Žlučník a strach z operace. Jak probíhá?

nihanin
29. led 2022

Ahoj všem...jsem během jednoho týdne po druhé v nemocnici po prvé jsem chytla koliku žlučníkovou po sonu zjistili kameny na žlučníku rozehnali mi to kapackami a po dvou dnech me pustili domu včera další kolika horší bolesti byli silnější ležím teď v nemocnici opět kapačky a po sonu zjistili slabý zánět a kamínků prý uz pozahnane no prý musí jít žlučník ven.. Tak prosím ma tu někdo zkušenost jak to probíhalo jake to bylo strach s operace mam neskutečný děkuji za odpovědi

martulka88
29. led 2022

@nihanin Mám teď taťku čerstvě po operaci žlučníku - včera.. Hodinu před dostaneš prášek na uklidnění, pak ti zabandážují nohy, udělají cévku atd... Normálně se dělá laparoskopicky, v plné anestezii. Může se stát, že laparoskopicky to nepůjde a budou tě muset otevřít, ale to zjistí až na sále, takže ty se to dozvíš až po výkonu, zda to dopadlo tak či tak... Taťka měl dva velké srůsty a velký zánět. takže ho museli "otevřít". Dnes ho zkoušeli postavit na nohy. Ano, bolí ho to, to je jasné, ale časem to bude dobré,

nihanin
autor
29. led 2022

@martulka88 ach jo taťkovy přeji brzké uzdravení ať mu je jen lépe.. No tak aspon ze mi daji nějakou tabletu na uklidnění.. 🙆‍♀️

martulka88
29. led 2022

@nihanin Děkuji. Dyžtak si o něj řekni 🙂 Nikdy se neboj ukázat svou slabou stránku. BUde dobře, uvidíš.

anetka1701
29. led 2022

Žlučník mám za sebou, bude to 10 let... 3 hodiny po operaci jsem chodila, druhej den bych klidně šla dom 😅 pustili mě až ten další... Po těch kolikach to byla nesmírna uleva, konečně jsem měla klid.... Nijak extra to nebolelo, mám 4 maličké dírky-bylo to laparoskopicky.

nihanin
autor
29. led 2022

@martulka88 řeknu si oněj 🤗děkuji

hankaviki
29. led 2022

Jsem rok po laparoskopické operaci žlučníku a cévku mi nedávali. Bude to v pohodě. Zůstala mi jizva na břiše pod prsy, a pak menší v pupíku (ta se zahojila nejlíp) a ještě dvě na břiše na boku.

nihanin
autor
29. led 2022

@anetka1701 🙏budu doufat že natom budu podobně 🤗

amazonkajanik
29. led 2022

@nihanin mamka to měla podobně a čekala a čekala a když už to došlo k zánětu, tak nejdříve se musel zaléčit zánět, kdy byla pár dní na kapačkách a asi za měsíc šla na odebrání žlučníku a jak přišla úleva, tak si nadávala, že nešla dřív. Hlavně to měla přes vánoční svátky, tak nemohla nic...

mia_von_prag
29. led 2022

Ja som mala hrozne koliky, odkedy mi odstranili žlčník, kvalita života sa uplne zlepšila, nebol žiadny problém, žiadne obmedzenia v strave.
Bola som na jednodnovej chirurgii, prisla som o 12, o 14 bola operacia, o 18 som sa uz postavila na wc. Druhý den rano o 7 som uz jedla na ranajky rozok s maslom a o 8 ma pustili domov. Vsetko v pohode, po 10 dnoch odstranenie stehov

janalov
29. led 2022

Zítra to budou přesně 4 měsíce po operaci. Neměla jsem koliky, jaké popisuješ, ale vleklé nepříjemné bolesti, nevolnosti, trápení, mohla jsem jíst čím dál tím méně potravin. Dle sona kameny ve žlučníku. V den operace jsem ráno dorazila na lačno (den předem vyřídila všechny papíry, tzv. předpříjem), chvíli jsem šla na pokoj a jak na mě přišla řada, jela jsem na sál. Tam jsem byla myslím cca hodinu, pak chvíli na pooperačním pokoji a pak jela zpátky na oddělení. Operace proběhla laparoskopicky, žlučník odstraněn. Na břiše uprostřed kousek pod prsy mám jednu větší jizvu, jednu v pupíku a 2 menší na břiše na boku. Nebudu lhát - probuzení bylo dost nepříjemné, ale ihned mi podali léky od bolesti. Večer jsem už šla po svých se sestrou na toaletu, abych už nemusela na mísu, ani mi nezaváděli cévku. Den ode dne je to pak lepší. 3. den jsem mohla jít domů, když jsem tolerovala dietní stravu. Zažívání mě trápilo ještě nějakou dobu a pořád to není 100%, ale stále se to pomalu lepší. Histologie nakonec ukázala chronicky zanícení žlučník. Jsem tedy nakonec ráda, že jsem to vyřešila, i když to bylo opravdu těžké, protože doma na mě čekala 9mesicni dcera a starší synové.
Věřím, že se ti uleví a bude lépe, než se dlouhodobě trápit. I kdyby se to teď uklidnilo, je to jako časovaná bomba, neváhala bych. Určitě to zvládneš 🍀

