Kašel. Nějaké babské rady, co by pomohlo?

vnoucek2
22. zář 2021

Dobrý večer chtěla jsem se zeptat,zda má někdo babské rady na uklidnění kašle? Už od malá trpím na průdušky a i po dobrání antibiotik kašlu ještě třeba měsíc, vše konzultováno s lékařem ten řekne(Vy to máte vždy na delší dobu),jenže jednak je to unavující pořád pokašlávání a obtěžující,kapky moc nezabírají,třeba má někdo dobrou radu a zkušenosti co by mohlo pomoc,dekuji moc za každou radu.

mamikry
22. zář 2021

@vnoucek2 Co inhalator?

malenka3
22. zář 2021

Řešíme to teď u dcery. Trvalé pokašlávání, na které nefungují léky na tlumení kašle,má u ní původ v mezijícnovém refluxu.

vnoucek2
autor
22. zář 2021

@malenka3 to mám také vyšetřeno, opravdu to mám vždy po velkém kašli cca opakující se po 2 letech

malenka3
22. zář 2021

@vnoucek2 a astma? Když trpíš na průdušky?

vnoucek2
autor
22. zář 2021

@mamikry nevím,zatím se naparuji s Vincentkou klasicky pod ručníkem a je pravda u největšího kašle trošku pomohlo,ale ted nic moc

vnoucek2
autor
22. zář 2021

@malenka3 to jsem taky asmatik,chodím na plicní,jen mě štve,že mi lékaři řeknou,no vy to máte takto,ale dál nic,proto jsem se ptala tady,třeba má někdo podobné problémy a něco mu pomohlo

martt
22. zář 2021

@vnoucek2 Na kašel je dobrý cibulový sirup nebo cibulovoumajorankovy čaj . Z bylinek Lípa, černý bez. Popřípadě sirup z mladých výhonků smrku. Také záleží, jaký máte kašel pokud je dráždivý s vykašláváním hlenů tak pomáhá i namazat prudušky sádlem a na to dát bavlněný kapesník.

benjik
24. zář 2021

Dcera vždy také kašlala ještě i měsíc. Loni jsme museli nést do školy i potvrzení, že je to normální stav u ní. Protože covid že jo, by jinak musela být doma. Nic jiného než šťáva z cibulí s cukrem opravdu nepomohlo.

pginka
25. zář 2021

@vnoucek2 nakrájejte cibuli na drobno a nastrouhat půl česneku do toho jednu malou lžičku cukru vše smíchat a nechat až spustí stavu .
Pak 3x dene po malé lzičce . U nás zabralo vzdy

helena2808
27. zář 2021

@vnoucek2 Dobrý večer, zkuste kapky Lichořeřišnice, normálně koupíte v lékárně, mně naprosto perfektně zabírají na průdušky.