Žlučníkové kameny. Máte zkušenost?

g_m
19. pro 2022

Prosím o radu. Byly mi zjištěny dva kameny cca 1,5cm velké ve žlučníku. Nijak mě to nebolí, jen jednou za 2-3měsíce cítím píchání. Doktor mi řekl, že je na mě, jestli chci operaci nebo ne. Odmítla jsem, ale teď váhám. Nechci čekat na záchvat a pak rychlé řešení operací. Máte někdo zkušenost? Nebo dá se pomoci jinak? Děkuji

hasara33
19. pro 2022

@g_m upřímně já bych žlučníkových záchvat nepřála ani nejhoršímu nepříteli 🙈😅 osobně jsem si se žlučníkem užila hodně a málem mě to stalo život, takže já bych do odstranění šla dřív než se něco zkomplikuje 😉 samozřejmě s tím můžeš žít a nemít žádný větší problém, ale já bych tomu, vzhledem ke svým zkušenostem, raději předcházela 😉

levandule_k
19. pro 2022

Nejedná se doporučení, co máš a nemáš dělat. Osobní zkušenost se žlučníkovými kameny nemám. Používám bylinky na jiné problémy, třeba při nachlazení a jsem spokojená s výsledkem.

Sleduji stránku bylinky pro všechny, vede ji jeden lékař, co je i bylinkář. Na žlučníkové kameny je dobrá černá ředkev, nepřekračovat dávkování, je to silná rostlina.

ŘEDKEV ČERNÁ - VŮBEC NEJÚČINNĚJŠÍ ROSTLINA NA ŽLUČNÍKOVÉ KAMENY
Dobré odpoledne 🙂
Není tajemství, že nejsem žádný skvělý zahradník 😉 Léčivé rostliny dokážu přesadit, zalít a pohnojit kopřivovou jíchou, ale tím veškeré mé umění končí. I proto jsem byl rád, když se nabídla Eva Rejza, že když jí poskytnu semínka, tak mi vypěstuje ředkev černou. Už Maria Treben, doktorka Moučková a bylinář Pavel Váňa totiž říkají, že jde je její šťáva téměř zázrak na žlučníkové kameny. Po čtvrt roce od předání semínek se dnes těším z několika kilogramů řepy. Paní Evě z Olomouce ještě pár řep zbylo, takže pokud někdo máte žlučníkové kameny nebo žlučníkové "bláto", tak se jí ozvěte.
Řepu zítra odšťavním a udělám z ní tinkturu, která se bude skládat z 80% šťávy a 20% alkoholu (o koncentraci 80%). S ohledem na potřebu velkého množství šťávy pro jednoho jedince budu mít tinkturu asi jen pro své přátele, ne v eshopu.
Dávkování tinktury z ředkve černé na žlučníkové kameny:
Mělo by se přesně dodržovat a je uvedené zde
www.bylinkyprovsechny.cz/246
Štávu lze použít i na trávicí potíže:
www.bylinkyprovsechny.cz/1227
Paní Eva dělá nekomerčně pro sebe a své nejbližší celou řadu likérů. 3 mi dala. Už se těším, až rakytníkový a ostužinový ochutnám 🙂 S likéry má velkou praxi a prakticky vždy je dělá za studena, takže nezničí látky bílkovinné povahy (hlavně enzymy).
https://www.facebook.com/groups/353609321457758...

Něco si o tom načíst. https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-n...

anetka1701
19. pro 2022

Jestli kameny nezlobí, nech to být... Život bez žlučníku taky není úplně ideální a pokud nezlobí, neresila bych...

g_m
autor
19. pro 2022

@anetka1701 No já se bojím, aby to nebyla časovaná bomba, která pak bouchne v tu nejmíň vhodnou dobu ☹

kristyn86
19. pro 2022

Na jare jsem na tom byla uplne stejne jako ty.Nasli mi zlucnikove kameny,nejvetsi mel 2 cm. Potize jsem nemela,jen obcas me bolelo pod zebry. Ale nic hrozneho. Nejdriv jsem operaci odmitla. Ze mi prijde zbytecna,kdyz nemam potize. Doktorka rikala,ze je to na ke. Ze je to tedy casovana bomba a kdykoliv ke mute chytit zachvat. Treba na dovolene atd...Ja se pak tedy objednala na konzultaci na jednodenni chiurgii. Tam mi operaci doporucili. Protoze se kdykoliv ten kaminek muze hnout. Muze ucpat zlucovody. Muze nastat akutni zanet. Pak by i nemohla byt operace laparoskopicky. Nekdo s nimi zije cely zivot a vubec o nich nevi. Ja jsem tedy na operaci sla. Byla to otazka jednoho dne v nemocnici. Tyden jsem se pak setrila doma. Za 14 dni jsem uz o tom nevedela. Ted zadne potize nemam.

