Kosmetika, se kterou jste spokojené?

larascont
24. led 2019
Uživatel larascont je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od larascont.

Ahojky holky mám na vás taková dotaz 🙂, s jakou kosmetikou jste spokojené? Myslím tím jakákoli vás napadne, krémy, šampony, odličovací mléka a vody. Jakou značku třeba doporučujete a proč? Mám suchou pleť a často se mi dělají červené fleky na obličeji. děkuji

vineta
19. čer 2019

@drep Z českých nebo slovenských např. Omorfia, Mylo, Noili, Almara soaps... Ještě alespoň relativně v regionu německý Dr. Hauschka. Taky mi přijde na hlavu vozit bio nebo přírodní kosmetiku přes půl světa, trochu s tím bojuju, protože zrovna frčím na australské a novozélandské a láká mě ještě havajská, což mám dost pech, dál už to být nemůže... ale uvědomuju si, že to moc nejde dohromady, no. Třeba najdu vyhovující z regionu, jenže na mě je to většinou moc olejové a těžké a z kokosové vody a aloe vera se tu zrovna nic vyrábět zjevně nebude 😕

bayt
19. čer 2019

@vineta Koukám na to, ale na jejich webu ani jinde jsem to nenašla...

vineta
19. čer 2019

@bayt Našla jsem i zde
https://www.alimapure.com/blogs/pure-alima-blog...
Ale taky bych čekala, že to budou mít uvedený někde, kde si toho člověk všimne, zřejmě to pro USA zákazníky není zajímavá informace. Plus oni ten certifikát nemají, jen splňují podmínky, resp. to tvrdí, pokud mám být přesná 😉

bayt
19. čer 2019

@vineta Tak to je dost zajímavé, děkuji za odkaz, víc tu značku prozkoumám! 🙂 Já tedy nejsem ale moc příznivcem pudrových makeupů. Co od nich použváš?

bayt
19. čer 2019

@vineta No, navíc zrovna český trh je dost malý, nikdo tu nebude vyrábět takhle prvotřídní kosmetiku v čerstvé kvalitě, a pokud to udělají na dva roky dopředu, zase do toho musí strčit jiné věci, použít spoustu konzervantů atd. Myslím, že britské značky jsou super, nebo ty německé. Co třeba Evolve Beauty? Aktuálně v procesu certifikace, mají super věci! Jejich odličovací krém používám stabilně, jiný už nemám 🙂

vineta
19. čer 2019

@bayt Oni prý mají výborný ten tekutý make-up, ale já zkoušela pudrový a hrozně mi dělá dobře, vypadá to na mně matně a zároveň fakt zdravě, tak ho plánuju koupit, popřípadě ještě přemýšlím o o něco levnějším Lily Lolo. Skvělé jsou od AP také rtěnky, ty mám teda ráda i od Antipodes. Jinak řasenku mám Dr Hauschka a spokojenost, jen jsem se s ní musela naučit pracovat a nebrečet v ní 😀. Na odličování očí používám mandlový olej Weleda a je super. Jo a strašně příjemná je taky pleťová kosmetika Primavera, ale má takové vůně nezvyklé, trochu mi nejde pod nos 😉. Já jsem zatím tak nějak na začátku, respektive začala jsem se o to zajímat spíš z toho důvodu, že se mi to líbilo, plus spoustu konvenční kosmetiky včetně lékárenské nesnesu kvůli intolerancím na různé složky, tak jsem hledala, co mi bude vyhovovat a postupně přicházela na složky, co mi vadí, a výrobky, co mi naopak vyhovují. Šampony Lush jsou přes ty sulfáty bohužel jedny z mála, které mi sedí, z většiny ostatních, a to i “čistějších”, se mi dělají lupy a akné ve vlasech, tak jsem zvědavá, co najdu 🙈. No a teď po dvou potratech jsem se začala zajímat vlastně o celé své okolí, takže spěju k non-toxic domácnosti, změně stravy a k tomu, že holt musím pročistit i tu kosmetiku...

vineta
19. čer 2019

@bayt Prozkoumám ty tvoje značky 😉

v_ero_ni_ka
19. čer 2019

Odlicovac oci Yves Rocher, šampón a balzam na vlasy Yves Rocher, sprchovy gel Eucerin, telovy krem Topicream, podkladovy krem pod make-up zmatnujuci Topicream, nocny hydratacny krem a tekute serum Hydra Vegetal od Yves Rocher, miceralna voda Yves Rocher.

A uz ma nic nenapada 🤷🏽‍♀️😄

lajla
19. čer 2019

Medik8

bayt
19. čer 2019

@vineta Lily Lolo je fakt skvělá. Já má aktuálně řasenku od Avril. Hodně věcí kupuju na ecco-verde a tam byla chválená. A musím říct, že je fajn. A docela pěkná levnější dekorativka je třeba Sante nebo Purobio. Já se teda moc nelíčím, max. ten makeup (jsem bledule) a řasenka. Hrozně chválená je řasenka od Physicians Formula, psali o ní i v Elle, ale ještě jsem nezkusila 🙂

Myslím, že u toho šamponu by stálo za to zkusit třeba to Living Libations. Je drahá, ale hodně lidí s lupy a problematickou pokožkou si to chválí, protože ty přírodní sulfáty jsou mnohem jemnější (vlastně oni ani nepoužívají klasické sulfáty).

Koukala jsem na tu Alimu (na tekutý makeup) a podle složení je to podle mě klasická chemie. Asi mají některé výrobky lepší, ty pudrové. Akorát mě ty pudry stahují a nemám ráda moc matný vzhled 🙂

bayt
20. čer 2019

@vineta @drep

Dnes mě namotivovali ti Living Libations, měli zrovna 10 % akci na vše, tak jsem vzala velké balení šampónu, protože už mi dochází můj starej. Podám recenze. Četla jsem nějaké blogery, že ani nepotřebovali moc kondicion=ru (nebo vůbec), jak to je jemné.

larascont
autor
21. čer 2019
Uživatel larascont je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od larascont.

