Pitný režim v těhotenství

konekokira
1. bře 2016

Ahoj holky, končím teď první trimestr, který jsem měla velice divoký, jediné, co jsem zvádla vypít byla Kofola, a stále tomu není jinak. Nakoupila jsem si kojenecké vody, že budu pít čistou vodu a nedokážu ji vypít. Momentálně nemám nevolnosti, ale stále piju Kofolu, sycené minerálky, ledové čaje, občas džus. Co jste pily vy? A co byste mi poradily? Mám strach, že mimču ubližuji :(

martiniquest
1. bře 2016

V prvním trimestru jsem víceméně pila jen colu. Ale snesla jsem i slabý zázvorový čaj a vodu s citronem. Zkus citron, třeba to půjde. A nebo si kup nějaký kvalitní sirup - např. YO a přidávej do vody.

elinkav
1. bře 2016

Mně pomáhá voda s citronem, občas si dám mátový čaj. Jinak piju hlavně různé čaje.. 🙂

sixtynka
1. bře 2016

@konekokira Já pila taky kofolu a skoro celý těhotenství. No, tak někdo pije kávu, někdo kouří.... Myslím, že o ubližování nelze hovořit. Jediný problém je v gestační cukrovce, to chce ohlídat. Jinak zkus do džbánu vodu s plátky limetky a celou skořicí

konekokira
autor
1. bře 2016

Díky holky za typy, čaje bohužel vracím zpátky, nějak mi ty horký nápoje nedělají dobře a studený mi nechutnají :-\ vodu s citronem nebo limetkou jsem ztím nezkoušela, tak vyzkouším 🙂

martiniquest
1. bře 2016

@konekokira Hlavně si v té vodě neluhuj kúru z citrusů, je plná pesticidů. Buď ji oloupej nebo citrus vymačkej do vody.

pratensis
1. bře 2016

Pokud ti nevadí melta nebo caro (někdo to nemá rád ani normálně), tak zkus. Já piju teplé, ale pokud by ti to vadilo, lze i studené. Jinak občas mačkám pomeranče a míchám napůl s vodou, ale tam se mi někdy stane, že mi je špatně i po nich. Já to mám tak, že musím hodně zkoušet a řídit se chutí (ani to není spolehlivé). Na začátku jsem udržela leda ředěnou colu, pak zas vůbec, pár dní jsem bojovala a skoro nepila a pak jsem objevila, že docela snesu jemně perlivou vodu. Teď zas, když už, tak radši neperlivou nebo ty pomeranče.

ivis_b
1. bře 2016

Ja pila nejdriv citronovou vodu, pak spis s tim pomerancem (citron neni na zaludek buhvi co), nebo jen jemne perlivou mineralku. Ted mi chutna redeny dzus nebo voda s malinovym YO sirupem. Obcas ovocny caj, ale ten neni na zaludek nic moc, pokud mas s zaludkem problem. S bylinkama opatrne, bylinne caje se v tehotenstvi moc pit nemaji. V Kofole je kofein, ne? Takze bych to s ni stejne jako s colou moc neprehanela.

marcela3214
1. bře 2016

já jsem hodně zvracela, takže kofola mi zabírala, taky jsem si vařila zelené čaje a pila jsem džus naředěný s vodou, potom když nevolnost ustoupila tak vodu s citronem 😉

alcah24
1. bře 2016

Já jsem ted 39 tyden tehotenstvi a pila jsem taky furt ale cocacolu, nic jinyho me nechutnalo. Ted od 35 tydne piju dzusy, mirindu a tak :D cukrovku jsem nastesti nemela.

konekokira
autor
1. bře 2016

No, já právě se snažím pít tak max půllitr Kofoly denně, jenže pak skoro nepiju ☹ zítra si koupím YO, pomeranče a budu zkoušet a zkoušet 🙂 už z toho zčínám být zoufalá

jojosefina
2. bře 2016

mám to také tak, ale coca colu jsem zrušila a nutím se do vody, ještě snesu pomerančový džus, citron do vody s pomerančem, čaje a vše ostatní mě nadavuje a strašně po nich říhám ... konečně ustupují nevolnosti a já začínám jíst, ale to pití je boj... chce to zkoušet a přemáhat se. 😉

wivisek
2. bře 2016

krom jednoho měsíce jsem celý těhotenství prozvracela, v prvním trimestru jsem pila hodně - dělala jsem si klasickou šťávu, po čistý vodě mě bolel žaludek, ve 3 trimestru jsem musela pití hodně omezit protože jsem hodně otékala a nestíhaly mi ledviny

