Jak vypadá břicho 5 měsíců po císaři?

majdiiska
5. zář 2014

Ahoj holky,jsem 5mesicu po cisari a nevim si rady s brichem.pokousim se trochu cvicit a tsk..ale pritel me strasi s rozestupem brisnich svalu,ma ho jeho sestra a tak se boji,ze ja taky..pritom,kdyz si lehnu na zada,zvednu hlavu,tsk si nahmatam rozestup tak na jeden a pul prstu. Ake kdyz jdu na ctyri,tak se mi bricho svesi a nevim,jestki to takhle ma vypadat..a nad pupikem se mi udela takova boulicka...
Mate to taky tak?

Prikladam foto,omlouvam se za nechutnost,ale rada bych prave s nechutnosti zkoncila a vypadala alespon ttochu jako pred tehu

tarra27
5. zář 2014

5 mes je ještě brzy.....časem shodis a můžeš mít trochu povolené ale ještě se to hodně zlepší neboj.....

daskagal
5. zář 2014

Já jsem po císaři teprve něco málo přes tři měsíce, ale tohle nemám. Sice mám ještě povolené břicho, ale nevisí. Ale to je asi individuální.

barca_e
5. zář 2014

Ještě bych tomu dala čas. Teď jsem 7 měsíců po druhém cídaři a mám to teda trochu lepší než ty, ale před 4 lety jsem to po prvním císaři taky dost řešila a přišlo mi, že mám ty svaly rozestoupený a pak se to nějak srovnalo a vypadala jsem tak nějak normálně 😀

majdiiska
autor
5. zář 2014

Holky díky, ono to vypadá ještě hůř, jak tam jsou ty strie..dám tomu ještě čas..nejvíc mě asi štvou ty přítelovy kecy no..

elana
5. zář 2014

@majdiiska dala bych tomu čas, já nemám takhle strijatý, ale visí mi taky dost hodně (jsem 8m po sekci). Prostě holt ty svaly tam přeťali a hojení je individuální. Navíc bohužel já tomu dost napomohla i tím, že jsem si pak hodně ulevovala a ještě cca. 3m jsem nosila těhotenské kalhoty, aby mě to netáhlo na jizvu atd., čímž jsem břichu moc neusnadnila, aby se vrátilo. Byla to moje chyba, teď za to platím, ale co se dá dělat.

lenicka07
5. zář 2014

@majdiiska Já myslím že ono je to jak u koho ... já mám defakto stav, který jsem měla tři měsíce po císaři, ale naštěstí žádná hrůza, trochu té povolené kůže zůstalo (ale necvičím, není čas). Ségře to taky zůstalo, má to podobné jako ty, a od císaře je víc než 3 roky. Sestřenice to po dvojčatech měla tak do půl roku v pořádku, myslím že na to, jaké měla břicho, to má nyní hodně pěkné. Fakt je to různé, každá jsme jiná. Já bych po 5 měsících už nečekala žádné extra závratné změny, pokud s tím nebudeš nic dělat.

tarra27
5. zář 2014

@majdiiska průšvih je, když přítel má takové řeči, to ti právě moc nepřidá....můžeš začít cvičit, nos stahovací kalhotky, já je měla po porodu hned a nosila jsem je dlouho....a mám za sebou dve sekce...

a ono tohle není císařem....tohle bys mohla mít klidne i po normálním porodu.....

majdiiska
autor
5. zář 2014

@tarra27 to jo, to mi moc nepřidá..Cvičit se snažím, ale s mimčem to moc nejde. No určotě to znáš. Je mi jasný, že to nemusí být jen tím císařem. Myslíš, že stahovací kalhotky k něčemu jsou, když už je to 5 měsíců?

tarra27
5. zář 2014

@majdiiska tak určitě tím nic nepokazíš, pokud je budeš nosit.....

já si myslím, že celkově věštině žen kolem mě se upravovala postava, břicho i kg šly dolů atd rok......

llluckaaa
5. zář 2014

Jsem po 3 císařích (poslední před měsícem) a takové břicho jsem nikdy neměla 😅 Jako měla jsem tam povolenou kůži a pod ní blátíčko, ale takto to nevypadlo 😒 Po prvních dvou císařích se mi povedlo pěkně zhubnout, že pak zmizelo i to blátíčko a vytahaná kůže, tak doufám, že to bude i tentokrát.