@bayt ok děkuji za tip určitě mrknu a koukám že jste se tu rozjely pročtu co se dozvím nového 😉

telicka
28. čer 2019

@vineta taky mě lákají zahraniční a exotické přídavky v kosmetice ale nějak moc nemám odvahu zkoušet hned celé balení co si budeme vykládat není to zrovna nejlevnější proto se většinou držím tady v blízkém okolí růžové květy a nebo trochu exotiky s výtažky s pomeranče ... co je v havajské nebo australské jak píšeš

urtica
28. čer 2019

Momentálně používám Energy a po dlouhé době mi něco sedlo - ale já mám opačný problém - mastnou pleť i vlasy, akné...co se týká líčení apod., tak snesu jen Vichy

telicka
8. črc 2019

@urtica o Energy už jsem slyšela kde kupuješ a co je to zač?

telicka
16. črc 2019

@bayt dají se sehnat vzorečky nerada kupuji celé balení když nevím jestli mi to sedne ta moje pleť je fakt vybíravá :(

telicka
29. črc 2019

@v_ero_ni_ka nemám moc ráda když mám v poličce každou věc od jiné firmy ale když ti to vyhovuje 😉

sspeed_cs
29. črc 2019

Ja pouzivam kozmetiku od modrej pupavy. pouzivam ju preto lebo tie komercne su plne sajrajtov a tym by som sa nenatierala :D spoko som s olejmi na plet, aj s "podpazušným geglitkom" - deodorantom :D je to hand made, takze sa mi paci ze podporujem zaroven poctivu pracu.

bayt
29. črc 2019

Já teď testuju šampon od Living Libations. Asi si ho už nikdy znovu nekoupím kvůli ceně, ale můžu zodpovědně říct, že to je nejlepší šampon, co jsem kdy měla. A to jsem zkoušela kdejakou luxusní značku, to mi věřte. Vlasy jsou najednou pevný, lesklý, nadýchaný a nevysušený. Není v tom žádný sulfát (ani "přírodní" resp. přírodně derivovaný). Škoda. že nejsou z Evropy, to bych snad i ty kačky obětovala 🙂

esternejed
5. srp 2019

Holky mám dotaz poradíte mi někdo něco na akné? Nikdy jsem na to netrpěla a teď asi posledního půl roku se mi začaly objevovat pupínky a nevím co na ně. Určitě bych raději něco přírodního proto se ptám v této diskusi. Předem moc děkuji

jankol
28. srp 2019
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@esternejed určitě bych nejdříve vyzkoušela něco na hloubkové vyčištění třeba toto https://www.annemarieborlind.cz/prirodni-kosmetika/detail/477/purifying-care-system-cleansing-mastna-plet-purifying-care-system-cleansing-cistiaci-gel-150ml případně nějaký korektor. určitě ti to nepomůže hned ale pokud budeš pravidelně používat tak výsledky uvidíš

larascont
autor
29. srp 2019
Uživatel larascont je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od larascont.

@esternejed jj to co posílá jankol je super ta čistící gel je super kamarádka ho brala pro dceru a je spokojená 😉 určitě používat pravidelně ale tak to musíš všechno používat pravidelně aby jsi viděla výsledky a než zabere tak ten korektor je taky fajn

esternejed
29. srp 2019

@jankol
@larascont tak pravidelně musím používat všechno to vím tak vyzkouším děkuji za radu koupím zatím jen ten čistící gel a uvidím když tak doobjednám ten korektor 😉

jankol
30. srp 2019
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@esternejed jasně není to zrovna nejlevnější ale určitě nebudeš litovat 😉 když tak koukni jestli nemají vzoreček toho korektoru když už budeš objednávat ten čistící gel a nebo naopak objednej korektor ten ti to zakryje ale má i antibakteriální a čistící účinek takže 2V1 😉

larascont
autor
30. srp 2019
Uživatel larascont je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od larascont.

@esternejed ono ta částka není tak strašná ale nevím jak jsi na tom finančně takže určitě nějak začít než jen zvažovat a pak nic neudělat takže určitě lepší koupit aspoň jednu věc a pak třeba dokoupit druhou

blankamok
3. zář 2019

Holky potrebovala bych doporucit nejaky make-up nebo pudr nebo neco co zakryje nedokonalosti pleti sjednoti barvu pleti ale kdyz se zpotim tak mi oblicej neztece ... uz jsem zoufala :( dekuji

esternejed
3. zář 2019

@blankamok já používám BB krém od Annemarie Borlind moc pro make-up ani pudry nejsem protože jsem měla stejný problém potím se je mi to nepříjemné a vždycky dříve nebo později roztekl obličej proto jsem vyzkoušela toto a je moc fajn 😉

markii88
7. zář 2019

@blankamok BB krem od teto firmy take pouzivam a za me je taky fajn maji fakt velky vyber odstinu takze si myslim ze si vybere opravdu kazdy. Mam vyzkousenou i nejakou dekorativni kosmetiku a jsem spokojena

jankol
9. zář 2019
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@esternejed koukám že už něco od nich doma máš 😉 tak vidíš a jsi spokojená takže vyzkoušej a nebo objednej jednu věc (čistící gel nebo korektor) a o druhé napiš Ježíškovi :D

esternejed
11. zář 2019

@jankol když vím že jsem spokojená s BB krémem tak vezmu obě věci najednou a bude nebudu muset dvakrát platit poštovné 😉