jsme
20. pro 2022

Upřímně, byla jsem na operaci loni. Měla jsem deset let záchvaty, někdy i co 14 dní, jindy jeden za půl roku. Bohužel měla jsem žlučník vlastně mrtvý, zvápenatělý a přetočený. Ven prostě musel. Kdyby to bylo jen kamínky nešla bych. Od operace nemůžu mléko, stále nevím jestli kvůli laktóze nebo mléčnému tuku. Neustále řeším průjmy a křeče. Není to jen tak lehká operace jak tvrdí, dost lidem to rozhodí trávení. Já stále doufám že se mi to srovná ale pomalu se smiřuji s tím že ne, ale bez operace bych tu taky nemusela být. Tím vás nechci odrazovat , jen podat pohled i z druhé strany. Kdybych nemusela nešla bych.

hasara33
20. pro 2022

@jsme bohužel já tě moc nepotěším 🙈 já jsem po operaci 7 let a musím říct, že trávení se mi nezlepšilo 🙄 také řeším průjmy, nevolnosti z ničeho nic, křeče...a prakticky nezáleží na tom, co a ním, protože to z čeho je mi jednou dobře mi příště udělat dobře nemusí.....jediný, co, tak se mi po operaci rozjel syndrom dráždivého tračníku 🤷‍♀️ a to ještě byla taková diagnóza "aby se neřeklo" 🙈 nicméně na všechno se dá zvyknout 😅

anetka1701
21. pro 2022

@g_m hele vyndavali mi ho akutně laparoskopicky, druhej den jsem šla domů... Záchvaty jsem měla fakt hustý, ale nemít je, tak toho rozhodnutí teď těžce lituji... Jsem ve stavu že nesnesu jakýkoliv živočišný tuk, z dost jídel mám problém, bolesti břicha-paráda. Musím hlídat co jím a o některých věcech vím, že je sním a zaručeně mě to prozene... Prostě tak no... někdo problémy nemá, já je teda mám solidní...

jsme
22. pro 2022

@hasara33 to mě teda opravdu nepotěšilo 😅 já zatím zkouším probiotika a když je beru pravidelně tak to celkem pomáhá. Štve mě že doktoři vůbec nezmiňují co to všechno může udělat. Říkám já tam stejně musela ale aspoň bych to ráda věděla předem a ne kecy to se vám uleví a budete v pohodě.... No přeju ať se ti to aspoň zlepší 🙏

hasara33
22. pro 2022

@jsme ano ani já neměla má výběr, protože mě žlučník prasknul takže ať by mi to řekli nebo, tak by se tím nic neměnilo nicméně máš pravdu, že by před samotnou operací měli člověka informovat, co to obnáší nemít žlučník a i když se bez něj žít dá, jistá omezení to prostě přináší. Obávám se, že můj stav, co se trávení týče, už nepřejde, ale zvyknout se na to dá, zkrátka jsem se naučila žít s náhlými žaludečními nevolnostmi bez ohledu na to, co s ním. 🙈😅 Někdy to teda jsou libůstky. 🙈🙈 Jinak jediný, co mě trochu pomáhá, tak je se nepřejídat a nejíst k večeru (jim nejdéle v 6). 😉 Můžeš to také zkusit a uvidíš jestli by ti to pomohlo. 😉

jsme
23. pro 2022

@hasara33 to je mi líto, není to nic příjemného 😕
Ano určitě pomáhá nepřejídat se, jíst ale musím pravidelně i večer. Největší utrpení je když musím někam nalačno třeba 12-16 hodin nejíst a nepít. To pokaždé skončím s behavkou a křečemi na celý den... Jo a nezadržovat prdy 😅🤦‍♀️😅 to je pak utrpení, to jsem taky doteď netušila jak to dokáže bolet.

hasara33
23. pro 2022

@jsme ty jo tak to vidíš to mě zase hladovka vůbec nevadí, naopak 🤔 ale nesmím se po hladovce naládovat jinak mám bolení jak prase 🙈😅😅
Jo s těmi prdy máš naprostou pravdu 🙈🤦🏼‍♀️😅😅 já s tím jednou skončila na pohotovosti, protože to bolelo skoro stejně jak žluč. záchvat v celém břiše 🙈 až na pohotovosti mi řekli, že to jsou prostě jen zaražený prdy a lidi, co to nezažili, tak si nedokážou představit, jak takový zařazený prd dokáže bolet 😅😅🙈 v tom momentě jsem plně pochopila rčení "lepší jeden prd než deset doktorů" - byl to můj případ 🤣🤣🤣

krasna_neznama86
23. pro 2022

Já teda neměla kameny, ale bláto. Během 14 dnů jsem měla dva záchvaty, stačily, šla jsem na operaci, nechtelamjsem si ohrozit slinivku, na tu mi umřel táta. Ale jak psaly holky, i ja mívám zažívací potíže, sem tam mi něco pěkně prožene, někdy jdu i 3x za dopoledne na záchod, ale s tím se dá žít. Jsempo operaci ne elsch 9 let.Moje mami měla obrovský šutr asi 15 let, taky šel pak ven. Mne v době operace bylo 28, mami asi 35.