Musíme na testy na koronavirus?

aurelie34
31. říj 2020

Hezký den, tchyni dnes vyšel pozitivní test na koronavirus. Bydlíme s ní v jednom domě a jsme v každodenním kontaktu. Já už mám nějaké příznaky, manžel a děti 3 roky a 8 měsíců zatím nic. Musíme všichni na testy nebo stačí dodržet 14 denni karanténu?

alcar
31. říj 2020

@j.a.n.i tak asi jsou vsichni na hygiene pitomci. 😃🤦‍♀️ Mela bys tam jit pracovat a dat jim skoleni.

werumka
31. říj 2020

@alcar Já bych se v tom asi nepatlala. Fakta jsou fakta. To, že se všude nedodržují, je další věc a není zas tak výjimečná (srov. s mým oblíbeným tématem testování na těhotenskou cukrovku - šest let je přesně daná metodika, jak se má dělat a stejně to mají některé laborky a lékaři na háku). Jsem si jistá, že kdybys řekla, že test chceš, klidně by vám žádanku vypsali. Je to jen Tvá volba, jestli to řešit budeš nebo ne. V právu bys byla 🙂

werumka
31. říj 2020

@j.a.n.i Tohle by mě taky zajímalo... @ahyt Jaký je váš názor jakožto PL? Nemělo by vlastně větší smysl testovat členy jedné domácnosti až na konci karantény? I když člověk doma tu izolaci dodržuje, tak se může stát, že k přenosu dojde až během delší doby...

ahyt
31. říj 2020

@werumka podle me poradne nikdo nevi, do kdy je virus infekční. Na jare se opoustela karantena az kdyz mel clovek test negativni a to trvalo treba 2 mesice Ted zas prisli s tim,ze po 10 dnech od pozit testu,pokud je posledni 3 dny bez priznaku, rak muze do sveta.Ja sama nevim,co je spravne a vlastne v tom logiku nehledam .Proste co naridej,tak to dodrzujem.Fakt nevim,co je spravne

20190418
Autor odpověď smazal
Zobraz
werumka
31. říj 2020

@ahyt Chápu... ono je potřeba udělat nějaký univerzální pravidla, ale co jsem do toho "kolečka" spadla, tak v něm vlastně vidím víc otazníků než teček 🙂 A situace, že dítěti na začátku karantény vyjde test negativní a pozitivní začne být později, mě napadla jako první. Tak uvidíme časem 🙂

j.a.n.i
31. říj 2020

@alcar To, že někdo nedodržuje nějaké nařízení opravdu neznamená, že dané nařízení neplatí. To je asi jako kdybych tvrdila, že neplatí 50 v obci, protože jsem tam jela 70 a nikdo mě nechytil.

alcar
31. říj 2020

@j.a.n.i mame to posvecene hygienou. Ja to nevyresim. 🙂 Tento nazor (ci otazku) bys mela smerovat ad KHS MSK. 🙂

klea81
1. lis 2020

@linee a pak mají stíhat 🙈