Očkování covid-19 a trombocyty v krvi. Měl někdo a je po očkování bez problémů?

aliishaa
24. říj 2021

Ani to není dotaz, je mi jasné, že finální rozhodnutí je jen na mě, spíš se potřebuji vypsat a třeba mi něčí názor nebo zkušenost pomůže tu situaci vidět trošku jinak a konečně to rozseknout.
Bydlíme v zahraničí a očkování potřebuji především pro to, abych mohla bez většího omezení jezdit za rodinou do Čech (a pak zase zpět do práce atd. ). S manželem jsme covid-19 s největší pravděpodobností prodělali hned na začátku - přelom února a března, kdy jsme měli všechny příznaky, ale tou dobou se zde testy dělali jen lidem, co byli v Číně nebo v Itálii (i když první potvrzené případy zde v Bavorsku byly už v lednu). Takže jsme měli oficiálně bronchitidu, táhlo se nám to x týdnů, nemohli jsme pořádně dýchat ještě v dubnu, manžel dostal i astmatické "dýchátko", které mu pomáhalo, semlelo to i všechny kolem nás. Podruhé jsme to už oficiálně prodělali letos přes Velikonoce, kdy se na to přišlo víceméně náhodou a příznaky jsme až na mírnou bolest hlavy neměly žádné (pozitivní byl tedy jen manžel, já šla na test až kvůli ukončení karantény po 14ti dnech a to to bylo negativní, doma jsme se ale vůbec neměli možnost izolovat). V září tedy manželovi uplynula půlroční lhůta od pozitivního testu a pro mě to taky byla taková pomyslná lhůta, kdy se nechat očkovat. Teď se zde očkuje jen v očkovacích centrech, ale pro jistotu jsem se šla poradit s lékařkou, vím, že je poctivá. Žádné akutní zdravotní problémy nemám, ale zůstalo mi v hlavě, že jsem po druhém porodu před dvěma lety měla problém s trombocyty v krvi, později to ale bylo v pořádku a tak jsem to ani já ani lékaři už neřešili. Lékařka se mi koukla do karty a řekla - hmm, ve vašem případě musíme být vážně opatrní. Ta věta mi zůstala v hlavě. Nicméně mi dr řekla, že to ještě prokonzultuje s kolegy a ozve se. Odjela na dovolenou a minulý týden mi zavolala s tím, že to byla opravdu jen jednorázová záležitost a neukazuje to na žádné onemocnění, tak ať se jdu normálně nechat naočkovat. Já se ale přiznám, že mám z toho smíšené pocity. Ty trombocyty mohly být špatné proto, že tam byla zátěž v podobě porodu, očkování může pro tělo zátěž znamenat také. Zároveň ale očkování potřebuju, abych se vůbec mohla vidět s rodinou a nemusela řešit karanténu a neustále platit testy. Chodit do restaurací, ke kadeřnici apod. jsou věci, které k životu nepotřebuji. Ale to přejíždění hranic... A chystají se další omezení pro neočkované, které se mě už dotknou (možnost jít na rodičák, neplacená karanténa v případě kontaktu s pozitivním - tj. 14 dní bez výplaty apod.). A potvrzení od doktora, že se nemůžu nechat naočkovat, v což jsem trošku doufala, nedostanu. Tak jsem se vypsala. Na to očkování zřejmě půjdu, ale s velkým strachem a zároveň nechutí, že jsem byla donucená. Měl někdo také problém s trombocyty a je bez problémů naočkován? Případně co se má vlastně po očkování sledovat, abych mohla případně včas reagovat? Děkuji 🙂

evaviki
24. říj 2021

@aliishaa co uzivat týden před a týden po aspirin protect?

aliishaa
autor
24. říj 2021

@evaviki Děkuji za tip, kdyžtak to proberu s doktorkou 🙂.