Nedostatek draslíku, vápníku a cukru. Máte zkušenost?

zdenamestan
30. kvě 2022

Ahoj, máte někdo zkušenosti s nedostatkem draslíku vápníku a cukru v krvi. Projevující se brněním a krecema v končetinách a brady rtů? Děkuji

cilkat
30. kvě 2022

@zdenamestan nedostatek vápníku může způsobit křeče. Nedostatek cukru bývá akutní stav projevující se slabostí, tresem, mdlobami... může být život ohrožující... ale nikdy jsem ho neviděla diagnostikovat z klasického odběru.
S draslikem zkušenosti nemám.

zdenamestan
autor
30. kvě 2022

@cilkat byla jsem odvezena s velkou bolesti hlavy krecema a brněním. Zjištěno z krve

cilkat
30. kvě 2022

@zdenamestan Při akutním stavu to chápu... ale nedostatek cukru bude spíš sekundární: draslík se účastní nervového přenosu... když je ho málo, nervy začnou blbnout, vyvolají ty křeče (možná klidně i tu bolest hlavy), ale hlavně to žere hrozně moc energie - a ta se bere z toho cukru...
Předpokládám, že vám to řekli už doktoři, ale určitě si nechte důkladně zkontrolovat ledviny... Zrovna draslík je v potravě tak běžný, že jeho nedostatek nebude nejspíš problém přijmu, ale toho, že ho tělo neumí zadržet...

betelgeuzz
30. kvě 2022

Mamka měla párkrát nedostatek draslíku, upadala do bezvědomí. V jednom případě to způsobily léky na odvodnění.

zdenamestan
autor
19. črc 2022

@cilkat bohužel mi tohle doktoři neřekli i kdZ jsem se na to ptala.. nikdo nic neřeší.. děkuji

cilkat
Autor odpověď smazal
Zobraz
cilkat
19. črc 2022

Blbý. Začni tím, že projdeš všechny léky a doplňky stravy, jestli to nějaký nemá v nežádoucích účincích (vzlášť všechny typu "vodu vyplaví" často berou i draslík i vápník. Může to u dělat i "blbej" bylinej čaj. Umí to ale i hormony, které vodu naopak zadržují a podobně). POkud najdeš problém tam, chce to změnit daný doplněk/lék. Pokud nenajdeš, řešila bych ledviny (nefrologa) a následně hormony (endokrinologa) ... ona pohotovost obvykle řeší jen akutní stav, ale obvoďáka bych k tomu to řešit donutila.