tarra27
5. zář 2014

@llluckaaa to máš báječný 🙂 já si myslím, že i břicho zakladatelky se ješě změní, ty strie nebudu tak videt....a i trochu shodí....

blanka.k
5. zář 2014

@majdiiska pokud máš trochu rozestup, tak hlavně necvičit klasické cviky na břicho, aby to nebylo ještě horší. A pokud tam máš bouli, na nic bych nečekala a šla k mudr. Já jsem měla po CS skoro zpět svoje břicho a na rozestup jsem se "vykašlala", a místo 3cm mám 6cm, a snažím se teď o zázrak, abych nemusela na operaci ... ale převis o císaři nemám, skoro jizva není vidět, ale vím, že je to taky častý požadavek na plastice ten převis po CS odstranit.
Obvodní tě prohmátne a řekne co a jak, případně napíše doporučení na rehabku atd.

llluckaaa
5. zář 2014

@tarra27 Já měla na břiše taky dost strií, ale časem naštěstí vydledly 🙂 Já teda i dost cvičila a až budu po 6ti nedělí, tak zase začnu, Přeci jen se člověk musí nějak udržet ve formě, z tahání mrňat mě bolí záda a nějaké svaly by se mi tam hodily 😀

salomee
5. zář 2014

..už si to pět měs. po porodu nepamatuju, ale břicho.. no to je tragédie. Já teda přiznávám, že necvičím...nebo tak něco, takže ty kila, který mi po porodu zůstaly, jsou právě na břiše a když třeba břicho trochu nafouknu, vypadám jak těhotná😝.. a zbytek na vršku a ostatní rozprostřeno všude možně.. Strie teda nemám a neměla jsem.. JIzva.. no moje blbost, že jsem to taky ničím nemazala, to už asi lepší nebude..ale řekla bych, že pořád bledne a ztrácí se trochu ještě teď. Ten "převis" jsem možná v té době (pět m. po porodu taky měla..)..ale už nemám. Toho jsem se bála dost. HOrší je to u mě s prsama, lituju, že jsem jim nevěnovala trochu víc péče a podpory už od začátku🙂.

kh
5. zář 2014

Ja bych zasla za dr nebo za reh. pracovnici., Jestli je tam rozestup, musíš specielni cviky a mozna i plastiku (plati VZP), ono to pak uz cviky pry nejde. Melas velke brisko? Ja teda taky, ale tohle nemam, ja mam takove tehotenske bricho (asi spis vyzrane, zivim se po porodu hodne susenkama na nervy 😀) , tohle mi prijde, ze je spis povisla kuze a to asi spis na plastiku, cvicenim nevim...

majdiiska
autor
6. zář 2014

@kh břichoo jsem měla dost velké.jsem malá (na fotce je den termínu a rodila jsem až za týden a půl..).myslíš,že si teda můžu najít nějakou rehabilitační pracovnici a k té zajít? já právě moc nevím kam s tím a jestli není moc brzy

tarra27
6. zář 2014

@majdiiska pokud máš pochyby...určitě nic nezkazíš....zeptej se bud obvodního at tě pošle nebo na gynde....pokud jdeš někdy ted na kontrolu....oni ti poradí, mají zkušenosti s maminkama.....

majdiiska
autor
6. zář 2014

Jdu k obvodnimu na kontrolu,tak se zeptam,..dky moc

partyzanka91
6. zář 2014

Já jsem tedy zatím 3,5 měsíce po, ale břicho už vůbec nemám. Mě teda opadlo hned. Jen tam samozřejmě zůstala ta dlouhá zarudlá čára a asi jen tak nevybledne ☹. Nejdřív jsem na ní byla hrdá, připomínala mi porod, ale teď s časem mě začíná dost rozčilovat, musím se na ní dívat každé slíkání, koupání... a navíc mi příjde že je strašně výrazná a hrozně tam svítí. Ale alespoň jí nemám od pupku dolů jako jedna vietnamka co jsem se s ní bavila v tramvaji. Povídali jsme si o dětech a ona mě tu jizvu začala ukazovat, nevím proč jí řízli takhle, ptala jsem se ale nerozumněla jsem jí (něco jako že v asii to dělaj takhle a přitom před chvílí říkala že rodila v Praze u Apolináře jako já)

lenicka07
6. zář 2014

@partyzanka91 vybledne neboj, já tam po 16 měsících nemám téměř nic a ze začátku to bylo hrozně poznat. Jizvu mazej nejlépe sádlem.