepsi, fisura se obcas chce vratit, ale uz vim jak na to a vetsinou to vcas zastavim. Taky jsem kdysi trpela tak, ze na velkou jsem proste nemohla, brecela bolesti cely dny, bez yal gelu to neslo a i tak to bylo sileny.. Uf. Kdyz si na to vzpomenu.
Drzim ti moc palce, at se to s tehotenstvim nezhorsi!

bajule
autor
25. srp 2015

@martinakl A jak se ti daří to zastavit? Děkuji 😵

finaud
1. zář 2015

@bajule
+ zdravím děvčata,
také jsem se trápila pár týdnů, bylo to hrozné, přijde mi teď že snad horší než porod, po porodu je člověku aspoň hej, ale po toaletě bolesti někdy až do večera, no horor.
Skončila jsem tak, že jsem téměř přestala jíst a to kojím, ale bylo to silnější než já ☹
Pila jsem a pila zákys, cca 1 litr denně, ale takový ten kvalitnější, pak Activii na snídani s otrubami,
mezitím Actimel a doplnila jsem pár lžícemi Šaratice a MINIMALNE 2 LITRY VODY DENNE,
stolice se mi úplně zastavila, což bylo fajn, ale na druhou stranu jsem žila ve strachu,
co bude až půjdu, šla jsem se strachem a po několika týdnech jsem ze záchodu odcházela vzpřímená,
bez krve a bolesti, takže to stálo za to. Teď jsem z jídelničku vypustila bílé pečivo, jím zatím max 2 krajíčky nějakého celozrného chleba nebo jednu housku, jako přílohu brambory nebo kaši, rýži se vyhýbám, hlavně se snažím polévky, klidně i několik talířů denne, hlavně co nejvíce tekutin.
A další skvělá věc, co pomohla také léčbě jsou čípky: PROKTO-GLYVENOL,ráno a večer, v pohodě se aplikují,
nejlépe po toaletě až jste vyprázdněné.
A dnes jsme byli na kontrole u pediatra a malá prospívá v pohodě, takže to moje nejezení naštěstí ji nějak neublížilo, sice prsa se nenalévala tak jak by měla, ale mléko bylo.
Jo a občas si dám černé pivo.

julidi
6. únor 2016

Ahoj všechny....jste moc statečné a všem co mají ještě problémy držím pěsti. Já po půlročním pekle, kdy jsem dospěla až do stádia, že se ke mě děti nesměly zezadu přiblížit, jsem začala aplikovat tento postup:
Bepanten (nepálil)...ráno těsně před stolicí namazat až do konečníku, po velké umýt, zase namazat, večer až bolest trochu ustoupila zase namazat a tak stále dokola.... jednoho dne jsem zjistila, že už můžu na záchod beze strachu...Snad to některé z vás pomůže. A pijte smetanu každý den, nebojte se kaloriíí navíc 🙂

finaud
10. únor 2016

@julidi super, díky, já pila kefíry na litry a to je také super :o)
ale je blbé, že to má člověk asi napořád, už nemám tak šílené problém,
ale stále to cítím. Takže jídelníček hlídám radši stále :o)

wendie
28. únor 2017

@bajule Ahojky Bajule 🙂 zkousela jsm ti asi pred 14dny psat zpravu ohledne druheho tehotenstvi,jak jsi to zvladala.potesi me kdyz mi odpovis.chtela bych jit jeste do jednoho mimi ale vzhledem k chronickym fissuram mam strach a ty jsi mi vzorem 🙂

obaibi
14. dub 2017

Ahoj, chtela bych se zeptat, jestli ma nektera stejnej problem jako ja. Jsem podruhe tehotna, budu zacinat 39tt. V prvnim tehotenstvi jsem hemoroidy mela pred i po porodu, ale nejak se to dalo vydrzet, bolelo to obcas, po porodu samo vic, ale zadnej extrem, pak nekdy cca po 2 mes. zmizely. Ted se mi zacly delat asi pred mesicem, ale zase to nebylo skoro vubec bolestive, obcas citlivejsi, ale vetsinou jsem o nich nevedela, az najednou vcera vecer me to zacalo strasne bolet, nemela jsem zacpu, nic, vubec to neprestava, celou noc jsem nespala a trpim jak kun. Bojim se, co se stane po porodu jestli se to nezlepsi, vypada to, ze budu rodit hodne velke dite :( resila jste nektera podobny problem? Diky