Podvázání vaječníků. Máte zkušenost na vlastní žádost?

4. led 2024

Ahoj, máte někdo zkušenost s podvázáním vaječníků na vlastní žádost? Máme dvě děti a upřímně představa mít další mě děsi. Antikoncepci nechci, nechci zbytečně hormony.

lencaa11
4. led 2024

Buď se podvážou vejcovody nebo se vyndají cenově 8.000kc -20.000kc zajít za lékařem sepsat zadost dojít do nemocnice a tam se domluvit dělá se to laparoskopicky v nemocnici cca jak kde 2-4 dny pak je 6 neděli a klidovy režim skze stehy jinak žádný vliv na zenu to nemá klasický má Ms atd ...

mollyweasley
4. led 2024

Mnohem lepší je vasektomie u chlapa než podvázání u ženské. Chlap má menší zákrok, bezpečnější a levnější.

me_druhe_ja
4. led 2024

@mollyweasley to ano, ale pak už si nesmíš najít jinýho chlapa😀

hanka_12345
4. led 2024

@me_druhe_ja to by mohl byt hlavni bod na seznamu...musi mit vasektomii/ musi a ni jit :D

lenat
4. led 2024

Já jsem byla přibližně před rokem a vejcovody mi úplně odebrali. Jsem spokojená.

lilian2111
4. led 2024

@mollyweasley já bych na to upřímně manžela nikdy neposlala 🫣

zekrt
4. led 2024

Nechala jsem si vejcovody přerušit, odebrat ne, je to větší operace než přerušení.

lencaa11
4. led 2024

@zekrt není - Odstranění vejcovodů (salpingectomie) je malý laparoskopický, minimálně invazivní operační výkon prováděný jako jednodenní péče s propuštěním druhý den ráno po výkonu

mollyweasley
4. led 2024

@lilian2111 Můj se na to poslal sám 👍

zekrt
4. led 2024

@lencaa11 To jo, ale je to o dirku víc do břicha než jen přerušení.

veroniquecz
4. led 2024

@lencaa11 může to být i v rámci jednodenní chirurgie.

lencaa11
5. led 2024

@veroniquecz ano každá nemocnice má jiné postupy skze propuštění to je mi jasný
@zekrt tak to je úplný minimum myslím a v dnešní době jsou nemocnice které to už tak dělají jdou dopředu z dobou jak jsem slyšela ...

zekrt
5. led 2024

@lencaa11 Mně ten rozdíl vysvětlovali lékaři, byla jsem na konzultaci na několika místech, v nemocnicích opravdu jen odebírají a nechtějí přerušovat, ale naštěstí na soukromé klinice nebyl problém jen přerušit. Už tak je to zásah do těla a i ta dírka navíc je potenciální komplikace hojení.

pampelina18
5. led 2024

Tak teda za sebe, bych už chtěla to udělat tak abych neměla MS. Protože představa , že nemůžu mít dítě a ta mrcha stejně každý měsíc chodí. By mě upřímně po čase nás.ala

lencaa11
5. led 2024

@pampelina18 nevěřila jsem tomu ale je fakt že bez Ms je to level lepší sice jsem na hysterektomii šla skrze nález na čípku ale i tak bez te Ms je to o něco lepší samohrejme je to taky zas na páresicu náročnější než jen když se vyndají vejcovody to je zas věc druhá no...

veroniquecz
5. led 2024

@lencaa11 hysterektomie bez zdravotního nálezu je úplná kravina, to ti řekne kazdej doktor, je to veliký zásah do těla a může zadělat i na spoustu dalších problémů.
@pampelina18

zekrt
5. led 2024

@pampelina18 Jako nechat si dobrovolně odebrat dělohu? To už je ale obrovský zásah do těla a bez indikace se to nedělá, ne?

veroniquecz
5. led 2024

@zekrt ne, bez indikace ti ji nikdo neudělá.

lencaa11
5. led 2024

@veroniquecz já jsem taky nepslala že někdo má jít na odebráni dělohy jen že je hezké počasí a nechce Ms jen jsem napsala že jsem nečekala že ta změna že není Ms je opravdu znát že je to úleva docela když už žena třeba neplánuje děti a hlavně i to že když dojde na tento zákrok ( zdravotne ) tak že žena je pořád žena že někdy ženy mají pocit že jsou méně ženské