OGTT, jak v sobě glukózu udržet?

jaber
20. lis 2017

Ahoj holky, jsem v 26tt a dnes jsem bla na OGTT. Měla jsem z toho strach, hlavně z té sladké tekutiny. Nejsem schopná vypít ani nezředěnou Kofolu či sladký čaj... Ale kupodivu tu glukózu jsem po douškách vypila. V čekárně jsem to zapila cca 2dcl vody - měla jsem furt strašnou pachuť v puse. Vypadalo to, že je mi fajn tak jsem obešla pavilon (cca 10minut) a šla si číst časopis. Ale pak se mi najednou po cca 20minutách začalo dělat zle, bylo mi teplo, měla jsem pocit že omdlím..Šla jsem na záchod, že si tam opláchnu obličej - jenže jsem téměř ani nedoběhla, protože šlo všechno ven. Ve čtvrtek musím bohužel znova - nemáte některá nějaký tip jak to v sobě udržet? Ráda by jsem ten test kvůli miminku podstoupila, ale mám hrůzu že to v sobě neudržím. Myslíte že za to mohla ta krátká chůze či voda?☹

j.a.n.i
20. lis 2017

@jaber Jak to udržet neporadím, ale rozhodně by se nemělo během testu chodit a vykonávat další aktivity...

jaber
autor
20. lis 2017

@j.a.n.i Mě právě sestřička říkala, že by jsme měli být v klidu, ale že si klidně můžu dojít pro vodu vedle do pavilonu, že tam mají kantýnu...Tak jsem měla předtavu, že když si udělám malé kolečno po tom svém pavilonu a kouknu co tam je (nic tam není), že to nevadí ☹

pxtulka
20. lis 2017

já jsem byla na OGTT minulý čtvrtek. Po vypití glukózy jsem měla zakázáno cokoliv jíst a pít a nesměla jsem nikam chodit. Nevím jestli ti neudělala dobře vycházka nebo voda, možná bych to příště zkusila bez toho. Někde nabízí že ti tu glukózu zředí černým čajem...to jsem nezažila. Možná se zkus zeptat třeba po jiné příchuti, nebo na ten čaj.

jaber
autor
20. lis 2017

@j.a.n.i A právě spousta maminek si vzala kabát a šla úplně pryč - mě se do té zimi moc nechtělo, tak jsem měla milnou představu že chůze nevadí....

werumka
20. lis 2017

@jaber Určitě ne chodit, ale sedět. Chozeni muze tu nevolnost vyvolat. Nelacnit příliš dlouho, max 10 hodin. Dbát na to, abys den pred testem jedla normálně, posledni jidlo aby bylo složené z dlouhých sacharidů (pečiva), bílkovin, tuků. Pred testem se normálně napij vody, at nejsi dehydrovana. Pokud maji možnost, aby sis lehla, lehni si. Hned po posledním odběru si dej treba oblozenou housku - nic sladkého, byla bys pak zeslábla a bylo by Ti špatně.

werumka
20. lis 2017

@jaber chůzi se zkresluji vysledky smerem dolů, chodit se opravdu nesmí.

linee
20. lis 2017

@jaber urcite malo ciste vody vypit muzes, ale tak deci, max. deci a pul. POkud vypijes vic, tak jestli si tam nalacno, tak prave zaludku neudela dobre nalacno vypit pul litru tekutiny (roztok + cistou vodu). Vypit roztok muzes postupne, tak nejak do 5 minut, nemusis to vypit hned do minuty. A urcite nikam nechodit. Nekomu prave po vypiti muze hladina inzulinu prudce poklesnout, tak ti i z toho muze byt spatne. Po testu se ma prave zustat v klidu sedet a cist casopis, knihu nebo neco podobneho.
Nekdy se muze stat, ze i presto ti bude blbe. To se neda nic delat a test se uz neopakuje.

jaber
autor
20. lis 2017

@werumka Jé to jsem blka, mě vůbec nenapadlo, že ta troška chůze mi může udělat zle. Příště tu prdel z té židle nezvednu 🙂 Ale děkuji, zkusím se držet tvých rad!

werumka
20. lis 2017

@jaber Ty vubec nejsi blbka, tohle Ti měli říct v laborce. Kdyz budes mit chvilku, napis ten prubeh sem do dotazníku. www.tehotenskacukrovka.cz/dotaznik
Pani doktorka laborku zkontaktuje 🙂

pavca1982
20. lis 2017

Ogtt můžeš klidně i odmítnout, ale chápu, že to chceš kvůli miminku podstoupit😉

petrasipkova1
20. lis 2017

Důležitá ráda zazněla, tak přeji ať je vše příště ok. Měla jsem sebou manžela a ležela mu na klíně,abych to nevyhodili ven. Můj žaludek být na lačno hodně bojkotuje,ale zvládla jsem to,snad to zvládnu i podruhé 😁

gnozka
20. lis 2017

Taky jsem mela zákaz pití a musela jsem byt v klidu . Tak
Možna jestli to opravdu nebylo tim :/

kajsav
20. lis 2017

Jojo, sedět a nikam nechodit, pít mi zakázali, jen si douškem osvěžit rty, nic víc.

absintka19
20. lis 2017

Jak pisou holky, nalacno, v prubehu testu nejist, nepit, nevykonavat nepotrebne aktivity (na wc muzes jit 🙂
Kde to delaji jinak delaji to spatne.
Jsk psala @werumka koukni zde a prosim vypln

http://www.tehotenskacukrovka.cz/dotaznik

market1512
20. lis 2017

@jaber ahojky, ja mam za sebou uz 2 tyto testy a v obou pripadech jsme si meli donest z domu cerny caj. A to co popisujes, se stalo I me, jen s tim rozdilem, ze jsem tam pouze SEDELA v kozenem kresle a cetla si nebo chvilema drimala. Po hodine cekani se mi udelalo u obou tehu zle, mzitky pred ocima, chtelo se mi zvracet, a bylo to tim, ze jsem mela hlad, telo bylo hrozne zeslable. Sla jsem na zachod, tam bylo otevrene velke okno, kvuli temto pripadum a hodne zhluboka jsem to tam 20 minut na cerstvm vzduchu prodychavala. Sestricky mi rikaly, ze se mi muze udelat zle a at jim prijdu hned rict, nez abych omdlela a nekde upadla na bricho. Pri druhem tehu uz jsem je upozornila na nevolnost, tak me chodily kontrolovat na chodbu. A nemeli jsme dovoleno nic jist a pit v tom mezicase. Drzim palecky, at je ti ve ctvrtek lepe a zvladnes to.