(Ne)zdravá střeva - přes rok trvající problémy. Doporučíte něco pro zdravá střeva?

2. únor 2021

Ahoj, chtěla bych moc poprosit o nějaký tip např. na doplněk stravy nebo něco podobného pro zdravá střeva. Jsem rok po třetím porodu a skoro celý ten rok mě trápí průjmy a bolesti břicha téměř každý večer a jsem skoro permanentně nadmutá:(. U lékaře jsem samozřejmě byla, měli podezření na Cronovu chorobu, ale kolonoskopie to vyvrátila, potom ještě zvažovali celiakii, tu zas vyloučila gastroskopie. Z krve mi vyšlo jen nízké železo, co teď doplňuju. Poslední verze je, že to mám z nervů, nebo z hormonů (kojím) a mám čekat až se to ustálí, ale už jsem docela zoufalá popravdě.. Zkoušela jsem klasická probiotika, různé značky, z lékárny a bez efektu. Jinak životosprávu mám myslím docela dobrou, jím poměrně zdravě, hodně sportuju, ale tohle mě právě hrozně limituje... Ještě jsem teda "doufala" v nějakou potravinovou alergii, zkoušela jsem vysadit nejčastější alergeny, ale taky nic:(. Ještě bych teda mohla možná zmínit, že mi už dávno před tímhle problémem zjistili alergii na mléčnou bílkovinu, ale jinak jsem, pokud vím, zdravá. Máte někdo prosím zkušenost s něčím na zlepšení zažívání?

baal7513
2. únor 2021

Muze to byt alergoe na potraviny, po porodu je to caste..jake potravony ksi vysadola a na jak dlouho? Veskere i stopova mnozstvi? Nejlepsi je jit na krevni testy na alergie, nechat si otestovat kravskou bilkovinu, vejce, ryby, maso, orechy, ..

huggieska
2. únor 2021

Doporučuji si nastudovat GAPS dietu.

autor
2. únor 2021

@baal7513 Děkuju za tip, ani jsem nevěděla, že to lze, zkusím.

autor
2. únor 2021

@huggieska Děkuju, mrknu🙂

mumisa
2. únor 2021

Whole30 by také mohlo pomoci.

cilkat
3. únor 2021

Zeptala bych se taky, v jakém stavu jsou břišní svaly a obecně střed těla - mě tohle třeba dělala povolená břišní stěna. Pomohla fyzioterapeutka.

autor
3. únor 2021

@mumisa Děkuji, mrknu.

autor
3. únor 2021

@cilkat U fyzio jsem byla kvůli bolavým zádům, ale naopak říkala, že mám břicho a core v poměrně dobrém stavu obzvlášť vzhledem k těm třem porodům krátce po sobě. Ale díky za reakci🙂.

budilucka
3. únor 2021

Přístup lékařů je dost smutný 😓 Napadá mě, jestli se nemůže jednat o syndrom propustného střeva. Tady je o tom zajímavý článek: www.margit.cz/syndrom-propustnosti-strev/
Vhodná dieta je určitě na místě, aby se střeva dala do kupy. GAPS dieta je hodně náročná, chce to přípravu a velké odhodlání. Méně přísný je autoimunitní protokol. A také je k němu určitě dostupných více informací a receptů 🙂

teryem
3. únor 2021

Měla jsem průjem asi rok a půl, možná dva v kuse, včetně bolestí břicha. Byla jsem na gastru, dokonce dvakrát, kolono, urolo, neuro prostě všechno.. No nezjistili nic, jen se nezúčastněně přikláněli k různým teoriím. Myslím, že u mě to bylo opravdu stresem, nějakym skrytým blokem.. Člověk ani neví, na co tělo reaguje... Ať je brzy líp 🙂

autor
3. únor 2021

@budilucka Moc děkuju za zajímavý odkaz, hodně věcí by sedělo, až mě to zarazilo, ještě to poštuduju a případně se podle toho zařídím, mnohokrát děkuju!

autor
3. únor 2021

@teryem Díky moc za podporu i přání🙂.

anetka1701
3. únor 2021

Na podobné problémy mi hodně zabírá chlorea. Dobrý je dát si i kuru Ostropestřce 🙂

slunea
3. únor 2021

Zkus mrknout i na Enterosgel.

priefi
3. únor 2021

Zkus lecithin, mi pomohl, ale nevím, zda lze při kojení. Pokud to jsou ale nervy, tak zkus hořčík.

autor
4. únor 2021

Holky, moc děkuju, pročtu a prubnu. Vlily jste mi krev do žil, když nic jiného, tak mám aspoň dobrý pocit z toho, že můžu ještě něco vyzkoušet a doufat...🙂

tami6658121217
8. únor 2021

Krásný den, při alergii na mléčnou bílkovinu je dobré vyloučit ze stravy kravské mléko a mléčné výrobky. Na podporu psychiky a zažívání po porodu doporučuji české bylinné doplňky stravy OKG, které jsou čistě přírodní a mohou je i těhotné maminky nebo maminky po porodu. Pokud budete mít zájem o poradenství, napište mi na sebe kontakt. Poradenství dělám 8. rokem a pomohla jsem ke zdraví nejen sobě a své rodině, ale i desítkám lidí. kontakt na mě: tamaratlustikova@seznam.cz🙂

peterax
10. únor 2021

Ahoj, no já měl poměrně dost podobné problémy jak ty, přesto, že jsem poměrně mladý člověk, takže naprosto chápu, jak se cítíš.

Když má někdo takovéto zažívací problémy, je to tím, že má znečištěné a toxické prostředí v těle. Hlavně a především se samozřejmě jedná o znečištěná střeva, slinivku nebo jiné trávicí orgány. V tomto prostředí se následně množí bakterie, viry, patogeny a další látky, které situaci ještě zhoršují. Jsou růžné trávicí problémy, ale jmenovatel je většinou společný a to konkrétně tenhle, záleží jen na míře znečištění a tím pádem na vážnosti daného onemocnění. Ze všech dalších důvodů tohoto problému, které jste uvedla ve zprávě je minimálně z mého pohledu relevantní pouze stres. Pokud se často stresujete, může to přispívat k těmto problémům, ale musela byste být doslova extrémně vystresovaný člověk, aby to mohla být jediná příčina tohoto problému. Říkáte že stravu máte v pořádku a proto vás možná zarazilo to, co zde píši o znečištění, ale ono je bohužel zkrátka pravdou, že ve většině potravinách co se běžně prodávají je spousta téměř jedovatých látek a strava není zdaleka jediný způsob, jak může k danému znečištění dojít.

Řešení není příliš složité, je prostě potřebné se očisti zevnitř. Vyčistit si střeva a i zbytek svého těla, protože celé lidské tělo je propojené.

Různých detoxikačních kůr je na trhu určitě hodně, nicméně já osobně jsem začal online podnikat ve firmě, která mi právě tento problém, právě tímto způsobem pomohla vyřešit. Osobně jsem měl totiž obrovské trávicí problémy, i přes to, že jsem poměrně mladý člověk, nicméně se mi jich za pomocí této firmy podařilo trvale zbavit. Takže pokud to chcete nějak řešit a chcete znát můj způsob, jak to udělat, můžete se ozvat a spojíme se například na fb nebo přes email. Pokud ne, doporučuji si určitě najít způsob, jak se určitým způsobem zevnitř očistit. Každopádně vím jaký je to pocit a je to teď součást mé práce, takže vám moc rád pomohu. 🙂