Opar - opravdu je tak moc nebezpečný pro miminka?

Ahojky,
strašně jsem se vyděsila protože včera večír mi na vnitřní straně rtů vyskočil malý pupínek, bílý, s červeným okolím na dotyk bolí - může to být opar? Jistá si nejsem? Ještě včera jsem dávala malé pusinku a mazlila se s ní a večír to objevila. Jsou opravdu opary promiminka tak nebezpečné? Slyšela jsem že můžou způsobit zánět mozkových blan či něco takového. Malá vypadá dobře ale co mám dělat? Jako máma s ní jsem v blízkém kontaktu, kojím. Stačí když jí nebudu dávat pusinky a dotýkat se tváří a nebo mám nosit raději i roušku, jak se proti tomu zaopatřit? A je pravda že jsou tak nebezpečné?
Prosím děkuji za radu
pavlapl
9. čer 2014
já mám opar každou chvíli a nic o tom že by měly způsobovat zánět blan jsem vživotě neslyšela. Ničeho se neboj moje děti opar nikdy neměly a to se jim nevyhýbám když mám opar.
petrajurinova
9. čer 2014
Opar je způsoben virem HSV (herpes simplex virus), který u miminka s nedostatečnou imunitou proti virům může způsobit selhání ledvin, jater a mozku.

Jestliže se s oparem potýká kojící matka, neměla by kojení přerušovat - v mateřském mléce dodává dítěti protilátky vůči viru. Měla by se však vyhnout líbání miminka na ústa a optimálně používat při kontaktu s ním roušku.

Má-li opar třetí osoba, třeba babička, měla by přísně dodržovat hygienu: nelíbat, nejíst stejnou lžičkou, nesahat si na ústa, mýt si často ruce.
milada2
9. čer 2014
@partyzanka91 Kocko, taky jsem byla z oparu, kdyz byl malej miminko, na nervy 😉 Jen ho nepusinkuj, na opar si nesahej, dej si naplast na opary (nejen leci, ale i izoluje) a nasad si Bkomplex. To bude v pohode 😉
partyzanka91autor
9. čer 2014
Díky nakonec se na štěstí ukázalo že to není opar ale aftík na netypickém místě a ten pro dítě nebezpečný není. Ale stejně mi říkali radši ted malou nepusinkovat
jenny.kay
9. čer 2014
Mě u první dcerky dost vyděsila kožařka, u které jsem s oparem byla a ta mi právě tvrdila, že v nejhorším případě může opar u miminka způsobit i ten zánět mozkových blan. Takže jsem k dětem obvykle chodívala s rouškou a používala náplasti, aby se na ně nic nedostalo. Samozřejmě jsem je nepusinkovala a hodně si myla a dezinfikovala ruce. S oparem bych si určitě nezahrávala, ale při dodržování určitých pravidel je to myslím relativně v pohodě.
raduuskaa
11. srp 2014
Malého moc nepusinkuj a neochutnávej nic, co pak dáš jemu, stačí hrnek, lžička a opar se mu objeví raz dva. Ty si kup něco na opary. Mě osobně nejvíce pomáhá Cannadent sérum, parkrát namažeš, opar vyschne a rychle se zhojí.
alenocka18
20. bře 2015
Ahojte, jsem na začátku 38tt a včera se mi vyhodil opar na ústech. Mohu si ho potírat alkoholem? Neboť to jediné mi jako tak pomáhá ... Ještě si potřebuji připravit nějaké oblečení pro malého, myslíte, že je možné, aby se při věšení-sušení a žehlení na jeho věci přenesl virus tím, že s nimi budu manipulovat, dýchat na ně (ruce si samozřejmě umývám)? Asi je to trochu paranoidní, ale je to moje vytoužené miminko a velmi se o něj bojím ...
ajurka
20. bře 2015
Není...nepusinkuj a nesahej si na něj... 😉

Začni psát odpověď...

Odešli