Laparoskopie, máte zkušenost?

sabinanaty
21. bře 2017

Dobry den holky dozvedela jsem se u gynekologa ze musim potstoupit laparaskopii ,, mate nekdo stim skusenost ...?
docela se bojim ted zrovna nad tim premyslis jestli pak potom muzu otehotnit sice doktor mi rek pred 14 cti dnema ze tam neco vidi ale neni si jisty budu moc rada kdyz mi odpovite moccc dekuji predem

lv
21. bře 2017

ahoj, a s čím máš jít na operaci? Endometrioza? Já byla v 19letech na operaci srůstů, také bylo riziko těžko otěhotnět, dál jsem byla v lázních a těhotná jsem byla na lusknutí prstu, takže u mě to pomohlo.

sabinanaty
autor
21. bře 2017

mam jit se srustami a nejakou tekutinu pry to mam okolo vajecniku ale rikal mi ze to neni nic vazneho pri muzu i tak otehotnet...... pred dvouma tydnami jsem se necitila moc dobre to kdyby neco prasklo v brise nevim moc bych si prala mit miminko ale to vi jen buh 🙂 jestli se mi zadari jinak se chci optat na ten folikul slysela jsem to po prvy....

evoleta
21. bře 2017

Ahoj, já mám laparoskopii za sebou. Ničeho se neboj. Zákrok jako takový je naprosto v pohodě. Záleží ale na tom, proč ti ji dělají. Co tím potřebují zjistit, vyřešit. Mně se dovnitř jen dívali, aby zjistili, co se děje. Zjistili Endometriózu, o které kolují hrozné zvěsti, hodně žen s tímto onemocněním nemůže mít děti, nebo to není jen tak jednoduché. Vedle mě teď spinká můj 3 měsíční poklad. Takže laparoskopie se neboj. Dělá se to v plné narkóze. Pak je jen nepříjemné, že když ti při tom nafouknou břicho plynem, aby se mohli vevnitř dobře pohybovat a viděli tam, tak část toho plynu tam pak zůstane a pomalu se vstřebává, tak to dost bolí. Já to cítila pod klíčními kostmi (když jsem ležela) a když jsem vstala, tak to tlačilo na bránici a nemohla jsem pořádně dýchat. Jen krátký nádech, výdech. Prostě se ten plyn tlačí nahoru. Ale do 3 dnů to přejde. Přeju hodně štěstí, ať je problém minimální.

sabinanaty
autor
21. bře 2017

@evoleta no doktor mi rekl ze mam okolo vajecniku srusty a tekutinu nejakou nevim presne proto kdyz mi rekl ze musim a operaci tak jsem ho nejak nevnimala ........
ale vis cejtim se kdybych byla tehotna moccc si preju miminko ale rekl mi pred 14 cti dny ze tam neco vidi ale neni si jisty tak nevim ted jsem se divala na papiry co mi dal 10.3.2017 a je tam psano ze delohu mam velkou a nejaky folikul 19,5mm cox nevim coto je slysim to slovo ppo prvy

brrbrr
21. bře 2017

Folikul je prakticky obal vajicka.Kdyz ma cca 22mm tak je ovulace,folikul praskne a vypudi vajicko do vejcovodu.To je nejvhodnejsi cas,aby uz tam byli pripravene spermie.Takze kdyz si 10.3. mela folikul 19,5 a kazdy den roste max 2mm,tak to znamena,ze si zrejme mela 12.3 ovulaci.Jestli byl ten den sex,nebo +-1den,tak by se mohlo zadarit 🙂

sabinanaty
autor
21. bře 2017

ano byl 12.3 ach kezby a je treba mozne ze pan doktor zatim nic nepoznal ? ze treba bylo brzo ? ja si myslim ze ano ale zajdu si tam jen pokud dorazi ms a ta ma dorazit 25.3
pred tydnem me tak bolelo brich to kdybych to mel dostat a za dva dny me to prestalo .... nekdy me i picha dole takove krece mam proste hrozna bolest jak rikam to kdyby mela dorazit ms jinak dekujuuu moc za odpovedi

brrbrr
21. bře 2017

Jinak laparoskopii mam take za sebou,byla jsem v rijnu 2016.tyden me pak bolelo bricho,zvlast pri vstavani a zvedani.Ale po tydnu ok.4mesice od laparo jsem otehotnela,ale bohuzel se mimi neudrzelo a na zac 6tt potrat 🙂 ale po 2letechh snazeni o mimi aspon nejaky posun.

brrbrr
21. bře 2017

@sabinanaty on toho 10.3. ani nic poznat nemohl preci.Rekl ze mas folikul-tudis ze vajicko se chysta na ovulaci a nic jineho tam nema v tu chvili sanci videt.uvidis jestli prijde ms.test delej urcite az po terminu ms 🙂

sabinanaty
autor
21. bře 2017

je to me moc mrzi :( ja se toho docela bojim jinac ja uz mam dve holcicky 🙂 ale chceme jestejedno dokud to jeste pujde jinac by me cekal 3 cisarsky rez 🙂 nevim jen se chci zeptat kdy je nejlepsi si udelat tehu test

sabinanaty
autor
21. bře 2017

@brrbrr jejjjj uz nevim co pisu jsem ze vseho uz zmatena 🙂 jinak moccc dekuji aspon trochu se mi ulevilo jak ta operace a vsechno probiha

sabinanaty
autor
23. bře 2017

A po te laparoskopii jste otehotnily ?? Nebo taky vam to taky dlouho trvalo

lili_2
26. dub 2017

@sabinanaty já otěhotněla do 3 měsíců od operace a to po 3 letech snažení je docela rychlovka