luciferkaklaris
2. bře 2016

@alcah24 Ahoj, můžu se zeptat, kolik jsi v těhotenství přibrala?? Já mám pocit, že pít colu celých cca 40 týdnů, tak naberu jen tím cukrem 20 kg 😒 Ale taky bych si ji dala, mám podobně jako zakladatelka ( i když se mnou to není tak hrozné) problém s tím, co pít. Díky

slunicqqo
2. bře 2016

já pila colu dost zezačátku, snažila jsem se ale nepřekročit 3dcl, pila jsem po trochách kvůli nevolnostem, ale pila jsem i vodu. Ted piju vodu samotnou, colu už si dám jen občas. Snažím se pít i džusy. S pitím nějak moc problém nemám. S jídlem je to horší. Zkus polívky jestli je do sebe dostaneš,

alcah24
2. bře 2016

@luciferkaklaris Jako urcite jsem nevypila 2 litry :D ja moc nemam pocit zizne, ale kdyz uz jsem mela, tak jedine colu jsem mohla. Byvalo me uplne hrozne do 6 mesice. Tak asi pul litru za den jsem vypila. Ted jsem 39 tyden a mam nahore 17kg.

konekokira
autor
2. bře 2016

@slunicqqo tak s jídlem nemám právě žádný problém 😀 jsem teď v období, kdy plácám pátý přes devátý 🙂

slunicqqo
2. bře 2016

Tak to mas dobry ja se spis nutim jist.nějak moc nemam chut.jsem v pulce 9.t a jeste jsem nepribrala

slunicqqo
2. bře 2016

V pulce 17.t

konekokira
autor
2. bře 2016

tak já přibrala zatím kilčo, protože jsem předtím snesla pouze suchý rohlík nebo sušenky, teď jsem k nezastavení.

Koupila jsem si ten YO malinu a nemůžu si to vynachválit 🙂 děkuji, děkuji 🙂

paula22011982
3. bře 2016

Ahoj holky kolik jste pribrali v prvním trimestru. Mě moje váha ukazuje každý týden to samé. Nevěřím. Počkám si až na doktora. Cítím se plná a pribrata už teď 🙂 prsa na litá, bříško se zvětšuje, takže si myslím že váhu reklamuju

andysek2512
3. bře 2016

@paula22011982 já do 13 tt nepřibrala ani jedno kg 🙂

ohi
3. bře 2016

Tak já v první trimestru zvládala jen studené jablečné džusy,poté jsem přešla pouze na teplé čaje. A ted piji sladké šťávy bublinkové. Podotýkám,že více jak tři hrnky za den nevypiji a zatím moč a vše ok. Trpím nechutenstvím a týká se bohužel všeho i pití

luciferkaklaris
3. bře 2016

@paula22011982 Ahoj, já v prvním trimestru přibrala 3 kg 🙂

slunicqqo
3. bře 2016

Paulo neboj jestli ti nebylo moc dobre je to normalni.ja jsem v 17t..brisko je videt ale nepribrala jsem nic

paula22011982
3. bře 2016

No já nevolnosti mám, občas teda zvracím , ale jim víc než kdysi a k tomu jen procházky, za to kdysi jsem chodila pravidelně do fitka. Holky k tomu fitku , asi hodně plaším že? Přestala jsem fitko kvůli tomu že jsem tam nemohla dýchat. Místnost zavřená a každý se tam potí, točila se mi hlava. Teď bych se ale chtěla zase začít hýbat. Co by jste mi doporučili? Jsem v 11.tydnu. díky za odpověď

paula22011982
3. bře 2016

@elinkav ahoj prosím tě, chtěla bych se tě zeptat jaké čaje píješ? Pořád čtu na netu že na bylinky se musí dávat pozor a střídmě. Nemáš tip? Díky

elinkav
3. bře 2016

@paula22011982 Ahoj, snažím se je střídat. Nejčastěji piju roiboss, černý s citronem a medem nebo ovocné čaje. Taky si občas dám heřmánkový a mátový, ale s těmi to radši moc nepřeháním ☺

paula22011982
3. bře 2016

A co meduňku? Slyšela jsem že je meduňka fajn a heřmánek taky. Na matovy čaj jsem slyšela že ztracis mléko tak se radši poptej jestli je to pravda.

konekokira
autor
6. bře 2016

@paula22011982 ahoj, já se musela cvičení v prvním trimestru úplně vzdát, hned jsem se zadýchala a vadí mi uzavřený místnosti, chodím taky jen na procházky, tak za chvíli se vrhnu znovu na nějaký těhu cvičení 🙂

paula22011982
6. bře 2016

@konekokira ahojki , já slyšela hodně pozitivního o plavání a prý je to super na záda a člověk se tam tak nezapotí. A pokud máš těhotenství bez problémů, můžeš plavat prakticky až do konce. Jinak taky čekám miminko v září. Kdy máš termín?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru