Jsem závislá na nosních kapkách, máte stejný problém?

titanie
12. srp 2013

Ahoj holky,najde se někdo,kdo má stejný problém jako já?To je závislost na nosních kapkách-už 13 let?Poradil by mi někdo,jak z toho ven?Bez NAssivinu si bohužel svůj život neumím představit....☹

zuzka3112
15. zář 2015

Ahojte, no hledim, kolik lidicek s tim ma problemy..my v tom litali s mojim pomerne dlouho, ale ja teda daleko dyl.. Troufnu si rict, ze cca s prestavkami sest-osm let. A ejhle uz sem si rekla a dost, penez to stoji, uz me to vylozene sralo..pri ix pokusech prestat me premohlo nocni spani, uz se to tu psalo, jak to chodi..clovek nemuze dychat, mluvit, vsude hledate sprej nebo kapky a menite lekarny, aby si vas moc nepamatovali, ze uz zase jdete na dalsi davku.. Nicmene asi pred 14 dny mi proste doma dosly a musela jsem to vydrzet..noc teda peklo, ale pres den pak relativne dobre a postupne se to zlepsilo a ja se lekarnam uz ted vyhybam obloukem... Zlomte vaz holky! Ps moje spolubydlici z vysky v tom tez litala, skoncila na operaci prepazky, ponicila si vnitrek nosu...

21klara21
29. zář 2015

ahooj, závislost na nosních kapkách vznikne bohužel hrozně snadno a těžce se jí zbavuje. Kdo nezažil, nepochopí. Mně pomohlo kapky nahradit nosním sprejem, který obsahoval jen termální vodu, jmenuje se Nasodrill, dodnes používám. Je to jen čistě přírodní termální voda na proplachování nosní sliznice a od rýmy pomáhá naprosto skvěle a není návykový 😉 🙂 navíc má v sobě síru, která má regenerační vlastnosti, takže mi i krásně pomohl uzdravit podrážděnou sliznici od kapek 🙂

zuzka3112
29. zář 2015

@21klara21 houby, to si musim zapsat..dost me desi predstava, ze omarodim, koupim sprej a zase v tom budu litat 😀

elu
29. zář 2015

byla jsem zavislá 6 let, denodenně, několik balení olynthu týdně, kapky v každé kapbelce a na každém parapetu doma....pak jsem otěhotněla a bala se, že by ty kapky ohrozily mimi....tři dny jsem to vydržela, byl to horor...ale jde fakt jen o to vydržet a samo to odezní...dejte si týden a budete ok, jde jen o to vydržet

sisstin
29. zář 2015

Ja byla tok a ctvrt zavisla, zkusila jsem strikat jen do jedne a uz druhy den se mi uvolnila, pak nestrikat vubec a snad za den se mi uvolnila i ta druha, netrvalo to ani 3 dny snad.... 😕

markosta
29. led 2016

mě teď úžasně poradila lékárnice....jak se snažím kupovat olynth také vždy v jiné lékárně, aby si mě nepamatovali, tak v této lékárně jsem pro něj byla poprvé a paní mě hned asi odhadla (brala jsem rovnou dva).....a kromě rady "užívat maximálně týden" jsem dostala ještě jednu nad zlato a to, jak se toho zbavit ......prý je potřeba si koupit kapičky, ve kterých je jednak účinná látka, která sníží otok sliznice a které zároveň obsahují antihistaminika, třeba prý Vibrocil sprej ...ten jsem hned zakoupila (zase v jiné lékárně, já přeci závislá nejsem, to mám pro syna 😉 ), odpoledne jsem si stříkla a nos se uvolnil, i když ne tolik co po olynthu, ale dalo se krásně dýchat, musela jsem to do večera zopakovat ještě třikrát....na noc jsem si pro jistotu stříkla do každé dírky dvakrát......ráno jsem je nepotřebovala, až jedno stříknutí dopoledne, jedno pak až na noc.....třetí den jsem si už stříkat nepotřebovala nic, normálně volný nos ...ale pro jistotu jsem jednou cákla i na noc a od té doby už nic!!!! ve dne i v noci dýchám nosem a bez kapek 🙂 ...i na vibrocil jde asi vypěstovat závislost, ale mě pomohl ve velice krátké době a bez utrpení 🙂 ...snad tato rada také někomu pomůže

toninkova
7. únor 2016

Je to zvláštní, byla jsem závislá na Olynthu od střední školy a před půl rokem se to zlomilo. Porodem. Ještě do porodu pořád u sebe v kabelce, po porodu jako když utne. Nevím, jestli se něco ve mně změnilo, organismus reagoval jinak, prostě nevím, ale na nosní kapky už si ani nevzpomenu, nemám potřebu.
Rada rodit je blbost, ale mně to zabralo 😀 😀 😀 😀

marla86
7. únor 2016

Ja jsem bez kapek neusnula. Takze jednou o nejakym delsim volnu jsem si rekla, ze proste nesmim i za cenu, par dnu budi nevyspala. Skutecne jsem asi dva dny skoro nespala, pak uz to bylo lepsi. Asi za tyden bylo po zavislosti.
Nicmene pred 14 dnyj sem byla nemocna a uz zase strikam :D

magdalenax
7. únor 2016

Holky, nečtu diskuzi, to se přiznám. Kupte si za cca 70 korun Vincentku ve formě nosního spreje. Platíte tedy tu lahvičku, dolít si ji můžete klasikou, co se prodává v obchodech, je to jedno a to samé

toninkova
7. únor 2016

S tou Vincentkou je to dobrý nápad, je fajn, že uzávěr je šrubovací a jde skutečně dolít Vincentkou za pár korun. Funguje mi to u dcery.

magdalenax
7. únor 2016

@toninkova Já jsem měla před pár lety problém, ani nevím, jak vlastně vznikl. Já jsem se nemohla nosu ani dotkout, dělaly se mi v nose dalo by se říct strupy, dělala jsem pod zářivkovým osvětlením, ale taky už nějaký ten rok zpátky a najednou tohle. Už nevím přesně, ale myslím, že mi to poradily v lékárně a po týdnu jsem měla po problému a mám dodnes

ivis_b
7. únor 2016

Holky, můžu přispět se svou zkušeností - nečetla jsem celou diskuzi, tak doufám, že se nebudu opakovat. Závislost na kapkách snad 15 let, ze začátku se mi dařilo třeba na pár týdnů vysadit, ale tak 10 let už vůbec. Většinou jsem kapala jen na noc, ale samozřejmě to někdy (a vlastně dost často) bylo horší a musela jsem kapat i přes den. Bez kapek jsem se absolutně nevyspala. Na alergologii mi řekli, že alergická nejsem, ale že mám vasomotorickou rýmu. Moc jsem toho nevysmrkala, ale měla jsem problém s nosní sliznicí - pořád jsem ji měla naběhlou a tím se mi zužoval průduch. Nasivin, Olynth a podobný sajrajty jsou kortikoidy, takže po nich sliznice na chvíli splaskla. Nakonec mi vyhovoval jen Otrivin, po něm mě alespoň nepálil nos - ale srajda je to určitě stejná. Pak mi kamarád orl doktor nabídl, že mi může udělat takový zákrok, kdy mi tu nosní sliznici popíli laserem, čímž se sliznice zjizví a nebude mi puchnout. Nevím už, jak se ten zákrok přesně jmenoval, ale počívalo to v tom, že nos se lokálně umrtvil a do sliznice se zavedly takové dlouhé jehly a laserem se to vypálilo. Dá se to udělat i pod celkovou narkozou, ale já absolvovala jen tu lokálku. No, příjemný to teda nebylo, ale jak to zabolelo, dál se nepálilo 🙂 Pak jsem měla do druhýho dne v nose tampony a nějakou dobu tam byly strupy, který jsem si mazala mastičkou. Kámoš říkal, že to bohužel vydrží tak 3/4 roku a pak se sliznice pravděpodobně zregeneruje a zase bude puchnout, ale už je to skoro dva roky a světe div se, stále nekapu!!! Neříkám, že je to 100% dobrý, někdy se mi zase hůř dýchá, ale prostě bez kapek žiju, což bylo do tý doby nepředstavitelný. Takže já můžu tenhle zákrok doporučit, příjemný to není, ale rozhodně mi to za to stálo. Jinak u mě Vincentka naprosto bez účinku, stejně tak mořská voda ve spreji a všechny možný babský rady, který jsem za ty roky vyzkoušela. K ničemu byly rovněž všechny spreje, co mi předepsali na alergologii - Nasonex, Nasobec, Nasofan.... Prostě po těch letech už opravdu zabíraly jen kortikoidy.

bustedka
18. bře 2016

Tak já předevčírem zahájila konečně léčbu po 6tileté závislosti. Naštěstí jsem si zásadně nestříkala přes den, mám sama známou, která to do sebe ládovala 8x denně minimálně a nakonec musela na operaci (mimochodem už si zase stříká), ale vzhledem k tomu, že se operace a jakýchkoliv zákroků děsím jak čert, řekla jsem si, že to musí jít z domu. Používala jsem vždy primárně i kvůli tomu, že mám fobii z chrápání, tím, že jsem sama, tak to teď neřeším 🙂 No první noc jsem se snažila jen dýchat výpary z Adenolu - ofiko jsou to kapky proti chrápání, ale jedná se o rostlinnou směs máty, eukalyptu apod.. takže to cesty krásně uvolní. No a v případě nouze mořská voda ve formě spreje. Ale musím s váma souhlasit. První dvě noci za mnou - nejdřív jsem se budila každou hodinu, teď už po dvou. Ale zdraví nadevše 🙂

rehak
13. říj 2016

Zdravím všechny, mám stejné zkušenosti cca 20let Olynth, Nasivin, Sanorin, atd. pořád jsem to střídal a nemohl jsem přestat. Je to tak zhruba 14dnu co jsem narazil na www.nasodrill.cz, koupil ho a od té doby jsem nekoupil kapky do nosu. Vím, že to je krátká doba, ale poprvé po 20ti letech věřím, že se té závislosti zbavím. Pokud Vám to také někomu pomůže, budu rád a rozšiřujte tuto zprávu dál (zakázal bych na to dělat reklamu, prodávat a vůbec vyrábět.... je to svinstvo co tahá z lidí peníze!!)
Jo a ještě si kupte olejíček na regeneraci nosní sliznice Coldastop.
Přeji všem mnoho úspěchů

rehak
13. říj 2016

@titanie Zdravím všechny, mám stejné zkušenosti cca 20let Olynth, Nasivin, Sanorin, atd. pořád jsem to střídal a nemohl jsem přestat. Je to tak zhruba 14dnu co jsem narazil na www.nasodrill.cz, koupil ho a od té doby jsem nekoupil kapky do nosu. Vím, že to je krátká doba, ale poprvé po 20ti letech věřím, že se té závislosti zbavím. Pokud Vám to také někomu pomůže, budu rád a rozšiřujte tuto zprávu dál (zakázal bych na to dělat reklamu, prodávat a vůbec vyrábět.... je to svinstvo co tahá z lidí peníze!!)
Jo a ještě si kupte olejíček na regeneraci nosní sliznice Coldastop.
Přeji všem mnoho úspěchů

radisek46
22. říj 2016

Ahoj jsem take zavislej na nosnich kapkach už 2 roky když je nahodou nemam tak propadam panice a depresi je to šilene hlavně přes noc nejde spat manzerlka uz spi vedle v pokoji protože ja řadim smrkam jako cvok a nic je to fakt mazec doufam že se z toho dostanu jinak mě odvezou 😉 😉

zuzka3112
29. říj 2016

Zdravím vsechny, psala jsem tu 15.rijna 2015, kdy jsem zde přiznala též závislost na sprejich... nicméně hodně jsem se toho obávala i po dobu těhotenství, aby sem nějak neublížila svou závislostí miminku... tehdy jsem se přiznala své obvodní lékařce, zrovna jsem byla nachlazena a napsala mi mamox a je to tedy s kortikoidy, aby se mi hned nezuzila a neotekla sliznice...jeden až dva vstriky ráno a večer, více ne. Od té doby nemám problém. Je to už rok a jen čistá 😁😁 přeji všem mnoho sil, pevné vůle a nervů, je to opravdu peklo...

natyy34
23. říj 2017

Ahoj holky už nějakých 5 let možná i víc používám olinth, už mě to nebaví, mám strach, že příjdu o čich :/ má někdo stejný problém? Několikrát jsem se snažila vysadit, vždycky jsem vydržela maximalně týden bylo to k nevydrzeni a strasny.. poradte mi co mam delat :(

terezapetrova
23. říj 2017

@natyy34 myslím, ze snad o čich neprijdes. Ale rozhodne to problem je. Za me objednat se na ORL a oni ti pomůžou. Na zacatku to zrejmne bude hodne težké ale pujde to. Ja mela závislost na nasivinu, vim o čem mluvíš. Budes se muset naučit nekupovat olynthy, nasiviny a jim podobne víceméně do konce zivota a nejlepe tak zvyknout celou domácnost aby jste to nemeli doma a tak Te nelákalo to pouzit. Držím palce, čím driv pujdes k lekari tim driv problem vyresis. Muzou tam byt i dalsi veci. Držím palce!

natyy34
23. říj 2017

@terezapetrova Byla jsem 3x na alergologii a tam mi řekli, že to musím vysadit, že se jinak dál nepohnu a kapat si prý mořskou vodu. Pro mě bylo nejhorší, když mě poslala na vyšetření jak se dívají tou kamerkou do nosu. Já jsem hroznej srab, nenechala jsem se. Takový strach mam uz od malička 😏

magdalenax
23. říj 2017

@terezapetrova Máš svatou pravdu, souhlasím

ditta01
23. říj 2017

Taky jsem po 3 týdenní rýmě začala být na kapkách závislá trvalo to 2 roky potom jsem si řekla dost pár dní peklo ale pak to přešlo žádné následky naštěstí nemám ☺