Nemoc štítné žlázy - otěhotnění. Komu se dařilo/nedařilo?

4. kvě 2020

Zdravím,
chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti či případné rady...
Trpím onemocněním štítné žlázy (hypofunkce) . Beru půl tablety denně Letrox 50.
Chtěla jsem se zeptat, jelikož jsem se dočetla na internetu, že může být problém s otěhotněním, tak jestli opravdu někdo takový tu je, komu se nedařilo díky tomu, nebo naopak žádný problém nebyl 🙂 ... Případně dělali jste něco pro zlepšení otěhotnění s tímto onemocněním?? Děkuji❤

klllarinka01
4. kvě 2020

Ahojky, mam respektive mela jsem proble se SZ ale hyperfce. Dle doktorky horsi varianta. Otehotnela jsem v pohode cca po 14 dnech snazeni. Vse v poradku jak behem tehu, tak mimco. Dokonce se to tak zlepsilo, ze jsem uplne vysadila leky. Ale rok pred otehotnenim jsem se davala dphromady, rozumnej.cistila telo a udelala vse aby stitna zlaza zacala makat bez chemie - zelene potraviny, beru dodnes, akupunkura, masaze nohou, karbinec, homeopatika, ruzne cajove smesi, "cviceni"- spis protahovani tela a to je asi vse. Byla jsem i u vic doktoru abych mela vic nazoru abych neco neopodcenila. Snad ti to trochu pomohlo 😉

ivounekivus
4. kvě 2020

Pokud bereš léky, tj. jsi léčená, tak s otěhotněním z důvodu štítné žlázy problém nebude, ptž ty hormony, které si tělo netvoří mu dodáváš léky.

zavodnice
4. kvě 2020

Léčím se s hypo už dlouhé roky a s otehotnenim fakt problém nebyl. Akorát teď u druhého tehotenstvi mi vyšly hodně špatně výsledky, tak beru dávku vyšší asi o 50 %, u prvního se dávka vůbec zvyšovat nemusela.

syslounek
4. kvě 2020

Pokud se léčíte, problémy s otěhotněním by způsobovat neměla. Já otěhotněla i když jsem měla prášky na zkoušku vysazené. Problém byl, že jsem se včas nedostala k doktorovi pro opětovnou medikaci... Po 2 zdravých dětech jsem opět bez prášků a to jsem před lety začínala s eutyroxem 75.

autor
4. kvě 2020

@klllarinka01 Děkuji

autor
4. kvě 2020

@ivounekivus Dobře, děkuji za odpověď 🙂

autor
4. kvě 2020

@zavodnice Děkuji, no mě doktorka řekla, že až budu těhotná ať okamžitě zavolám a asi mi to upraví to dávkování...

autor
4. kvě 2020

@syslounek Takto je super..Děkuji

karla2015
4. kvě 2020

Taky beru Letrox 50 a otehotnela sem 2x...jen sem mela pokazde hned volat a doktor mi nasadil k Letroxu jeste Jodid (to jsem brala cele tehotenstvi + pri kojeni) a vic me hlidal (behem tehotenstvi jsem chodila casteji na krev). Jinak jeste stabilne beru k Letroxu vitamin D (beru ho od zacatku lecby, upravene davky podle rocniho obdobi).

autor
4. kvě 2020

@karla2015 Taky mám pak hned volat takže to asi bude na stejno co u vás..Moc děkuji,,,Teď ještě otěhotnět 🙈🙄

mia255
4. kvě 2020

Léčím se na hypofunkci už řadu let. Aktuálně beru euthyrox 100 jednu tabletu/den. Otěhotněla jsem bez problémů na první dobrou dvakrát, obě děti zdravé. Napodruhé jsem otěhotněla když jsem cca půl roku nebrala prášky 🤷 pokud si zalecena s otěhotněním by kvůli stitce být problém neměl jen hned jak otěhotnís je potřeba zkontrolovat krev a upravit dávkování. Známá bez problémů otěhotněla po rakovině sz( tuším, že ji už ani nemá)

mia255
4. kvě 2020

Jo a ještě doplnim, je rozdíl pokud máš autoimunitní onemocnění(není léčitelné, prášky do konce života) anebo jen zánět, který je možné přeléčit a prášky brát nemusíš ;) ale který typ máš ti určitě na endokrinologii řekli

syslounek
4. kvě 2020

Opravdu volat hned, je to důležité. Ty hormony nejsou podle mě tak důležité na otěhotnění, jako při těhotenství.

autor
4. kvě 2020

@mia255 No už je to několik let a měla jsem araba doktora a ten řekl jen že mám hypofunkci a nakreslil mi obrázek a teď mám nějakou ukrajinku a ta mi už jen dopisuje léky takže jsem teď překvapená co jste mi napsala :D protože to nevím

goovana
5. kvě 2020

No já mám také hypofunkci léky už neberu( nechtěla jsem) a po vysazeni antikoncepce se nám to podařilo na poprvé ;) a máme krásnou zdravou 4mesicni dceru ;)

mia255
5. kvě 2020

a nemáš nějakou zprávu? Já se právě to, že mám autoimunitní dozvěděla až od druhé doktorky na začátku druhého těhotenstvi, kdy jsem dostala kartáč, že ty prášky prostě brát musim jinak bude zle. Právě pokud to nemáš autoiumunitní je mnohem lepší si zánět přeléčit a prášky nebrat 🙂

eva_marie
5. kvě 2020

hlavne si to nepriopoustej.\ja beru letrox 100 mam hypofunkci, autoimunitni zanet šž a je mi pres 36 a prvni jsem mela v 36 a druhe cekam a ani s jednim sjme se nemuseli extra snazit. je to asi i o hlave, nepripoustej si to, nedumej nad tim...

autor
6. kvě 2020

@eva_marie já nad tím nedumám, jen mě to zajímalo 🙂 ani na to nemyslím.já se hlavně necítím, že bych měla nějakou nemoc nebo něco 🙂 cítím se fajn

eva_marie
7. kvě 2020

Tak ti je super, to je ten nejlepší přístup