Odstranění žlučníku, žlučníkové kameny, máte zkušenost?

hanula11
13. lis 2014

Chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s odstraněním žlučníku.
Už loni mi na ultrazvuju zjistili kameny ve žlučníku. Pořád mám nějaké "břišní" problémy.
Mudra říkala že příčinou bude nejspíš žlučník - kamínky, případně písek 😒 .
Kameny přivývají a rostou 😠 .
Asi půjdu na laparoskopické odstranění žlučníku.
MÁTE TU NĚKDO S TÍMTO ZKUŠENOST?
Co jíst, co nejíst, jak operace probíhá, jestli pomůže.
DÍÍÍKY !!!

bunny123
7. led 2018

Ahoj, obnovuji téma. Vy které jste byly před rokem, dvěma na operaci, jaký je stav nyní? Máte nějaká omezení?

irena1111
7. led 2018

@bunny123 ahoj, já byla v srpnu 2015 a jsem naprosto v pohodě, jím všechno, nemám problém po žádném jídle ani pití a když už náhodou vyjímečně sním něco hodně mastného kdy mám strach že by mi mohlo být těžko tak si dám po jídle skleničku piva a je to v pohodě.

kocvarovas
7. led 2018

Doporučuji OP neodkládat. O kamínku i písku jsem věděla. Občas jsem měla koliky, ale věděla jsem po čem, tak jsem se vyvolávající jídlům vyhýbala a dál to nijak neřešila. Až jsem se dvě noci bolestí nevyspala, zežloutla a na UZ mi zjistili hydrops žlučníku a dilataci žlučových cest. Kamínek vycestoval a ucpal mi žlučovod. Následovalo ERCP (několikrát) a operaci jsem brala bez řečí hned jak to šlo.. A mám klid. Dietu jsem držela cca měsíc. Teď už si dám všechno na co mám chuť.

lenousek89
1. lis 2023

@kuratkol když jsem byla na ERCP byla jste uspaná nebo jste šla pěkně při vědomí?