Lumbální punkce. Na co se připravit a čeho se vyvarovat?

15. lis 2021

Ahojte. Zítra mě čeká lumbalni punkce, napište prosím někdo zkušenosti, na co se připravit, čeho se vyvarovat, jaké jsou NU atd. Budu mít s sebou 14 denní miminko na pokoji. Předem moc děkuji, mám z toho strach.

autor
15. lis 2021

Jeste se zeptam. Z té lumb. P. By mělo být vidět vše? I třeba kdyby hrozilo jiné onemocnění? Nebo to budou automaticky cilet jen na tu neuroboreliosu?

aarriel
16. lis 2021

Mam za sebou neuroboreluozu v 17 letech, ochrnul mi oblicej. Na lumbalce jsem byla uz 2x. V tech 17 to byla pohoda, sikovna pani doktorka, musela jsem lezet ale nuc mi nebylo, odpoledne me pustili domu. Za par let znovu, zas ochrnuti obliceje, to uz byl jiny doktor takovy mladicky a asi to neumel, tomu jsem tam zkolabovala a rekla si ze uz si nic do zad pichat nenecham🙈 nakonec me odber delal primar a to byla rychlovka a bylo to hned za mnou. Nakonec z toho byla roztrous. skleroza.

apokalismus
16. lis 2021

Když už to odeberou tak udělají určitě kompletku, první výsledky hned a zbytek cca za 14 dní...

autor
16. lis 2021

@aarriel z toho moc hrůzu. Roztroušená skleróza, to nenechci. Jak se ti s tím žije? Já jsem ze všeho úplně hotova.

Jinak info. Už jsem na pokoji a bez malé. Myslím že jsme to uvítaly obě strany. Snad se nebude paní neurolozka zlobit, vážím si toho, že chtěla dopřát malé kontakt se mnou. Ale manžel si ji odvezl domů, stejně bude se starsima doma.

autor
16. lis 2021

@apokalismus děkuji moc

1eso1
16. lis 2021

Já byla na cca před dvěma lety. Ale neplánovaně. Bylo mi tak špatně, že si skoro nic nepamatuju. Zjsitili mi zánět mozkových blan.

autor
16. lis 2021

@1eso1 děkuji, já mám že serologie podezření na boreliózou - neuroboreliozu? Modlím se, at to aspoň není RS

1eso1
16. lis 2021

Budu držet palce ať to není nic vážného

autor
16. lis 2021

@1eso1 od noci mě brni malíček na ruce, takže jsem z toho vyplesknuta a smz furt bolest hlavy

apokalismus
16. lis 2021

Držím palce... Já taky čekám jestli tam tu rs nenašli, ještě budou dělat nějaké vyšetření, už to tři týdny googlim, tak tě naprosto chápu... Ale vzhledem k tomu že mi je špatně víc než rok beru jakoukoliv diagnózu s kterou si budou vědět rady... Paradoxně na rs už mají léčbu a spousta lidí s tím žije dobře.... Takže snaž se tolik nebát výsledků, důležité je aby věděli co to je a mohli to léčit...

autor
16. lis 2021

Za chvíli jdeme na to.... Myslete na mě.

apokalismus
16. lis 2021

Držím palce 🍀

aarriel
16. lis 2021

No mam to potvrzene uz pres 10 let. Zvladla jsem tehotenstvi a dite, chodim normalne na plny uvazek do prace plus brigada o vikendech. Takze v ramci moznosti dobry, ziju tak stejne jako pred tim potvrzenim.. Nekdy je hur nekdy lip. Oblicej ochrnuty jsem mela uz nekolikrat, sem tam nejaky zanet v ocich, brneni a unava. Ale da se to zvladnout. Jestli muzu poradit, hlavne nehledej na internetu, ja si tam precetla vsechno mozny, a pak z toho byla v pr... Takze nic necist! 😉 Pak dej vedet jak jsi dopadla, budu na tebe myslet.

apokalismus
16. lis 2021

@aarriel můžu se tě zeptat? Máš s rs možnost mít řidičák? U mě je to jen jedna z možností, nakonec z toho může vylest cokoliv, ale vrtá mi to v hlavě, ráda bych ještě nekdy usedla za volant ☹️.

aarriel
16. lis 2021

@apokalismus urcite muzes, klidne valte dotazy. Ridicak mit muzu a mam, ale moc nejezdim. Bojim se a prijde mi, ze se nemuzu soustredit poradne. Jako sem tam jedu, ale spis v noci nebo vecer, kdy neni provoz a tam, kde to znam. Ale zas na druhou stranu jezdit nepotrebuju, vsechno mam v miste bydliste a nebo ridi manzel, kteremu se na miste spolujezdce dela blbe 😂

apokalismus
16. lis 2021

@aarriel děkuji, zatím mi tato informace stačí... něco jsem vygooglila a uvidíme s jakou diagnozou nakonec přijdou... Třeba budu mít úplně jiné onemocnění než rs, Dr zatím řekla jen autoimunitní onemocnění mozku a potřeba přeléčení infuzemi,na ty nastupuji příští týden... A ohledně toho řízení, s mými závratěmi to teď nejde, ale pořád doufám, už rok na auto jen koukám ☹️☹️☹️

autor
16. lis 2021

Ahojte odběr mám za sebou. Samotný vpich pohoda, ale začalo mě to brutálně při tom odběru střílet do nohy. Teď ležím a ještě zbývá tak hodina a půl... Mám ležet 4 hodiny celkem. Hlava zatím neboli. A už jsem potřebu nevydržela a trapné šla na misku... To je mi vždy tak trapně. Teď už to snad vydržím. Jak budou výsledky nwvim... Jsem z toho zmatená, protože najednou mluví o propuštění domu až v pátek.