hasara33
29. led 2022

@nihanin ahoj, já jsem po operaci žlučníku 7 let a povím ti svůj velmi nepříjemný zážitek, který ani tak nesouvisel se samotným onemocněním, ale spíš se zanedbáním lékařů díky čemuž mě málem odváželi v truhle. 🙄
Měla jsem žlučníkový záchvat s následnou žloutenku, protože mi uvolněný kámen ucpal žlučovod. Pomocí endoskopu byl kámen odstraněn a následně mi byla doporučeno vyndat žlučník celý, protože byl plný kamenů.
Cca týden před operací jsem začala mít v oblasti žlučníku šílené bolesti, nemohla jsem už ani pořádně jíst, protože my stále bylo na zvracení a trápily mě opravdu silně nepříjemné pocity a bolesti. Lékařka mi řekla, že už mám za chvíli operaci, tak už to řešit nebudeme a mám to vydržet. Dostala jsem tedy nějaké léky na bolest a toť vše. 🙄 No nic tak přišel den operace, bylo mi řečeno, že operace proběhne laparoskopicky a když všechno bude ok, tak za 4 dny půjdu domů. Nicméně všechno se posralo, jak jen se posrat mohlo. Ty bolesti způsobil prasklý žlučník, který způsobil zánět v břišní dutině, což lékaři zjistili až při samotné operaci, takže museli následně udělat klasický řez místo laparoskopie.
Probrala jsem se z narkózy, bylo my tedy vysvětleno, že přišly velké komplikace, že žlučník prasknul a v břiše byl zánět, a že jsem to měla za 5 minut 12 jinak ...🙄 Tak dobrý, první krize zažehnána.
Já špatně snáším narkózu, takže první postavení po operaci bylo hrozné - motání hlavy, zvracení, ale dostávala jsem silné léky na bolest, takže rána po operaci zase tak moc nebolela. Nicméně 3. den po operaci jsem během dne začala cítit silnou bolest v ráně, která se stupňovala a ráno už to bylo opravdu velmi nepříjemné. Rána byla nateklá, rudá a velmi bolestivá. Doktor na vizitě řekl, že to byla velká operace a je to veliká rána, takže to je normální ....ok no zanícenou ránu jsem poznala i já jako lajk. 🙄 Během dne se k tomu přidávala apatie, schvácenost a já už ani nevím mám to celé tak nějak v mlze. Nebýt mé tety, která v oné nemocnici dělala doktorku na kožním a přišla mě navštívit, nevím popravdě, jak by to dopadlo. Ta hned poznala, že něco není v pořádku - měla jsem nízký tlak a horečku. Pak už si jen pamatuju, jak kolem mě lítalo plno sester a doktor. Na pokoji mi doktor ZAŽIVA rozřízl několik stehů a z rány se pak vyvalilo plno hnědožlutého hnisu. Humus a neskutečný smrad. Měla jsem náběh na otravu krve. Prolévali mě antibiotiky a dostávala jsem hodně léků na bolest. Hnis pak ze mě ještě tekl několik dní a to celkem dost, chodila jsem tam z části otevřeným břichem, převazy 3x denně a z náplastí jsem měla tak podrážděnou a sedřenou kůži, že každý převaz byl pak dost bolestivý. A stačilo jen víc hlídat a poslouchat, co říkám, když už se mi zdálo, že s tou ranou není něco v pořádku. Vím, že se rány po větších operacích mohou zanítit a není to nic neobvyklého, ale do háje, když se to tedy ví, tak o to víc by se to přeci mělo hlídat. Nebýt mé tety, tak jsem to možná opravdu nepřežila, protože mě nikdo nijak nekontroloval, ani jim nebylo divné, že vůbec, ale vůbec nic nejím a jenom ležím. 🙈
No takže v nemocnici jsem strávila 14 dní a nechala tam nějakých 15 kilo (alespoň nějaké pozitivum).😅
Nechci tě rozhodně strašit, protože ve většině případů asi takové komplikace nenastanou, ale myslím si, že je dobré abys věděla, že se to může i dost posrat a jakmile se ti nebude něco zdát, budeš mi velké bolesti apod. tak se nenech odbýt a trvej si na vyšetření, protože i z tak banální operace se může pomalu stát boj o život. 🙈

nihanin
autor
30. led 2022

Ahoj všichni tak už mam operaci za sebou dělali mi ji kolem dvanácté po probuzení bolest dost velká ale dali mi hned lék proti bolesti tak naštěstí to ustálo teď ty rány po operaci bolí ale je to lepší než to bylo a snad uz bude jen lip a líp akorát mi vadí ten dren stoho mam docela taky strach až mi to budou vyndavat.. Jinak moc vsem děkuji jste hodní že jste mi napsali 🙏🙂

janalov
31. led 2022

@nihanin přeji rychlou a bezproblémovou rekonvalescenci a hlavně! Hlavně, ať ti to operace uleví. Zažívání se chvíli bude dávat do pořádku a je možné, že nějaká potravina nebo kombinace už ti nesedne, ale věřím, že ty ohromné bolesti budou pryč a bude se ti žít o dost líp 🍀 drž se a ať jsi brzo doma.

nihanin
autor
31. led 2022

@janalov ahoj si moc hodná děkuji a ten dren je bolestivý? Ještě mi ho ne vytáhli asi zřejmě zítra 🙆‍♀️

janalov
31. led 2022

@nihanin to bohužel netuším, dren jsem zavedený neměla.

jsme
31. led 2022

@nihanin byla jsem v listopadu na operaci, dren jsem měla. Vyndání je nepříjemné ale za mě ne bolestivé, naopak se mi ulevilo od tlaku v břiše 😉👍
Přeji ať už je jen lépe 😉

nihanin
autor
31. led 2022

@jsme moc děkuji za info si hodná