Těhotenství po očkování. Podařilo se otěhotnět bez problémů?

21. lis 2021

Ahoj, zajímalo by mě jak ste to měli s těhotenstvím po očkování na covid. Jestli se vám podařilo otěhotnět bez problémů.
O miminko se snažíme přes půl roku a teď právě uvažuju že by jsme si dali pauzu a nechala bych se naočkovat a pak zase pokračovali.

merope
21. lis 2021

V CAR mi řekli, že 3 měsíce po očkování nedělají embryotransfery, protože tam je nižší míra otěhotnění. Ale to neznamená, že to nejde. Já se nechávala očkovat právě proto, abych pak nemusela v těhotenství a byla naočkovaná, protože pro těhotné je covid peklo. Takže bych klidně šla na očkování a pak se klidně i dál snažila.

autor
21. lis 2021

@merope děkuji za odpověď, docela jste mě uklidnila tím co vám řekli v CARu. V těhotenství by jsem na očkování asi nešla, takže to chci taky před ním.

srnii
21. lis 2021

Já otěhotněla dva měsíce po druhé dávce 😉

killerqueen28
21. lis 2021

Ja som otehotnela medzi prvou a druhou davkou

natykata
21. lis 2021

Očkovaná druhou dávkou v srpnu, na konci září těhotná na první pokus 😉

autor
21. lis 2021

Děkuji za odpovědi.🌼 Uklidnilo mě to 🙂

farka
21. lis 2021

Otěhotněla jsem týden po první dávce.

bigbig
21. lis 2021

Otěhotněla jsem asi 2 dny po druhý dávce.

pajisspa
22. lis 2021

Otěhotněla jsem měsíc po druhé dávce na první pokus. Myslím, že se nemusíš bát, že by očkování nějak šanci na těhotenství ovlivnilo, přestože znam spoustu lidí, kteří si to myslí 😉

bigbig
22. lis 2021

Ještě doplním, že zrovna vyšla nová izraelská studie, která vyvrací mýty o neplodnosti způsobený vakcínou. Zatímco je čím dál tím víc jasný, že covid v těhotenství zvyšuje riziko předčasnýho porodu a dalších komplikací. Plus těhotenství je rizikovej faktor, v UK je 1 z 5 pacientů na ECMO těhotná žena.

shirilka
22. lis 2021

Otěhotněla jsem tři dny po druhé dávce.

merope
22. lis 2021

@bigbig Já jen upřesním, co jsem psala s tím, že CAR nedělá embryotransfery po očkování - ono po libovolném očkování je to tak, že tělo si vytváří protilátky a tudíž kdyby do toho přišel embryotransfer, tak hrozí, že embryo tělo vezme jako "vetřelce" a vyhodí (stejně jako se to sem-tam děje i normálně, a proto se při léčbě v CAR chodí i na imunologii právě k vyšetření, zda tělo nebere embryo jako něco, čeho je třeba se zbavit).

Některé CAR to mají 6 týdnů po očkování, některé ty 3 měsíce.

zrzinda
22. lis 2021

Já zkušenost úplně nemám, ale kamarádce řekli dva gynekologové nezávisle na sobě, ze je rozhodne lepší se nechat naockovat před případným otehotnenim, než pak řešit covid v těhotenství 🙏

sigyn
22. lis 2021

Otěhotněla jsem 3 týdny po 2. dávce. Zatím vše bez problémů.

gruyerre
22. lis 2021

Otěhotněla jsem měsíc po druhé dávce.

ptule
22. lis 2021

Otěhotněla jsem cca 3 měsíce po druhé dávce. V 8-9tt jsem prodělala covid, 3 dny horečky (ze začátku 38,4 pak už pod 38.) a silná únava. Tet už jsem v pohodě a jsem ráda že jsem se nechala naočkovat před těhu.

janina92
22. lis 2021

Druhá dávka 5 srpna, 8. září pozitivní test 🙂❤️

kristymaty
22. lis 2021

Druhá dávka 19.7. a pozitivní test 3.8.

kacaba85
22. lis 2021

Otěhotněla jsem měsíc po druhém očkování. Žádný strach mít nemusíš.

petramana
22. lis 2021

otehotnela jsem hned v tom cyklu co jsem mela 2. davku ockovani, chlap se ockoval taky uplne stejne zaroven se mnou. Ted jsem v 5. mesici.

autor
22. lis 2021

Je už vás docela dost. Takže počkám jestli dorazí ms a půjdu.

tasimia
22. lis 2021

Uz jsem to tu psala vícekrát, kolem mě těhotné kamarádky a všechny jsou očkované 🙂. Dokonce jedna z nich už porodila ( očkovaná minulý rok jako zdravotni sestra) a malička je krásná, zdravá a naprosto v pořádku.

arevb
22. lis 2021

Mám se nedaří otěhotnět už 5 měsíců, druhou dávku jsem dostala v květnu a teď právě zvažuji, že když se stejně nedaří, tak jít na třetí dávku...

autor
22. lis 2021

@tasimia Jee tak to je super ❤️

autor
22. lis 2021

@arevb chci jit právě teď, když se zatím nepodařilo. V těhotenství bych se očkovat nenechala a chytnout ho by asi taky nebylo nic příjemného, hlavně pro to mimi.

janule0123
22. lis 2021

Neotehotnela jsem po očkováni zatím .. ale taky jsem neotehotnela ani před ockovanim 😂řešila jsem to stejné jen o nějakou dobu dřív .. výsledek :ideálně se nechat naockovat netehotna .. ať nemusíš řešit v tehu.. 😃ze startu mě můj gyn radil počkat .. ze neeviduji rozdíly těhotná netehotna … po jarní vlně kdy přibylo víc případu byla rada pokud nejsem těhotná ať se bezim honem naockovat…mám v nej plnou důvěru… on tomu rozumí a má informace jako svých pacientkach tak od kolegu z nemocnice …

msgracia
24. lis 2021

My se zatím snažíme od září. Zatím máme první dávku, teď bojujeme s covidem a čeká nás další davka. A kamarádka otěhotněla mezi první a druhou dávkou.

autor
24. lis 2021

@msgracia a vše je v pořádku? Teď právě přemýšlím že by jsme nemuseli ani teoreticky si tu pauzu dávat. Zítra jdu na první dávku a druhou mám dostat týden po ovulaci. To by asi vadit nemuselo, když by se náhodou podařilo.

inssomnia
25. lis 2021

@arevb já to mám stejně, teda jsem po ZT, takže si pauzu dát stejně musím a hned jsem se objednala na 3.

msgracia
25. lis 2021

Tak zatím se snažíme. Dr říkala že očkování lepší teď než pak. Máme první dávku. Ale momentálně řešíme covid. Sice slabé příznaky. Ale moje dr říkala že očkování nemá vliv na otěhotnění.
A kamarádka má vše v pořádku. Zatím žádný problém nemá. Jen ten že si myslela že bude mít jedno dítko a čeká dvě. První dvojčata v rodině