autor
16. lis 2021

@apokalismus držím palce, ať je u tebe lépe

monii007
16. lis 2021

@apokalismus na RS neni lecba, neda se to lecit, sama ji mam 😉

Tak drzim palce, at to neni nic vážného 🙏

apokalismus
16. lis 2021

@monii007 tak nemyslela jsem to tak že by se vyléčila a už nebyla, ale že zaléčej ataku a pak se s ní dá žít... V mém případě lepší verze než aby můj stav byl už nevratnej a mě takhle zle bylo do konce života... takhle jsem to myslela....

apokalismus
16. lis 2021

Tak pořád lepší tam zůstat,pokud by něco našli budou moci okamžitě reagovat a podobně... Taky ti držím palce...

aarriel
16. lis 2021

No tak presne tohle delalo me nez jsem se slozila, nejdriv do jedny pak do druhy a pak tma. Pry blbe napichly, ze se dotkla jehla nervu 🤷‍♀️ ale tak mas to za sebou a ted uz jen cekat na vysledky 😉

autor
16. lis 2021

Holky, od včera k tomu mám takové lehké mrtveni, nebo mravenčení pravého malíčku. Doktorům jsem to řekla, ale nic mi na to neřekli. Myslíte že by to mohl být příznak RS? Zjistí případně z lumbalky RS i když cili na bolerku? Zatím předběžně nic neodhalili, další výsledky budou v pátek a kompletní za 14 dní. Dohodli jsme se na prosinec i na MR..... Lež v nemocnici a prepadajie těžké deprese, začínám mít strach. Neuroboreliosu zat nepotvrdili a RS nevím, ale upozornuju je na to, že se toho bojím a bylo by dobré se na to zaměřit.

lv
16. lis 2021

Zjisti rovnou vše

autor
16. lis 2021

@lv děkuji, já se jich na to ještě zeptám

apokalismus
17. lis 2021

A co ti na to brnění řekli? Ono příznak může, ale zároveň to může být třeba vyvolané stresem. Přijde mi že se hrozně bojíš a určitě na to nepřetržitě myslíš a psychika je mocná a umí si s námi pohrát... Já to řeším v hlavě a s Googlem už dva týdny a už přes týden mám znecitlivele konečky prstů na obou nohách.... Sama mám pocit že jsem si to vsugerovala,nebo to může být od páteře... Snaž se nemyslet hned na nejhorší, z té punkce budou mít spoustu výsledků, určitě ne jen boroliozu a k tomu pak udělají tu magnetickou a buď něco najdou,nebo naopak ty nemoci vyloučí... Takže budeš muset vydržet... I když chápu že je to těžký, ale dobrý je že to hned řešej a vyšetřují...

autor
17. lis 2021

@apokalismus no jestli sem si to vsugerovat otázka, ale poslední 2 dny radši negooglim a jen se tady stresuju. Kdyby mě aspoň nebolela koule jak blázen. Ptala ksem se, udělají rozbor i na tu rs, tak aspoň že tak. Může to být cokoliv, já nepopírám. Může to třeba být i pater, nebo ucho, cítím v něm tlak a občas lupe, nebo mužů být i mesuge.... Úplně, psychiku i když to zní blbě bych řešila stokrát radši, než faktické závažné zdravotní problémy. Ale když mě to paralyzuje a já nejsem schopná ani fungovat.... Teď nezbývá než čekat. Ještě si mám zajít na ušní.

autor
17. lis 2021

@apokalismus na brnění mě neřekli nic. Taky už padla myslenka, jestli to nemám jen z psychiky, může neříkám že ne. Ale prijde mi to divné, protože i když jsem se domácího femolu bála se tréma dětma, tak ten návrat z porodnice nebyl tak stresující a hlavně už si jako matka od třetího dítěte spoustu věcí nepřipouštím, nejsem tak vykolejena jak prvorodička, cítím se vtom jistější. U mě může spíše hrát roli únava, ta by tam mohla s tím zamíchat.

apokalismus
17. lis 2021

No těžko říct s čím to souvisí, každopádně držím palce ať to není nic závažného... A léky na hlavu ti nějaké dali? To tě bolí už od porodu? Nebo ještě dříve? V kuse nebo se to vrací?

autor
17. lis 2021

@apokalismus hlava mě bolela v den porodu, kvůli tomu jsme tam jeli, jsem si myslela ze preeklampsie. Od té doby je mam